Sekret modnych i nowoczesnych drzwi

sponsorowany

Czy nowoczesne wnętrze opiera się tylko na minimalizmie i industrialnym wyposażeniu? Czy do modnego mieszkania pasują drewniane drzwi? Jakie systemy ościeżnic są obecnie hitem? Zdradzamy trendy stolarki otworowej POL-SKONE.

Fiori W02 biały 258 regulowana DIN
Fiori W02 biały 258 regulowana DIN
Pol-Skone

Współczesna architektura podobnie jak moda nie stawia nam już ograniczeń. Oryginalność wystroju to klucz do designerskiego miejsca. Dowolność, tworzenie indywidualnie urządzonych przestrzeni wpisuje się w gorące trendy. Nowoczesne wnętrze to miejsce funkcjonalnie urządzone, gdzie obserwujemy spójność stylową w aranżacji.

Powrót do korzeni – drzwi inspirowane naturą  

Inspiracje do stworzenia nowoczesnego lokum zaczerpniemy ze sztuki, budownictwa oraz natury. Ta ostatnia, szczególnie przy rosnącej świadomości ekologicznej mocno zyskuje na popularności. Wzornictwo na najwyższym poziomie powoli zwraca się ku naturze. Stąd w trendy aranżacjach coraz częściej pojawiają się motywy drewna. W kolekcjach POL-SKONE przykładem tego trendu są kolorystyce drewna. Inspiracje naturą posłużyły do stworzenia kolekcji ESPINA, jej projekt powstały z myślą o gustownych przestrzeniach. Nieszablone ułożenie fornirów w tzw. jodełkę (symetryczną lub asymetryczną) wyróżnia ten wzór i dodaje mieszkaniu charakteru. W nurt natury wpisuje się także nowość, czyli linia MONA. Linia dostępna jest w nowym kolorze okleiny: dębie delano lub bieli. Skrzydła z motywem drewna i panelami z czarnej płyciny lub czarnej szyby laminowanej modnie ozdobią mieszkanie.

MONA W02 dąb delano DIN DUO
MONA W02 dąb delano DIN DUO
Pol-Skone

Czy jeden kolor drzwi wystarczy modnemu wnętrzu?

Pełen prostoty minimalizm z oszczędnością dodatków, zdobień i barw wymaga także odpowiedniej stolarki. Nowość POL-SKONE czyli kolekcja FIORI w białym odcieniu idealnie uzupełni zarówno minimalistyczne, jak i pełne okazałych zdobień przestrzenie. Oryginalnego wyrazu nada mieszkaniu także nowa kolekcja ANMI w bieli. Jej ciekawe, geometryczne frezowania okażą się mocnym punktem w stylowego domu. Jak widać pośród popularnych kolorów skrzydeł nadal króluje biel. Białe drzwi genialnie uzupełniają trendy przestrzenie. Za sprawą stylowego wykończenia i neutralności pasują zarówno do stylu glamour jak i minimalistycznego.

Pośród gorących architektonicznych tendencji mocno wyróżnia się także motyw czerni w stolarce. Nowości z kolekcji ESTATO LUX to przykład modnego połączenia czarnych detali z drewnem. W nowych projektach skrzydeł tej gamy zastosowano różne szerokości czarnych tafli na całej wysokości drzwi. Czarne akcenty w zestawieniu z wybranym kolorem naturalnego forniru wyglądają niezwykle szykownie. Stylową linię ESPINA także wzbogaciły wersje z czarnymi przeszkleniami.

POL-SKONE do oferty wprowadziło także modne rozwiązanie czyli drzwi w dwóch kolorach. Połączenie dębu europejskiego i czarnego genialnie ozdobi modne lokum. Modne dwukolorowe drzwi znajdziemy w kolekcjach np. DECO LUX, SEMPRE LUX czy ESTATO LUX. Perfekcyjna opcja dla nowoczesnych i loftowych dekoracji.

 

System przesuwny do zabudowy Arco W6S3 merbau royal 295
System przesuwny do zabudowy Arco W6S3 merbau royal 295
Pol- Skone
Espina W01 dąb europejski
Espina W01 dąb europejski
Pol-Skone

Trend na przemysłowe wzornictwo

Nowoczesne trendy aranżacyjne nawiązują również do surowego, fabrycznego stylu. W projekcie pamiętajmy o odpowiednim dopasowaniu stolarki drzwiowej. Dobrze, aby jej tonacja współgrała z pozostałymi elementami wyposażenia.

Modne barwy skrzydeł drzwiowych  to także szarości. Sprawdzą się one w pomieszczeniach w nowoczesnym czy industrialnym stylu. Kolorystyka UNI MAT PLUS od POL-SKONE kusi odcieniami grafite i titano. Linię charakteryzuje wzmocniona powierzchnia z jedwabistą haptyką oraz specjalną powłoką odporną na ślady po palcach.

Odsłonięte stropy, ściany z widoczną cegłą czy łączeniem płyt kilka dekad temu uznane byłby za mankament. Dziś takie widoczne elementy konstrukcyjne są hitem. W kolorystyce LAMISTONE CPL oraz LAMINOWANYCH znajdziemy super modne odcienie industry. Nawiązują one do struktury betonu, materiału niezwykle modnego we współczesnych mieszkaniach.

Odwołania do przemysłowego wzornictwa to także metalowe elementy. Industrialne przestrzenie podkreślą wzory drzwi z elementami metalu. Kolekcja DECO INVEST z profilem ze stali nierdzewnej sprawdzi się nie tylko w inwestycyjnych przestrzeniach. Swoją stylistyką z okrągłym bulajem wyróżni surowy apartament. SEMPRE ALU  z dekoracyjnymi aluminiowymi listwami ozdobi nowoczesne lokum. Charakteru nadadzą także delikatne kolekcje jak SONATA czy ETIUDA z aluminiowymi akcentami.

 

 

Harmony róż RAL 4008
Harmony róż RAL 4008
Pol-Skone

Nowoczesne wnętrze lubi przemyślane systemy

W trendy wnętrzach nie zabraknie z pewnością drzwi z efektem ukrycia. Na miłośników przemyślanych rozwiązań czeka system krytej ościeżnicy HARMONY POL-SKONE dla drzwi jedno lub dwuskrzydłowych. Dzięki skrzydłu drzwiowemu HARMONY zlicowanemu z powierzchnią ościeżnicy otrzymujemy spójność elementów, bez widocznego podziału na strefę ściany i drzwi. Dodatkowo na efekt ukrycia wpływa gładkie wykończenie skrzydła, którego barwę możemy dopasować do ściany.

W wymagającym mieszkaniu znajdzie się także miejsce dla systemu REVES. Połączenie systemów DUO i REVES daje niezwykłe możliwości aranżacyjne. Ten duet pozwala zachować od strony korytarza identyczny wygląd drzwi, które otwierają się w różnych kierunkach. Powierzchnia skrzydeł w obu systemach licuje się z powierzchnią ościeżnicy, tworząc z nią jedną płaszczyznę. Zawiasy pozostają ukryte, dlatego od strony korytarza nie będzie zauważalna różnica w ich budowie.

 

SYSTEM Reves otwarte
SYSTEM Reves otwarte
Pol-Skone

W stylowo zaprojektowanych mieszkaniach z otwartą przestrzenią zastosowanie znajdą  drzwi przesuwne. W ofercie POL-SKONE pojawił się nowy naścienny przesuwny system MOVI. Za sprawą niewidocznych prowadnic drzwi w tym systemie wyglądają niezwykle stylowo. Możemy zdecydować się także na klasyczny system przesuwny chowany w ścianie. Idealny dla mniejszych pomieszczeń np. garderoby.

Movi dąb delano
Movi dąb delano
Pol-Skone
    Więcej o:

Skomentuj:

Sekret modnych i nowoczesnych drzwi