Ramki na zdjęcia na ścianę. Gdzie i jak je wieszać?

ES

Ramki na zdjęcia dostępne są w wielu kształtach i formatach, w różnych kolorach i fakturach. Same w sobie stanowią dekorację. Odpowiednie dopasowanie i ciekawe ułożenie ich na ścianie sprawi, że wnętrze będzie oryginalne i przytulne.

Wieszanie ramek na ścianie
Niewielkim nakładem pracy oraz kosztów można stworzyć w mieszkaniu jedyną w swoim rodzaju ozdobę.
Shutterstock.com

Gdzie możemy powiesić ramki na zdjęcia?

Ramki na zdjęcia najczęściej wieszamy w salonie. To tu najczęściej odpoczywamy, relaksujemy się, a widok domowej galerii zdjęć w ramkach jest tego miłym dopełnieniem. Jednak z pewnością w pozostałych pomieszczeniach domu również znajdą się ściany, które warto w ten sposób zaaranżować. Ramki na zdjęcia wprowadzą nastrój przytulności do sypialni. Można tu umieścić bardziej prywatne zdjęcia, gdyż to miejsce, z którego korzysta ograniczona liczba osób. Świetnym miejscem na fotogalerię jest również łazienka. Będą tu ozdobą i zdecydują o stylu tego wnętrza. Pamiętajmy, by nie umieszczać ich nad wanną lub przy umywalce (wilgoć może źle wpłynąć na fotografie). Ramki na zdjęcia mogą też zmienić wnętrze kuchni. Ramki nowoczesne, ramki drewniane – wszystko zależy od stylu pomieszczenia. Ramki na zdjęcia to miły, powitalny akcent w przedpokoju. Już od wejścia możemy cieszyć oczy ulubionymi fotografiami. A w przedpokoju zwykle znajdzie się kawałek wolnej ściany na taką ekspozycję. Odpowiednio dobierając wielkość ramek, można optycznie zmniejszyć lub powiększyć przestrzeń. 

Ramka na zdjęcie w kuchni
Drewniana ramka w naturalnym kolorze będzie pasowała do większości aranżacji kuchennych
Shutterstock.com
Ramka na zdjęcie w łazience
Ramka powieszona na ścianie w łazience to bardzo oryginalne rozwiązanie
Shutterstock.com
Ramki na zdjęcia w salonie
Salon to doskonałe miejsce na domową galerię
Shutterstock.com

W jaki sposób powiesić ramki na zdjęcia na ścianie?

Ramki na zdjęcia na ścianie wieszamy na gwoździach lub wkrętach, w zależności od rodzaju ściany i ciężaru ramki. Jeśli jednak nie chcemy wiercić i kuć, możemy zastosować innowacyjne systemy mocowań, dzięki którym powiesimy je bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Wśród oferowanych rozwiązań są m.in. rzepy i taśmy do wieszania obrazów, masy mocujące, samoprzylepne haczyki i gwoździe z regulacją wysokości. Przed zakupem trzeba się zawsze upewnić, jaki jest maksymalny udźwig taśmy, haczyka czy rzepów i na jakich powierzchniach można je stosować. Najmocniejsze systemy mocowań utrzymują przedmioty o wadze nawet 7 kg.

Ramki na zdjęcia na ścianie
Oprócz gwoździ i wkrętów mamy też na rynku innowacyjne rozwiązania służące do mocowania ramek na ścianie
Shutterstock.com

Jak ułożyć ramki na ścianie?

Tradycyjnie ramki wieszamy na ścianie w linii prostej. Taka kompozycja może ozdobić długi korytarz, wąską ściankę działową albo ścianę nad łóżkiem. Ramki powieszone w poziomie optycznie wydłużą pomieszczenie, w pionie – sprawią, że wyda się wyższe. Ramki powinny znajdować się na wysokości wzroku. Drugą opcją jest układ ramek symetryczny. Mogą być one ułożone w dwóch rzędach, stanowiąc swoje lustrzane odbicie, skupiać się wokół jednej ramki, która jest osią układu lub zamykać się w prostokątnej ramie, wyznaczonej przez zewnętrzne krawędzie ramek. Najwięcej swobody ma kompozycja asymetryczna. Może rozrastać się w dowolny sposób i w dowolnym kierunku i składać się z ramek w różnych kształtach, kolorach i stylach.

 

Kompozycja ramek na zdjęcia
Taka kompozycja ma w sobie wiele swobody - możemy ją też dowolnie powiększać
Shutterstock.com
Ramki na zdjęcia na ścianie
Ramki mogą też być częścią kompozycji z innymi ozdobami ściany
Shutterstock.com
Ramki na zdjęcia na ścianie
Niektóre ramki są od razu gotową do zawieszenia kompozycją
TK Maxx

Z czego wykonywane są ramki na zdjęcia?

Ramki na zdjęcia wykonuje się z różnych materiałów. Nasz wybór uzależniony jest od stylu wnętrza i efektu, jaki chcemy osiągnąć, dekorując w ten sposób ścianę. Drewniane ramki na zdjęcia pasują do klasycznych i rustykalnych wnętrz, a także w kompozycjach eklektycznych. Nowoczesne ramki na zdjęcia wykonywane są z różnokolorowych tworzyw sztucznych, barwionego i przezroczystego szkła, metalu.  Będą pasować do nowoczesnych aranżacji – stylu loftowego i minimalistycznego. Ramki na zdjęcia możemy kupić jako pojedyncze lub w gotowych zestawach. Ogromny jest też wybór ich rozmiarów. Duże ramki na zdjęcia mogą stać się centralnym punktem aranżacji ściany, małe dobrze wyglądają w grupie.

 

Złota ramka na zdjęcia
Złota ramka na zdjęcia sprawdzi się we wnętrzach w stylu glamour
Bonami
Drewniana ramka na zdjęcia
Drewniana ramka na zdjęcia to uniwersalny pomysł na aranżację ściany
agatameble.pl
Nowoczesna ramka na zdjęcia
Ramka w stylu nowoczesnym pasuje do industrialnych wnętrz
westwingnow.pl

Skomentuj:

Ramki na zdjęcia na ścianę. Gdzie i jak je wieszać?