Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pracownia architektoniczna KODO

Opracowanie: Ewa Staręga

KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, założona w 2009 roku przez Macieja Skupińskiego i Jacka Chodania, to pracownia oferująca nowy wymiar usługi pod klucz. Tworzy ją zespół kilkunastu architektów – projektujących indywidualne, funkcjonalne i gotowe do zamieszkania wnętrza.

RADOSNE EKSPRESJE
RADOSNE EKSPRESJE
Projekt wnętrza: Marta Ostrowska; Zdjęcia i stylizacja: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Pracownia KODO

Kluczem otwierającym drzwi do komfortowych przestrzeni jest ich wiedza, ponad 3500 oddanych do użytku mieszkań, znajomość trendów, a przede wszystkim – analiza stylu życia przyszłych mieszkańców. To oni są głównymi bohaterami tej historii, a jej zwieńczeniem jest spełnienie największego marzenia o własnym, w pełni urządzonym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb kompletnym domu. Pracownie KODO zlokalizowane są w trzech miastach - Warszawa, Wrocław, Gdańsk – to tu architekci spotykają się z przyszłymi mieszkańcami, poznają ich wizję życia w nowym domu oraz dzielą swoim doświadczeniem i pomysłami.

Wnętrza KODO to synonim niebanalnego designu, zaskakujących i funkcjonalnych rozwiązań oraz nieszablonowego podejścia do każdego projektu. Współpracując z pracownią klienci nie muszą poszukiwać wykonawców, uczestniczyć i angażować się w cały proces związany z urządzeniem wnętrz. Pełny nadzór i wszystkie prace w zakresie projektu i realizacji przejmuje zespół fachowców, składający się nie tylko z architektów, ale także z koordynatorów, logistyków i wyspecjalizowanych wykonawców.

Swoją ofertę pracownia kieruje nie tylko do prywatnych inwestorów. Stale współpracuje z wiodącymi deweloperami, dbając o rozwój usług i rozwiązań będących odpowiedzią na wyzwania rynku – z uwzględnieniem potrzeb przyszłych lokatorów.

KODO PROJEKTY I REALIZACJE WNĘTRZ
KODO PROJEKTY I REALIZACJE WNĘTRZ
www.kodo.pl wspolpraca@kodo.pl

SUBTELNA SKANDYNAWIA

 • MIESZKANIE: 49 m kw. w Warszawie
 • Domownicy: na wynajem dla pary lub singla
 • Projekt wnętrza: Adrian Nicpoń
 • Zdjęcia i stylizacja: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

To niespełna 50-metrowe mieszkanie stanowi doskonały przykład połączenia dwóch trendów bliskich sobie kolorystyką i przywiązaniem do natury. Stonowany, oparty na bieli, beżach i prostych dekoracjach styl skandynawski uzupełniono akcentami w stylu boho. Ciepły brąz jasnego drewna tworzy przytulny klimat, potęgowany grą szarości tapicerowanych mebli, lekkich zasłon i ozdobnych kafli. Świetnie czują się tu bardziej wyraziste akcenty – poduszki w barwach jesieni, miedziane lampy, plecione pufy i wiklinowe dekoracje stołu. Aranżacja pełna jest funkcjonalnych rozwiązań, opracowanych z myślą o potrzebach lokatorów. Podstawowym celem była otwarta przestrzeń – stąd pomysł na dużą strefę dzienną, będącą połączeniem kuchni, salonu i jadalni oraz jedynie delikatne oddzielenie jej od holu niewielką ścianką.

RADOSNE EKSPRESJE

 • MIESZKANIE: 80 m kw. w Warszawie
 • Domownicy: para programistów pracująca z domu
 • Projekt wnętrza: Marta Ostrowska
 • Zdjęcia i stylizacja: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Inspiracją dla aranżacji były zamiłowania lokatorów – fanów gier planszowych oraz wielbicieli pop-artu. Ich codzienne potrzeby stały się podstawą wystroju – kreacji wygodnych miejsc spotkań, przestrzeni do pracy, przechowywania ulubionych przedmiotów oraz ekspozycji wybranych dekoracji. Duży apartament na warszawskich Włochach w pierwszym odbiorze może wydawać się ponury i ciemny. Wrażenie to szybko okazuje się złudne. Główną figurą na tej planszy jest kolor żółty – optymistyczny, słoneczny, odważny. Ustępuje on nieco miejsca błękitom, czerwieni oraz zieleni. Ciekawym aranżacyjnym zabiegiem okazało się wizualne przełamanie długich, wąskich korytarzy podziałami stolarskimi i kolorystycznymi, a także – powtarzalny motyw łuków, który zmiękczył i skonsolidował przestrzeń.

ŚRÓDZIEMNOMORSKI KLIMAT

 • MIESZKANIE: 58,1 m kw. we Wrocławiu
 • Domownicy: studentka
 • Projekt wnętrza: Marta Magnowska - Krawiec
 • Zdjęcia i stylizacja: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Wnętrze mieszkania młodej studentki jest eklektyczne i utrzymane w śródziemnomorskim klimacie. Jako bazę przyjęto klasyczną stylistykę, w której w unikatowy sposób połączono elementy retro oraz urban jungle. Trio to najlepiej wybrzmiewa w salonie, gdzie klasyczna kanapa i meble w tonacji drewna współgrają z fotelem uszakiem, miękką linią lodówki w stylu lat 60. oraz tapetą z egzotycznym motywem. Odważne zestawienia różnych tonacji zieleni wyznaczają strefy dzienne – salon, kuchnię i jadalnię, które przyprawiono kroplami soczystej cytryny. Naturalna kolorystyka sprzyja wypoczynkowi. Dlatego nie brakuje jej również w sypialni, w której wyznaczono także zaciszne miejsce do nauki. Funkcjonalna przestrzeń stanowi przykład nieszablonowego łączenia kolorów i stylów w orzeźwiający, pełen smaków mix.

  Więcej o:

Skomentuj:

Pracownia architektoniczna KODO