Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pracownie projektujące i realizujące wnętrza: Marta Raca

Opracowanie: Ewa Staręga

Marta Raca to architektka wnętrz prowadząca autorską pracownię projektową zlokalizowaną w Białymstoku. Ukończyła studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej oraz na Wydziale Architektury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Pracownie projektujące i realizujące wnętrza: Marta Raca
Pracownie projektujące i realizujące wnętrza: Marta Raca
Zdjęcia: Jakub Nanowski/Jakub Nanowski/Tom Kurek; kolaż redakcja

Architektka Marta Raca

Jest doświadczoną architektką, specjalizującą się przede wszystkim w projektowaniu nowoczesnych wnętrz mieszkalnych i mebli. Projekty w stylu Marty Racy charakteryzuje melanż minimalizmu, funkcjonalności oraz ponadczasowej elegancji. Dzięki umiejętnemu łączeniu różnych materiałów, tekstur i kolorów aranżowane przez nią wnętrza są harmonijne, co daje komfort  i przyjemność z użytkowania.

Architektka dużą wagę przykłada do kontaktu z klientem, poznania jego oczekiwań i sposobu funkcjonowania w domowej przestrzeni. Jej wnętrza odznaczają się nie tylko pięknem i estetyką, ale również praktycznością i funkcjonalnością. Zawsze znajduje optymalne rozwiązania, aby wykorzystać każdą dostępną przestrzeń w inteligentny i kreatywny sposób. Realizowane projekty są zaprojektowane tak, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie i poprawić jakość życia ich mieszkańców. W ciągu 14-letniej kariery realizacje projektantki były wielokrotnie publikowane w prasie polskiej i zagranicznej oraz w albumach.

www.martaraca.pl   hello@martaraca.pl

Marta Raca
Marta Raca
Marta Raca

Realizacja projektu NADMORSKA HARMONIA

MIESZKANIE:

 • 97 m kw. w Gdańsku
 • Dla kogo: na weekendowe wypady nad morze dla rodziny i znajomych
 • Autor projektu: Marta Raca, Michał Raca
 • Zdjęcia: Jakub Nanowski

Mieszkanie zlokalizowane jest blisko morza. Zaledwie kilkuminutowy spacer dzieli je od plaży w Jelitkowie.

Wnętrza emanują męskim wdziękiem i pewnym charakterem. Kontrastujące kolory, takie jak głęboka czerń i ciepłe drewno tworzą harmonijną całość, która uwodzi elegancją. Bazą dla całości jest delikatna szarość, a dopełnieniem kamienne wzory, zielone akcenty i geometryczne, złote lampy.

Na strefę dzienną składa się przestronny salon z aneksem kuchennym. Jego centralną cześć stanowi drewniany stół jadalniany, wokół którego toczy się całe życie mieszkańców. Tłem dla stołu jest nowoczesna kuchnia z drewnianymi, ryflowanymi oraz szklanymi szafkami. Motyw ryflowanego drewna przewija się w cały mieszkaniu. Na strefę nocną składają się dwie sypialnie gościnne i sypialnia główna z przeszkloną łazienką i garderobą. Sypialnia jest jednocześnie salonem kąpielowym.

Realizacja projektu W OBJĘCIACH SZAROŚCI

DOM:

 • 240 m kw. w Bałdowie
 • Domownicy: rodzina z 2 córkami
 • Projekt wnętrza: Marta Raca, Michał Raca
 • Zdjęcia: Jakub Nanowski

Ten przestronny dom przykuwa uwagę minimalistyczną elegancją i przytulnością. Wchodzących do środka natychmiast zniewala uczucie harmonii i spokoju. Wyposażenie utrzymane jest w odcieniach szarości, bieli i czerni. Wnętrze ożywia drewniana podłoga, która tworzy przyjemną atmosferę i za sprawą ciepłej barwy kontrastuje z monochromatyczną koncepcją wystroju.

Przy tak oszczędnej kolorystyce bardzo widoczny staje się wzorzysty kamień pojawiający się w każdym pomieszczeniu oraz mnogość różnych materiałów i tekstur. Drewno, oprócz ciepłej barwy na podłodze, występuje także w wersji bejcowanej na kolor czarny i jasnoszary. Oprócz granitu Viscount White na blatach, w projekcie zostało użyte terazzo w różnych odcieniach oraz szary marmur Bardiglio.

Realizacja projektu ZE SZCZYPTĄ KOLORU

MIESZKANIE:

 • 47 m kw. w Gdańsku
 • Domownicy: singielka
 • Projekt wnętrza: Marta Raca, Michał Raca
 • Zdjęcia: Tom Kurek

Niewielkie, słoneczne mieszkanie znajduje się na nowopowstałym osiedlu w Gdańsku Wrzeszczu- Garnizonie. Jasna, betonowa posadzka i białe ściany są neutralnym tłem dla mocnych kolorów zastosowanych w meblach ruchomych i zabudowach stolarskich. Każdy mebel, oprócz wyjątkowego koloru, ma także swój własny niepowtarzalny design, co składa się na wyraziste i pełne energii wnętrze. Sercem mieszkania jest stół jadalniany z 4 krzesłami i ławką. Nad stołem znajduje się lampa zaprojektowana specjalnie dla tego projektu i wykonana przez Totem Light. Tłem dla jadalni jest różowa kuchnia z blatem terazzo.

Łazienka i sypialnia oddzielone są od siebie szklaną zabudową z ornamentowym szkłem. Dzięki takiemu rozwiązaniu łazienka uzyskała dostęp naturalnego światła.

  Więcej o:

Skomentuj:

Pracownie projektujące i realizujące wnętrza: Marta Raca