Przytulne mieszkanie dla pary na warszawskim Ursynowie
To 58-metrowe mieszkanie zostało zaaranżowane w oparciu o inspiracje czerpane z natury.

Projektantki, którym powierzono opracowanie aranżacji wnętrz, postanowiły wprowadzić drobne zmiany w pierwotnym układzie funkcjonalnym. Ze względu na niedużą łazienkę przebudowano ściany w przedpokoju, gdzie powstała wnęka na pralkę i suszarkę. Sprzęty ukryto za lustrzanymi frontami zabudowy meblowej.
Z uwagi na dość małą łazienkę wnękę na zabudowę pralki i suszarki wygospodarowano w holu. To coraz bardziej popularne rozwiązanie, które pozwala ergonomicznie wykorzystać przestrzeń kąpielową. Dodatkowo zastosowane tu lustra dają elegancki efekt i rozświetlają przestrzeń.
Za sprawą dużych luster przedpokój sprawia wrażenie jeszcze większego niż jest w rzeczywistości. Można się w nich przejrzeć, a przy okazji cieszyć wrażeniem głębi, które powodują. Z kolei w aneksie kuchennym połączonym z salonem zastosowano delikatne ażurowe przepierzenie wykonane z lameli. Dyskretnie oddziela ono przestrzeń wypoczynkową od strefy przygotowywania posiłków, jednocześnie dekorując wnętrze. Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, zaprojektowano liczne zabudowy meblowe, które oferują dużo miejsca do przechowywania: pojemne szafy w przedpokoju, zabudowę garderobianą w sypialni oraz szafkę pod umywalkę w łazience i meble kuchenne. Na indywidualne zamówienie przygotowano też ściankę telewizyjną w salonie i zabudowę stelaża WC w łazience.
Przytulną atmosferę budują barwy ziemi oraz drewno. W strefie dziennej uwagę skupia sofa w kolorze oliwkowej zieleni, która oferuje komfortowy wypoczynek po ciężkim dniu. Otwartą przestrzeń salonu uzupełnia aneks kuchenny z szafkami utrzymanymi w stonowanej kolorystyce. Architektka Katarzyna Fotek przy projektowaniu kuchni zadbała o wygospodarowanie miejsca do przechowywania produktów i akcesoriów oraz wygodne w użytkowaniu blaty robocze. Przestrzeń kuchenną z salonową i jadalnianą spaja wodoodporna podłoga hybrydowa marki Barlinek, która znalazła się we wszystkich pomieszczeniach, włącznie z łazienką.
Łazienka to ciekawe połączenie pastelowych płytek z podłogą hybrydową, którą można stosować w przestrzeniach kąpielowych z opcją wanny, bądź strefach poza prysznicem. Dzięki jej właściwościom użyta została w całym mieszkaniu, także w strefie wejścia, holu ora kuchni.
W łazience poza drewnem i jasnym kolorami pojawiły się subtelne odcienie zieleni, które odnajdziemy także w sypialni (tapeta z motywem natury). W tym kolorze są zarówno płytki marki Paradyż w strefie umywalki, jak i fronty szafek oraz zabudowa stelażu WC. Zieleń w połączeniu z drewnem buduje tu klimat domowego SPA bliskiego naturze. Przesądza o tym również starannie dobrane wyposażenie. Okrągłą umywalkę Roca uzupełnia bateria OMNIRES, a do wanny RIHO Julia dobrano baterię Grifería Loft-Tres oraz parawan prysznicowy Radaway. Z kolei w strefie WC zamontowano stelaż podtynkowy GROHE z przyciskiem tego samego producenta oraz miskę podwieszaną Roca Meridian.









- Więcej o:
W pastelowej harmonii – aranżacja mieszkania na Powiślu
Francuska elegancja i polski design – warszawski apartament z prywatnym ogrodem
Mieszkanie z duszą – artystyczna wizja w zabytkowej warszawskiej kamienicy
Eklektyczna metamorfoza wnętrz domu - projekt pracowni Hanna Pietras Architects
Nowoczesna aranżacja mieszkania, która zachwyca spójnością - projekt KODO
Wnętrza domu w stylu japandi - projekt Mango Investments
Dla wytchnienia i spokoju - mieszkanie inspirowane naturą
120-metrowe mieszkanie w Warszawie dla rodziny 2+2