Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projektowanie kuchni z projektantem – jak komunikować swoje pomysły?

AZ/materiał reklamowy

Projektowanie kuchni nie jest zadaniem łatwym – nic więc dziwnego, że wiele osób woli powierzyć je profesjonaliście. By współpraca z projektantami wnętrz przebiegła jednak pomyślnie, a jej efekt spełniał przede wszystkim nasze oczekiwania, należy wiedzieć, jak odpowiednio komunikować swoje pomysły i oczekiwania względem koncepcji.

Projektowanie kuchni z projektantem – jak komunikować swoje pomysły?
Projektowanie kuchni z projektantem – jak komunikować swoje pomysły?
Komfort

Współpraca z projektantami wnętrz – komunikacja to podstawa!

Projektowanie kuchni z projektantem może okazać się sporym wyzwaniem zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy korzystają z tego typu usługi. Jak przygotować się do pierwszego spotkania, jak przedstawić projektantowi swoje pomysły, a w jakim aspekcie można pozostawić mu wolną rękę? By stworzony projekt kuchni był zadowalający, musimy przede wszystkim powiedzieć projektantowi o swoich oczekiwaniach oraz potrzebach.

Powodzenie współpracy zależy w głównej mierze od udanej komunikacji, dlatego już na pierwszym spotkaniu poruszmy nie tylko tematy związane z aranżacją pozostałych pomieszczeń, ale też dotyczące aspektów organizacyjnych i technicznych. Dzięki temu współpraca z projektantami wnętrz będzie przebiegać sprawnie, a koncepcja dotąd istniejąca wyłącznie w naszej wyobraźni zacznie nabierać realnych kształtów.

Projektowanie kuchni z projektantem
Projektowanie kuchni z projektantem
Komfort

Od czego zacząć projektowanie kuchni z projektantem?

Każdy projektant kuchni z pewnością jest w stanie zaproponować ciekawe rozwiązania i aranżacje. Nie oznacza to jednak, że musimy na nie przystawać. Przed pierwszym spotkaniem z projektantem, warto przygotować sobie przykładowe inspiracje, projekty lub wizualizacje kuchni, które nam się podobają. Dobrze, by było ich kilka – w każdej z pewnością uda nam się wskazać elementy, które chcielibyśmy mieć we własnej kuchni.

W miarę możliwości możemy także spróbować stworzyć własny zarys projektu. W sieci można znaleźć programy do projektowania kuchni, z których pomocą w kilku prostych krokach przygotujemy wstępną koncepcję. Wybierając program do projektowania kuchni udostępniany przez Komfort, możemy stworzyć wizualizację kuchni, a następnie skonsultować ją z ekspertem. Co więcej, decydując się na zamówienie usługi projektowania i zakup produktów wykorzystanych w projekcie za minimum 3000 zł, otrzymamy zwrot opłaty za spotkanie z projektantem.

Projektowanie kuchni z projektantem
Projektowanie kuchni z projektantem
Komfort

Planowanie kuchni – jak komunikować swoje potrzeby?

Jak zostało wspomniane, zanim projektant zabierze się za planowanie naszej kuchni, musi poznać nasze potrzeby, oczekiwania oraz gust. Przykładowe aranżacje wnętrz będą tu niezwykle pomocne, jednak nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do nich. Ważne jest, by jasno i możliwie precyzyjnie zakomunikować projektantowi, co nam się podoba, a czego w swojej kuchni z pewnością mieć nie chcemy. Choć czasem są to drobnostki, mogą istotnie wpływać na kształt i późniejszą ocenę projektu, a tym samym – całej współpracy.

Ważnym aspektem, który należy omówić, zanim powstanie pierwszy rysunek projektu kuchni, jest preferowana stylistyka. Oczywiście nie trzeba decydować się na jeden konkretny styl – obecnie tworzone aranżacje często łączą kilka elementów charakterystycznych dla różnych koncepcji. Podczas spotkania z projektantem kuchni należy więc powiedzieć, co chcemy zaczerpnąć z jednej stylistyki, a co chcielibyśmy wykorzystać z innej.

Łączenie stylów jest świetnym sposobem na stworzenie projektu wymarzonej kuchni. Jasno przedstawiajmy więc projektantowi swoje pomysły, ale jednocześnie bądźmy otwarci na sugestie z jego strony. Projektant kuchni, bazując na swoim doświadczeniu, może podpowiedzieć nam, czy jakieś połączenie ma szansę się sprawdzić, czy może dobrze prezentuje się wyłącznie w naszej wyobraźni.

Dotyczy to także rozwiązań czysto funkcjonalnych. O ile coś może na pierwszy rzut oka może wydawać się praktyczne, niewykluczone, że w rzeczywistości będzie po prostu niewygodne i niekorzystnie wpłynie na komfort korzystania z pomieszczenia. Pamiętajmy, że efektem współpracy ma być projekt kuchni łączącej wysmakowany styl z funkcjonalnością.

Planowanie kuchni – jak komunikować swoje potrzeby?
Planowanie kuchni – jak komunikować swoje potrzeby?
Komfort
    Więcej o:

Skomentuj:

Projektowanie kuchni z projektantem – jak komunikować swoje pomysły?