Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pracujesz zdalnie? Zobacz, jak urządzić swoje domowe biuro

AS

Pracujesz zdalnie? Zobacz, jak urządzić swoje domowe biuro
Pracujesz zdalnie? Zobacz, jak urządzić swoje domowe biuro
MF Meble

Domowe biuro - wydziel swoją strefę do pracy

Podczas pracy w domu wiele rzeczy może rozpraszać, dlatego ważne jest znalezienie miejsca, w którym będziemy mogli się skupić. Najlepiej, gdyby było to osobne pomieszczenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał. W przypadku braku takiej możliwości, warto oddzielić strefę pracy, w której umieścimy biurko od pozostałej przestrzeni. Można do tego celu wykorzystać ściankę działową, regał, zasłonę. Łatwiej będzie się wtedy skupić na wykonywanych obowiązkach. Miejsce pracy powinno być jasne, najlepiej dobrze doświetlone światłem dziennym. Nie tylko ułatwi to pracę, ale też wpłynie na samopoczucie podczas jej wykonywania pracy. Zadbaj również o odpowiednie zorganizowanie przestrzeni, w której pomieścisz niezbędne ci do pracy dokumenty, sprzęty i akcesoria, tak by wszystko mieć pod ręką. 

Meble w domowym gabinecie - jakie będą ci potrzebne?

Przestrzeń do pracy każdy powinien tak dopasować, by spełniała jego potrzeby i upodobania. Wybór mebli do domowego gabinetu jest kwestią indywidualną. Zależy od wielkości pomieszczenia lub kącika biurowego jakim dysponujemy. Urządź ją tak, by było ci wygodnie Najbardziej przydatnymi meblami do gabinetu będą:

  • biurko - miejsce do codziennej pracy. Powinno być odpowiednio szerokie i głębokie (szerokość minimalna to 130 cm, głębokość >85 cm), by pomieścić wszystko, co nam  niezbędne. Szuflady i boczne szafki pozwolą na wygodne przechowywanie dokumentów lub innych drobnych rzeczy, a ponadto ułatwią utrzymanie porządku
  • fotel biurowy - powinien mieć regulowaną wysokość, by jak najlepiej dopasować się do wysokości blatu biurka oraz podłokietniki dla lepszego podparcia rąk. Krzesło biurowe powinno być wygodne. Pracując przy biurku, spędzamy w pozycji siedzącej kilka godzin. Każda nieprawidłowa pozycja to obciążenie dla kręgosłupa, które może skończyć się bólem pleców
  • regały, szafki, półki na dokumenty i sprzęty biurowe - pomieszczą wszystkie rzeczy potrzebne w pracy, ułatwią porządkowanie i nadadzą przestrzeni biurowej klimatu i charakteru. Regały i szafki to pojemne meble, na których można ułożyć książki, segregatory z ważnymi dokumentami lub pudełka na inne akcesoria. Pomieszczą również ozdoby, bibeloty czy kwiaty, które ocieplą pomieszczenie i nadadzą mu indywidualnego stylu. 

Oświetlenie w biurze 

Urządzając domowe biuro nie zapominaj o oświetleniu. Ważny jest zarówno dostęp do naturalnego światła dziennego, jak i odpowiednio rozmieszczone lampy. Jeżeli jest taka możliwość, biurko powinno być ustawione w pobliżu okna, bokiem do niego i tak by nie zasłaniać sobie dopływu światła. Mając to na uwadze, również lampka biurkowa powinna być umieszczona po właściwej stronie biurka. Wybierając lampę sufitową, która będzie oświetleniem głównym warto zdecydowac się na model ze sterowanymi kierunkami padania światła dzięki czemu będziesz mógł je wygodnie ustawić. Właściwie rozmieszczone oświetlenie sprawi, że podczas pracy nie będziesz przemęczać swoich oczu.

Pracujesz zdalnie? Zobacz, jak urządzić swoje domowe biuro
Pracujesz zdalnie? Zobacz, jak urządzić swoje domowe biuro
MF Meble

Kolorystyka i styl wnętrza

Zastanawiasz się, czy dobór kolorów do swojego biura jest istotny? Otóż tak! W zależności od tego, na jakie odcienie postawisz, kolory mogą cię pobudzać lub wyciszać, działać na koncentrację i skupienie, napędzać do działania lub powodować rozdrażnienie i roztargnienie. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na kolory neutralne (biel, szarość, beże) oraz wprowadzenie mocniejszego akcentu kolorystycznego, który ożywi gabinet w postaci dodatków. 

Jeśli chodzi o styl, w jakim chcesz urządzić domowe biuro lub kącik do pracy zdalnej, zależy on od twoich upodobań, Dobrze byłoby żeby pasował on do reszty wnętrz, zwłaszcza jeśli przestrzeń biurowa jest połączona z innym pomieszczeniem. W sklepach meblowych, jak MF Meble znajdziesz duży wybór biurek, szafek i regałów, które idealnie nadadzą się do gabinetu. Domowe biuro to miejsce twojej codziennej pracy, więc styl jego wykończenia powinien ci przede wszystkim odpowiadać i się podobać. 

Rośliny w domowym gabinecie

Rośliny we wnętrzu, także w domowym biurze nadają charakteru i przytulności. Pełnią funkcję estetyczną i mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto do biura, w którym spędzasz kilka godzin w trakcie pracy zdalnej wybierać rośliny o zdolnościach oczyszczających. Pochłaniają one z powietrza zanieczyszczenia i natleniają je, a przy okazji poprawiają nastrój.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pracujesz zdalnie? Zobacz, jak urządzić swoje domowe biuro