Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokój dla rodzeństwa

ES

Zgodne rodzeństwo mieszkające w jednym pokoju to marzenie wielu rodziców. Można je spełnić, urządzając wnętrze w taki sposób, by każde z dzieci czuło się w nim dobrze.

Pokój dla rodzeństwa
Warto zadbać o to, by we wspólnym pokoju każde dziecko miało swój mały świat
Ikea

Razem, ale osobno

Jeśli metraż i kształt wnętrza na to pozwalają, wydziel dwie odrębne strefy, dla każdego z rodzeństwa. Można je urządzić nieco inaczej, dostosowując kolorystykę i dekoracje do upodobań dziecka. Na przykład pomaluj ściany na dwa różne kolory, jednak wybierz takie barwy, które ładnie będą ze sobą wyglądały. Można też ułożyć różne dywany lub użyć mebli w innych barwach. Każda z przestrzeni powinna mieć indywidualny charakter. Wybierz ozdoby odnoszące się do zainteresowań dziecka, niech poczuje, że ta przestrzeń jest tylko jego. W tak urządzonym pokoju warto wyznaczyć część wspólną, np. duży dywan, na którym rodzeństwo będzie mogło się razem bawić.
Oczywiście nie zawsze jest tyle miejsca w pokoju, by podział był aż tak wyraźny. W tej sytuacji indywidualny charakter powinny mieć mniejsze przestrzenie, np. łóżka lub biurka dzieci. Warto też zadbać o to, by każde z nich miało własną komodę na ubrania, półki na książki oraz pojemniki na zabawki.

Pokój dziecięcy na poddaszu
Wysokie poddasze stwarza wiele możliwości aranżacji, tu wydzielono dla rodzeństwa oddzielne strefy na dwóch poziomach.
brw.pl
Pokój dla rodzeństwa
Indywidualna przestrzeń dla każdego z rodzeństwa znalazła się w pobliżu dwóch przeciwległych ścian pokoju. Środek to część wspólna, służąca do zabawy i nauki
Vox
Pokój dla rodzeństwa
W jednym pokoju najłatwiej wyznaczyć dwie strefy, malując ściany na różne kolory.
Ikea
Pokój dla rodzeństwa
Dzieląc pokój na dwie strefy, nie zapomnij o miejscu na wspólną zabawę, która scala więzi między rodzeństwem
Ikea

Spokojny sen

Nawet jeśli dzieci mają wspólny pokój, nie powinny spać w jednym łóżku, dlatego koniecznie wygospodaruj miejsce na dwa meble. Mogą one stać blisko siebie, pod warunkiem że oboje z rodzeństwa są w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Wówczas bliskość drugiej osoby nie jest uciążliwa, wręcz przeciwnie wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Gdy jednak maluch staje się nastolatkiem, spróbuj powiększyć dystans między łóżkami. Jeśli jest to niemożliwe, stwórz zasłonę, np. parawan z desek, na którym w każdej chwili można powiesić koc, by się odgrodzić. W bardzo małych wnętrzach warto postawić łóżko piętrowe, spełni ono dwie funkcje – każde z dzieci wyśpi się wygodnie i będzie miało przestrzeń tylko dla siebie. Jeśli wyposażysz taki mebel w zasłonki, właściciel – kiedy będzie tego potrzebował – ukryje się przed wzrokiem brata lub siostry.

Łóżko piętrowe
Łóżko piętrowe to bardzo dobry wybór do pokoju rodzeństwa. Dzieci śpią blisko siebie, a mimo to nie widzą się, więc zachowane zostaje poczucie intymności.
brw.pl
Pokój dla rodzeństwa
Na poddaszu można wygospodarować miejsce na dwa różne łóżka
Ikea
Pokój dla rodzeństwa
Choć łóżka stoją tuż przy sobie, leżące dzieci mają poczucie większej odległości, ponieważ śpią nogami do siebie.
Ikea
Pokój dla rodzeństwa
W większym pokoju łóżka mogą staną daleko od siebie
Decoroom

Skupieni na nauce

Nie można dopuścić do sytuacji, że jedno dziecko czeka, aż brat lub siostra skończy odrabiać lekcje
i zwolni biurko – w pokoju muszą znaleźć się dwa miejsca do pracy. Najlepiej, gdy każde z rodzeństwa dostanie osobny mebel z własną szafką. Jeśli brakuje miejsca na dwa biurka, wybierz większy model, do którego można przysunąć dwa krzesła jednocześnie. W sklepach dostaniemy specjalne meble przeznaczone właśnie dla rodzeństwa. Dobrym rozwiązaniem jest też łóżko piętrowe, pod którym zamiast drugiego posłania ustawisz biurko – dwa takie meble zapewnią własną przestrzeń dla każdego z rodzeństwa.

Pokój dla rodzeństwa
Regał ustawiony pomiędzy biurkami oddziela miejsca do nauki dla rodzeństwa, a jednocześnie jest wygodną, podręczną półką
agatameble.pl
Pokój dla rodzeństwa
Pod piętrowym łóżkiem warto ustawić biurko. Dwa takie meble zapewnią oddzielne strefy dla rodzeństwa
Ikea
Pokój dla rodzeństwa
W dużym pokoju na pewno uda się wygospodarować kącik do nauki dla każdego dziecka
brw.pl
    Więcej o:

Skomentuj:

Pokój dla rodzeństwa