Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rolety dzień noc czy tradycyjne - różnice i podobieństwa

Redakcja

Rolety dzień noc czy klasyczne? Jedne i drugie wizualnie są do siebie nieco podobne i faktycznie mają kilka wspólnych cech. Jest jednak kilka aspektów, które je różnią. Zanim dokonasz wyboru między roletami dzień noc i klasycznymi, przeczytaj nasz poradnik.

Rolety dzień noc
Rolety dzień noc
Tunatura/Shutterstock

Rolety dzień noc i klasyczne – podobieństwa

System sterowania. W przypadku obu typów rolet sterowanie nimi odbywa się za pomocą mechanizmu łańcuszkowego, który unosi roletę do góry. W przypadku rolety dzień noc takie sterowanie umożliwia też ustawianie pasów względem siebie równolegle lub naprzemiennie. W obu przypadkach roletę można całkowicie podnieść do góry i odsłonić całe okno.

  • Bezinwazyjny montaż – Zamontowanie rolety do framugi okiennej nie wymaga wiercenia otworów a tym samym trwałej ingerencji w konstrukcję okna. Samo zamocowanie uchwytów jest bardzo łatwe i można to wykonać samodzielnie bez pomocy fachowca. W razie potrzeby można roletę zdemontować.
  • Możliwość zamawiania na wymiar – Rolety klasyczne oraz rolety dzień noc sprzedawane są zarówno w wersji gotowej, jak i na wymiar. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala idealnie dopasować roletę do potrzebnych rozmiarów. Można z niego skorzystać w sieci salonów Eurofirany lub w sklepie internetowym. Sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach z nietypowymi rozmiarami okien, przede wszystkim domami budowanymi według spersonalizowanych projektów.
  • Duży wybór kolorów – Jeden i drugi typ rolet oferowany jest w bardzo wielu kolorach i odcieniach. To duża wygoda i gwarancja, że nie trzeba będzie iść na kompromis. Można kupić dokładnie taką roletę, jaka jest potrzebna, by kompleksowo zaaranżować kuchnię, sypialnię lub salon.
Rolety dzień noc
Rolety dzień noc
Marian Fil/Shutterstock

Rolety dzień noc i klasyczne – różnice

Roleta jako zastępstwo firanki. Czy posiadanie rolet może zwolnić z konieczności posiadania firanek? Jeśli wybierzemy rolety dzień noc to jak najbardziej tak. Transparentne pasy przepuszczają dużo światła słonecznego, są tkane jak luźne firanki, a pasy kolorowe utrudniają zaglądanie do okien. Jeśli zdecydujemy się na rolety dzień noc, wieszanie firan nie jest konieczne. Rolety klasyczne nie są w stanie zapewnić dyskrecji w ciągu dnia. Jeśli podniesiemy je do góry, okno stanie się przezroczyste.

Roleta wielobarwna lub wzorzysta. Wielokolorowe rolety sprzedawane są tylko w wersji klasycznej. Tu do wyboru jest niemal tak dużo wzorów, jak przy tradycyjnych zasłonach, chociaż trzeba pamiętać, że rolet klasycznych nie szyje się z tkanin zasłonowych. Natomiast rolety dzień noc oferowane są w wersji jednokolorowej.

Stopień zasłonięcia okna. W przypadku rolety klasycznej bez problemu uda się przesłonić całą powierzchnię okna. Roleta dzień noc nie jest aż tak szczelna i mogą pojawić się prześwity między pasami. Nie są one uciążliwe i nie dyskwalifikuje to rolety jako sposobu na zasłanianie okna w sypialni, niemniej warto o tym pamiętać.

Co można zasłonić roletą klasyczną, a co roletą dzień noc?

Oczywiście okno, to nie podlega dyskusji. Warto jednak pamiętać, że o ile roletą dzień noc przesłania się tylko okno i taką roletę zawsze montuje się do framugi, to roletę klasyczną można zamontować zarówno do framugi, jak i do ściany, i w ten sposób przesłonić całą wnękę okienną.

Eurofirany to marka obecna na rynku od trzydziestu lat i bardzo ceniona przez klientów za wysoką jakość dostarczanych dekoracyjnych dodatków i tkanin. Oferuje gotową pościel, obrusy, ręczniki, narzuty, ceramikę, obrazy gotowe i szyte na wymiar firany, zasłony i rolety. Zamówienia można składać w sklepach stacjonarnych lub na stronie internetowej. Bardzo ciepło zostały przyjęte trzy autorskie kolekcje dodatków i tkanin: Ella Line, Diva Line i Reina Line.

Rolety dzień noc
Rolety dzień noc
Volodymyr_Shtun/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Rolety dzień noc czy tradycyjne - różnice i podobieństwa