Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: stalowe lustra Tafla

red.

"Nadmuchane" stalowe lustra od Oskara Zięty

Stalowe lustra Tafla zaprojektowane przez Oskara Ziętę, po raz pierwszy zobaczyliśmy w tym roku na Łódź Design Festival. Od razu zwróciliśmy na nie uwagę. To małe dzieła sztuki, pełniące jednocześnie swoją podstawową funkcję.

Lustra zostały wykonane w niezwykłej technologii FiDU, która jest znakiem rozpoznawczym Zieta Prozessdesign - blacha deformowana jest przy użyciu ciśnienia wewnętrznego.  Swobodne manipulowanie materiałem pozwoliło  na stworzenie całej kolekcji brył, tak różnych i jednocześnie doskonale współgrających ze sobą.

Jedne z nich cechuje geometryczny charakter i szacunek dla proporcji, inne natomiast wyróżnia niepowtarzalna, bioniczna forma. Lustra Tafla łączą w sobie świat designu, sztuki i technologii. Swobodna deformacja wewnętrznym ciśnieniem nadaje każdemu z luster wyjątkową i niepowtarzalną formę wydobywając prawdziwe oblicze metalu.

W skład kolekcji wchodzą stalowe lustra stojące oraz wiszące, które dzięki wykorzystanemu materiałowi nie stłuką się po upadku. Iloczyn funkcji i formy luster z najnowszej kolekcji daje nieskończoną ilość możliwych aranżacji.

Jak Wam się podobają takie "dmuchane" lustra? My jesteśmy zachwyceni!

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski projekt: stalowe lustra Tafla