Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ręcznie malowane meble od Art PoPo

red.

Stare meble pokrywają niezwykłymi malunkami. Powiedzieć, że nadają im nowe życie, to za mało. Dzięki nim zyskują duszę. Poznajcie polską markę Art PoPo i jej magiczne meble.

Patrząc na meble Art PoPo, na myśl nasuwa się określenie "dzieła sztuki". Są pokryte misternymi malunkami i rysunkami. Nie ma dwóch identycznych egzemplarzy, każdy mebel jest inny, każdy niepowtarzalny.

Korzystamy przede wszystkim z używanych mebli, jakie są na rynku. Robimy tak, ponieważ jest mnóstwo pięknych starych egzemplarzy, w których można się po prostu zakochać – choćby dlatego, iż mają one swoją historię i klimat. Do tego malując je od nowa, dajemy im szansę na nowe życie, którego inaczej już by nie dostały

- mówi Luiza Poreda, prowadząca markę Art PoPo.

Cały proces zaczyna się zatem od wyszukania ciekawego egzemplarza. Meble trafiają do renowacji, a następnie do jednego ze współpracujących z Art PoPo artystów, których obecnie jest kilku. Ten maluje mebel ręcznie. "Nigdy nie używamy szablonów!" - podkreśla Luiza Poreda. Na koniec każdy mebel jest profesjonalnie lakierowany i uzupełniany o dodatki, jak specjalnie dobrane gałki. W tym procesie powstają meble różnorodne, barwne i niepowtarzalne.

Malowanie mebli. Jak to wszystko się zaczęło?

O początkach Art PoPo opowiada Luiza Poreda:

Wszystko zaczęło się od niewielkiej szkatułki, którą wystawiłam na sprzedaż na jednej z warszawskich imprez muzycznych. Wyglądała jak miniaturowa komoda. Zachwyciła ona moich znajomych, Olgę i Tomka Krawczyków. Zainspirowani, poprosili o wykonanie do swojego mieszkania najbardziej kolorowego i szalonego mebla na świecie. Efekt końcowy przerósł ich oczekiwania i postanowili podzielić się tym z innymi. Tak powstała marka Art PoPo.

Z czasem do Luizy dołączyli inni artyści. Po ponad roku działalności Olga i Tomek przekazali markę Art PoPo zaprzyjaźnionej warszawskiej galerii officyna art & design.

"Prowadzenie marki przejęłam ja i obecnie, razem z właścicielami officyny i artystami działamy, tworzymy, projektujemy i malujemy" - wyjaśnia Luiza.

Każdy ze współpracujących z Art PoPo artystów ma własny styl. Luiza maluje kolorowe abstrakcyjne lub roślinne ornamenty, jak i bajkowe postacie. Wojciech Brewka lubi czarno-białe detale w paski i kompozycje geometryczne. Zuzia Jankowska maluje na meblach piękne zwierzęta, a Łukasz Leskier zachwyca motywami aborygeńskimi. Z Art PoPo współpracowała również Agata Kacperczyk, która ozdabiała meble wzorami jak ze swoich tatuaży. Wiele pięknych wzorów na meblach stworzyła architektka Lidia Skarżyńska.

Meble Art PoPo można oglądać i kupować na stronie internetowej artpopo.pl, można też składać indywidualne zamówienia.

Skomentuj:

Ręcznie malowane meble od Art PoPo