Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysły na dekoracje adwentowe z poinsecją

Materiał prasowy

Świece oraz poinsecje, znane także jako gwiazdy betlejemskie, tworzą wyjątkową atmosferę w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Eksperci ze Stars for Europe (SfE) zalecają łączenie tych elementów w adwentowych aranżacjach na nadchodzący sezon. Niezależnie od tego, czy preferujesz nowoczesne, wszechstronne, efektowne czy widowiskowe dekoracje, poniższe pomysły DIY z pewnością zaspokoją różnorodne gusta.

Adwentowa magia w słoiku
Adwentowa magia w słoiku
Fot. Stars for Europe

Kreatywnie i uniwersalnie: magia adwentu zamknięta w słoiku

Jeśli pragniesz uniknąć tradycyjnego wianka adwentowego, ta aranżacja świec i poinsecji umieszczonych w ozdobnych szklanych słoikach to piękna alternatywa, która dodatkowo daje możliwość wielokrotnego przearanżowania. Świece zostały osadzone w kawałkach gliny, wstawione do słoików, które ozdobiono mchem, natomiast poinsecje zasadzono bezpośrednio w słoikach. Warto pamiętać, aby podczas podlewania roślin uważać, aby nie zalać wodą korzeni.

Wieniec adwentowy z miniaturowym krajobrazem
Wieniec adwentowy z miniaturowym krajobrazem
Fot. Stars for Europe

Radosna opowieść: Innowacyjny wieniec adwentowy z mikroskopijnym krajobrazem

Ten nietuzinkowy projekt adwentowy, umieszczony w obszernym wazonie, łączy w sobie kluczowe elementy tradycyjnego wieńca adwentowego z uroczo ułożonym, miniaturowym krajobrazem. Mikroskopijne poinsecje, szyszki sosnowe, kępy mchu i figurka jelenia tworzą bajkową scenę wewnątrz wazonu, który ożywiają dodatkowo migoczące światełka. Gałązki sosny wypełniają całą przestrzeń wazonu, od podstawy aż po krawędź. Fragmenciki gałęzi zostały przytwierdzone, pełniąc rolę podstawy dla eleganckich, białych świec umieszczonych w srebrnych świecznikach.

Misa adwentowa z sadzonkami
Misa adwentowa z sadzonkami
Fot. Stars for Europe

Bogata i efektowna: donica adwentowa z sadzonkami

Obszerna donica, napełniona poinsecjami i świecami, tworzy okazałą aranżację adwentową, która doda świątecznego blasku każdemu wnętrzu. Dno misy wypełnione jest wodoodporną gliną lub gąbką florystyczną, zapewniającą świecom stabilne podparcie. Umieść poinsecje wokół świec, aby uzyskać imponujący efekt.

Dekoracja świecy
Dekoracja świecy
Fot. Stars for Europe

Efektywność przestrzenna i delikatność: Propozycje dla świec adwentowych

Świece adwentowe, popularne zwłaszcza w krajach skandynawskich, zazwyczaj oznaczone cyframi od 1 do 24 lub od 1 do 4, stopniowo spalają się każdego dnia adwentu, pozostawiając jedynie płomień w Wigilię. Gdy potrzebujesz zaoszczędzić miejsce, układ z świecą adwentową staje się alternatywą dla tradycyjnego wieńca adwentowego.

Dekoracyjny podstawek na nóżce stanowi fundament dla tego adwentowego ustawienia w odcieniach złota i ziemi. Miniaturowa poinsecja w kolorze moreli tworzy uroczy kontrast kolorystyczny, przyciągając uwagę w połączeniu ze świecą. Wskazówka: Otoczenie korzeniowej bryły poinsecji mchem nie tylko dodaje estetyki, lecz również dostarcza wilgoci, utrzymując roślinę nawilżoną.

W drugiej aranżacji świeca adwentowa umieszczona jest w urnowym wazonie wypełnionym gąbką florystyczną. Wokół świecy rozmieszczone są cięte poinsecje i suszone łodygi kwiatów. Wartość wskazówki: Jeśli natychmiast po przycięciu zanurzysz cięte poinsecje na kilka sekund w gorącej (około 60°C), a następnie w zimnej wodzie, przetrwają one do dwóch tygodni w nasączonej gąbce.
 
 
 

Wieniec adwentowy prosto z kwiaciarni
Wieniec adwentowy prosto z kwiaciarni
Fot. Stars for Europe

Doskonały: Artystyczny wieniec adwentowy prosto z kwiaciarni

Ten wyjątkowy wieniec adwentowy zręcznie łączy tradycję z nowoczesnością. Zamiast tradycyjnych gałązek sosny, zaczarujemy się pięknem suszonych kwiatów i świeżych, czerwonych poinsecji. Ze względu na swoją złożoność, nie jest on łatwy do wykonania samodzielnie, więc jeśli pragniesz takiego dzieła, skontaktuj się z doświadczoną kwiaciarnią i zamów go z wyprzedzeniem.

Artystyczna aranżacja stołu z poinsecją
Artystyczna aranżacja stołu z poinsecją
Fot. Stars for Europe

Artystyczna aranżacja stołu z poinsecją

Nowoczesna ozdoba świątecznego stołu. W tej eleganckiej aranżacji w stylu skandynawskim, kremowe poinsecje cudownie odbijają się w blasku świec. Ta artystyczna kompozycja w ciepłych, jesiennych odcieniach nie wymaga wielkich umiejętności. Do jej wykonania potrzebna jest

 • miska,
 • gęsta siatka,
 • taśma florystyczna,
 • mocny klej,
 • świeca,
 • krótki kawałek plastikowej rurki,
 • nożyce do cięcia drutu,
 • nożyczki,
 • sekator,
 • poinsecja,
 • łapa kangura (Anigozanthos manglesii),
 • ostrokrzew (Ilex verticillata),
 • asparagus (Asparagus acutifolius),
 • gałązki eukaliptusa (Eucalyptus robusta),
 • storczyki James Storie (Aranthera James Storie)
  i aktynidia smakowita (Actinidia deliciosa).

Oto jak to zrobić:

Przyklej klejem plastikową rurkę do dna misy. Nożycami do drutu przytnij kawałek siatki na długość średnicy naczynia, uformuj ją i umieść wewnątrz wokół rurki. Przymocuj ją taśmą florystyczną wokół krawędzi miski. Gęsto umieść cięte poinsecje i inne kwiaty w otworach siatki. Na koniec włóż świecę do plastikowej rurki i napełnij naczynie wodą.

  Więcej o:

Skomentuj:

Pomysły na dekoracje adwentowe z poinsecją