Restauracja Pieno we Wrocławiu
Pieno to nie tylko lokal gastronomiczny, który staje się istotnym elementem kulinarnego pejzażu Wrocławia. To przede wszystkim przestrzeń, do której z przyjemnością zaglądają mieszkańcy okolicy, aby porozmawiać przy lampce wina i pysznych cannelloni.
Restauracje nie tylko cieszą nasze kubki smakowe, ale także pełnią funkcję punktu społecznego, gdzie ludzie spotykają się przy posiłkach, rozmowach i wspólnych przeżyciach. Na peryferiach Wrocławia znajduje się Pieno, lokal, który został stworzony z myślą o integracji lokalnej społeczności. Wszystko to, oczywiście, w duchu "dolce vita".
Włoskie inspiracje
Integralną częścią włoskiego stylu życia jest zżyte sąsiedztwo, które celebruje wspólne doznania przy aromatycznym jedzeniu. Ten nostalgiczny obraz stał się bazą dla projektu restauracji Pieno, skupiającej się na sąsiedzkim charakterze. To miejsce przywołuje przyjemne wieczory spędzone razem przy włoskich smakołykach. Koncepcja restauracji opiera się na istocie włoskiej pizzy, z wykorzystaniem oryginalnych składników najwyższej jakości. Ta sama zasada została zastosowana przez pracownię Znamy się przy projektowaniu wnętrza, gdzie użyto starannie dobranych elementów, utrzymanych we włoskim klimacie vintage. Menu Pieno jest równie fascynujące, co jego wnętrze. Tradycyjne receptury włoskie, przekazywane z pokolenia na pokolenie, dają życie potrawom, które podróżują nie tylko przez przestrzeń, ale także przez czas, oferując kulinarną wędrówkę przez bogatą historię włoskiej kuchni.
Zabudowa meblowa zamiast tradycyjnego baru
Od razu zwraca uwagę nietypowy wystrój restauracji. Zamiast klasycznego baru odwiedzających witają imponujące regały, które rozciągają się przez całą długość lokalu. Ten imponujący mebel, wypełniony starannie ustawionymi butelkami doskonałej włoskiej oliwy, wina i książkami kulinarnymi, pełni rolę zarówno centralnego punktu restauracji, jak i miejsca sprzyjającego rozmowom i interakcjom. Dzięki temu każdy gość może poczuć się tu jak w domu, odwiedzając lokal z rodziną czy przyjaciółmi. Całą przestrzeń konsumpcyjną podzielono na trzy obszary. Pierwszy z nich to główna strefa sąsiedzka, wyposażona w duże stoły. Drugi obszar jest mniejszy i bardziej intymny, z możliwością zarezerwowania osobnego miejsca. Ostatnia przestrzeń jest degustacyjna - tam można zrelaksować się przy kawie i delektować kieliszkiem prosecco.
Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie goście nie tylko zjedzą wyśmienite dania, ale także odczują autentyczną atmosferę włoskiego stylu życia i wartości, jakie niesie za sobą dobrze zintegrowana sąsiedzka społeczność. Nasz regał, pełen smakowitych propozycji, jest dla mieszkańców osiedla jak otwarta księga kulinarnych przygód.
Styl vintage we włoskim wydaniu
Regał został wykonany z drewna o miedzianym odcieniu, urozmaiconego akcentami w klasycznych kolorach retro, takich jak bordo, ciemny turkus i czerń. Lokal zdobią detale z tradycyjnych włoskich kawiarni, takie jak przeszklone witryny, mosiężne uchwyty, skórzane siedziska i biało-czarne wzory na podłodze. W połączeniu z aromatem pizzy i gwarem rozmów powstaje przepis na najbardziej urokliwą restaurację w okolicy.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie