Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poznaj nowe lampy IKEA zasilane energią słoneczną

Materiały prasowe

Elektryczność jest istotną częścią naszego codziennego życia, dlatego potrzebne są rozwiązania, które będą bardziej przyjazne środowisku. IKEA, we współpracy z Little Sun, opracowała oświetlenie LED SAMMANLÄNKAD wykorzystujące promieniowanie słoneczne i chce zachęcić ludzi do korzystania z ekologicznych źródeł energii.

SAMMANLÄNKAD
SAMMANLÄNKAD
Fot. Ikea

Większość zasobów energetycznych jest ograniczona, kosztowna i negatywnie wpływa na środowisko. Według danych aż 800 milionów ludzi na świecie żyje bez prądu. Słońce jest najpotężniejszym naturalnym źródłem energii i jest dostępne dla każdego. IKEA postanowiła to wykorzystać i, łącząc siły z firmą Little Sun, stworzyła SAMMANLÄNKAD – oświetlenie LED zasilane energią słoneczną. Za pomocą dwóch funkcjonalnych lamp ich twórcy chcą zainspirować ludzi do korzystania z niej jak najczęściej.

Pierwsza z propozycji to stołowa lampa LED, która może być piękną lampą na biurko lub sufitową, a po wyjęciu z podstawki służyć jako latarka. To zaawansowane rozwiązania technologiczne o oryginalnym designie, który zawiera wiele odniesień do układu planetarnego. Żyroskop, zainspirowany ruchem planet wokół słońca, obraca się we wszystkie strony, dzięki czemu rozświetli każdy zakamarek Twojego domu.

SAMMANLÄNKAD
SAMMANLÄNKAD
Fot. Ikea

Drugą propozycją jest przenośna lampa LED zaprojektowana z myślą o przygodach, zarówno tych w domu, jak i w plenerze. Dzięki w pełni naładowanym akumulatorom lampa może posłużyć także jako power bank. To energia słoneczna w Twojej kieszeni.

Little Sun to idealny partner do tego projektu, który wnosi piękne, artystyczne wzornictwo do technicznego podejścia do paneli słonecznych. W IKEA wierzymy, że SAMMANLÄNKAD to mały wielki krok w stronę bardziej przyjaznej środowisku przyszłości. Korzystanie w 100% z odnawialnej energii elektrycznej jest ważną częścią naszego zobowiązania do stania się przyjazną dla klimatu marką do 2030 roku – mówi James Futcher, lider kreatywny IKEA w Szwecji.

Firma Little Sun została założona w 2012 roku przez artystę Olafura Eliassona i inżyniera Frederika Ottesena. Organizacja pracuje nad dostarczaniem niedrogich rozwiązań oświetleniowych i energetycznych społecznościom bez dostępu do energii elektrycznej.  Little Sun inicjuje działania na rzecz klimatu, a poprzez współpracę z IKEA chce sprowokować ludzi na całym świecie do refleksji na temat 800 milionów ludzi żyjących bez dostępu do prądu.

Lampy SAMMANLÄNKAD będą dostępne w sklepach, na stronie IKEA.pl oraz w Aplikacji Mobilnej IKEA od kwietnia 2023 roku. Po więcej inspiracji zapraszamy na IKEA.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Poznaj nowe lampy IKEA zasilane energią słoneczną