Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: CityArtPosters. Niesamowite plakaty z planami miast!

red.

Plakaty z planami miast od CityArtPosters to prawdziwe dzieła sztuki. Zobaczcie dobry polski projekt!

Jak wiecie, uwielbiamy plakaty! To małe dzieła sztuki, które potrafią ożywić każde wnętrze. Lubimy je za lekką formę, oszczędną estetykę i... rozsądne ceny.

Ostatnio "buszując" po Internecie, znaleźliśmy przepiękne plakaty CityArtPosters, na których widnieją plany miast - Paryża, Tokio i Warszawy. Czym prędzej skontaktowaliśmy się z ich autorem - Hubertem Roguskim. Oto, co nam napisał:

"Moje zainteresowanie planami miast zaczęło się jeszcze na studiach architektonicznych WAPW. Po ich ukończeniu postanowiłem kontynuować naukę na uniwersytecie Tokijskim, gdzie zająłem się pracą doktorancką, której celem było badanie rozwoju urbanistycznego poszczególnych metropolii świata. Wówczas poznałem też odpowiednie narzędzia, dzięki którym można generować i przetwarzać plany istniejących miast. Po przeanalizowaniu wielu układów urbanistycznych zafascynowałem się jakie graficzne formy mogą one przyjąć i zacząłem myśleć jak przenieść je do życia codziennego.

Równocześnie ze studiami wraz z partnerką Martą Sacha prowadziliśmy pracownię wnętrzarską. Ponieważ Tokio to ogromna metropolia zamieszkała przez wielu obcokrajowców którym nierzadko ciężko jest odnaleźć się w odmiennej japońskiej kulturze i łatwo jest zatracić swoja tożsamość. Wychodzą naprzeciw takim problemom, podczas projektowania wietrz często szukaliśmy możliwości wyrażenia więzi między użytkownikiem a miejscami z którym się identyfikuje. W ten sposób narodził się pomysł na CityArtPosters.

Postanowiliśmy połączyć moją pasję do miast z potrzebami ludzi i sztuką plakatu. Pomysł okazał się bardzo trafiony. Nasze plakaty pozwoliły każdemu przenieść kawałek wspomnień lub marzeń do swojego otoczenia. Okazały się również ciekawym rozwiązaniem dizajnerskim. W zależności od wnętrza interesująco wygląda zarówno prosty czarno-biały schwarzplan (uproszczony plan miasta na którym pomijane zostają ulice, a czarną plamą zaznaczane są wszystkie budynki) jak i odpowiednio stylizowana mapa siatki ulic. Projektowane przez nas plakaty nie są zwyczajnie wygenerowanymi mapami. Pracujemy nad grafiką poszczególnych prac, ich stylistyką, typografią i kolorystyką. Dzięki temu można wybrać coś do każdego rodzaju wnętrza i potrzeb".

Musimy przyznać, że plakaty CityArtPosters zrobiły na nas ogromne wrażenie. Jak wam się podobają?

Skomentuj:

Polski projekt: CityArtPosters. Niesamowite plakaty z planami miast!