Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: Colorfultree

red.

Colorfultree, czyli instalacje z kolorowych, sosnowych gałęzi. Każda jest inna - natura nie lubi się powtarzać!

W kolejnej odsłonie naszego cyklu "Polski projekt", pokażemy Wam coś wyjątkowego.  Colorfultree to autorski projekt Marcina Forysia.  Ręcznie malowane sosnowe gałęzie, poskładane ze sobą w przemyślany sposób, tworzą niezwykłe i bardzo oryginalne kompozycje. Marka Colorfultee powstała z potrzeby tworzenia.

Już podczas studiów w ASP w Krakowie, tworzyłem instalacje z drzewa. Bliska mi była zawsze idea transformacji, zmiany, przekształcania. W tym przypadku obiektem transformacji stały się gałęzie

- mówi Marcin Foryś.

W 2011 roku Marcin wziął udział w akcji "Grzybobranie" zorganizowanej w Parku Kultury w Powsinie. Na jeden dzień park zamienił się w las pełen tajemniczych instalacji. Marcin wykonał bardzo kolorowy obiekt, który emanował pozytywną energią. Kolejnym etapem, było przeniesienie obiektu do wnętrza. Tak powstały pierwsze kompozycje ścienne. Stąd już tylko krok do stworzenia marki Colorfultree.

Pod marką Colorfultree wykonuję obiekty, instalacje pod konkretną przestrzeń i wnętrze. Za każdym razem wychodzi coś innego. Wykonywane są ręcznie z ekologicznych materiałów - gałęzi z drzewa sosnowego. Są to gałęzie , które już spadły, ale są jeszcze w dobrym stanie. Następnie są konserwowane i malowane farbami ekologicznymi. Wykonuję projekt, który jest wizualizacją koncepcji pod konkretną przestrzeń. Gotowe obiekty trafiają zarówno do domów prywatnych jak i  przestrzeni firmowych

- mówi Marcin Foryś.

Colorfultree ze swoim specyficznym "produktem natury" i rąk  wnosi coś nowego do współczesnych wnętrz.   Każdy obiekt jest jedyny i niepowtarzalny.  Natura z tego co widać nie lubi się powtarzać.

Skomentuj:

Polski projekt: Colorfultree