Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokój dla chłopca: 12 lat

Redakcja/C

W idealnym świecie pokój dziecka zmienia - i niejako rośnie wraz z nim. Jednak w praktyce wnętrze dostosowane do małego dziecka i pokój dla nastolatka to dwie zasadniczo różne przestrzenie. Jak stworzyć pokój dziecięcy, które będzie odpowiedni dla młodego chłopca?

Pokój dla chłopca: 12 lat
Pokój dla chłopca
BRW

Jak urządzić pokój dziecięcy zgodny ze stylem mieszkania?

Często rodzice chcą, aby aranżacja pokoju pasowała do ogólnego stylu i kolorystyki mieszkania lub domu. Nie mniej często jednak preferencje młodego człowieka znacznie różnią się od gustów dorosłych.

Jeśli pokój nastolatka jest w pewnym sensie odizolowany od reszty mieszkania, nie ma nic złego w tym, że młody człowiek urządzi przestrzeń po swojemu. W sytuacjach, w których nadal kluczowe jest zachowanie jedności stylistycznej i/lub kolorystycznej, istnieje kilka opcji:

• Urządzamy pokój nastolatka przestrzegając tylko jednego parametru (na przykład możemy zachować styl - i zmienić kolorystykę; lub wręcz przeciwnie, pozostać w palecie kolorów, ale udekorować wnętrze pokoju nastolatka w innym stylu).

• Zaaranżować pokój chłopca w stylu i kolorystyce reszty mieszkania, ale pozostawić młodemu człowiekowi swobodę, jeśli chodzi o przechowywanie ubrań czy to, gdzie będzie stało łóżko.

Pokój dla chłopca: 12 lat
Pokój dla chłopca
Szynaka Meble

Przy urządzaniu pokoju dla chłopca weź pod uwagę opinię dziecka

Ta kwestia może wydawać się oczywista, ale w rzeczywistości postawa młodego człowieka i wyobrażenia jego rodziców na temat tego, jak urządzić pokój mogą się bardzo różnić. Pamiętaj, że nie jest to już małe dziecko. To nastolatek, a przestrzeń, w której przebywa, to jego królestwo. Dlatego najlepiej wybrać np. tapetę do pokoju nastolatka w wieku 12-15 lat, przy jego bezpośrednim udziale. Skonsultuj z nim gdzie stanie sprzęt sportowy. Czy lepsza dla niego będzie duża szafa, czy pojedyncze półki. Jednocześnie nie pozwól dziecku zamienić pokoju w jedno wielkie pole do zabawy.

Pokój dla chłopca: 12 lat
Pokój dla chłopca
BRW

Aranżacja pokoju chłopca: układ i funkcje

Zanim zastanowimy się nad układem i podziałem na strefy pokoju, warto zdecydować się, co musi się w nim znaleźć. Wymagane minimum to zwykle:

  • Sypialnia.
  • Miejsce do odrabiania lekcji.
  • Miejsce do zabawy.
  • Garderoba (szafa, komoda).
  • System przechowywania (na książki, przybory szkolne).

Dobrze byłoby też zapewnić dodatkowe miejsca siedzące - na wypadek odwiedzin znajomych dziecka. Jedną z kluczowych cech jest to, jak duży jest pokój. Jeśli w pokoju chłopca brakuje miejsca, wskazany jest wybór kompaktowych mebli, wizualna regulacja wysokości sufitów. Najważniejsze jest to, aby pokój dziecka był na tyle funkcjonalny, aby jego potrzeby były realizowane.

Kolejnym kluczowym elementem, jeśli chodzi o pokój dziecka, jest oświetlenie. W przypadku ciemniejszych pomieszczeń warto wybrać jasną paletę barw. A meble i dekoracje w kolorze ścian pomogą uniknąć wrażenia, że przestrzeń jest zbyt ciasna. W wieku szkolnym ważne jest, aby dziecko miało miejsce do pracy. Biurko dla praworęcznego nastolatka najczęściej ustawia się po prawej stronie okna, tak aby światło padało na lewą stronę (dla leworęcznego - odwrotnie).

Pokój dla chłopca: 12 lat
Pokój dla chłopca
VOX

Wykończenie pokoju dla chłopca

Musisz wybrać wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Na podłogę częściej wybiera się odporny na ścieranie laminat lub parkiet pokryty lakierem. Kolor podłogi wybierz według swojego gustu, ale powinien być neutralny, w odcieniach jasnego beżu lub szarości. Pasują do prawie każdego koloru ścian. Jeśli szukasz inspiracji co do braw, poszukaj w sieci przykładów, jak wyglądają pokoje nastolatków w tym wieku.

Ściany pokryte powinny być farbą lub tapetą do malowania - materiałami, których kolor łatwo zmienić. Lepiej wybrać opcję monofoniczną, biorąc pod uwagę, że na ścianach wiszą plakaty, mapy, plakaty i akcesoria. Alternatywnie można znaleźć ciekawe rozwiązania gradientowe, strefować przestrzeń różnymi kolorami. Tu również zapytaj o zdanie nastolatka. W jego wieku ma on prawo już do własnej opinii. Jeśli wybór koloru to będzie dla niego nie lada wyzwanie, to postaraj się skonsultować z nim swoje pomysły.

Jeśli ściana jest pomalowana i chcesz urozmaicić wystrój pokoju, nałóż graffiti (może to zrobić nastolatek, jeśli lubi sztukę uliczną). Kiedy rysunek się znudzi, wystrój wnętrza można łatwo zmienić. Część powierzchni można pokryć farbą grafitową do rysowania kredą.

Pokój dla chłopca: 12 lat
Pokój dla chłopca
VOX
Pokój dla chłopca: 12 lat
Pokój dla chłopca
VOX
    Więcej o:

Skomentuj:

Pokój dla chłopca: 12 lat