Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sprytne rozwiązania do domu: zalety drzwi przesuwnych

VOX

Pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, zastępują ścianę działową, a na dodatek efektownie wyglądają. Drzwi przesuwne można dopasować do wielu różnych typów przestrzeni. Sprawdzą się zarówno w mieszkaniu o mniejszym metrażu, jak i w przestronnym domu. Jeśli cenisz praktyczne oraz estetyczne rozwiązania, koniecznie poznaj najważniejsze zalety drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne można dopasować do wielu różnych typów przestrzeni.
Drzwi przesuwne można dopasować do wielu różnych typów przestrzeni.
Na zdjęciu: drzwi Fresto marki VOX

1. Dzięki drzwiom przesuwnym wygospodarujesz więcej miejsca

Wybór drzwi do mieszkań i domów ma ogromne znaczenie. W niewielkich pomieszczeniach trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim kierunek oraz promień otwierania skrzydła. Często już na etapie projektu wybieramy standardowe drzwi, mimo że do danego pomieszczenia idealnie pasuje wariant przesuwny. Warto rozważyć tę opcję, ponieważ pozwala ona na zaoszczędzenie miejsca, które można wykorzystać przykładowo do postawienia przy ścianie dodatkowego regału w domowym biurze lub szafki w pokoju dziecięcym.

Wariant przesuwny wyeliminuje problem utrudnionego przejścia, na przykład w wąskim przedpokoju. W mieszkaniach i domach niewielkich rozmiarów standardowe skrzydła w poszczególnych pomieszczeniach zderzają się ze sobą, nie pozwalając na otwarcie ich na całą szerokość. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku zastosowania drzwi przesuwnych. Dzięki przesuwaniu skrzydeł za pomocą szyny jezdnej wzdłuż ściany, pozbywamy się zaburzonych ciągów komunikacyjnych.

dodaje Piotr Szczęśniak, ekspert marki VOX.
Wariant przesuwny pozwala na zaoszczędzenie potrzebnego nam miejsca.
Wariant przesuwny pozwala na zaoszczędzenie potrzebnego nam miejsca.
Na zdjęciu: drzwi Modus marki VOX

2. Łącz i dziel pomieszczenia według swoich potrzeb

Zamiast oddzielać przestronne pomieszczenia standardowymi skrzydłami, warto postawić na wariant przesuwny. Otwarte na oścież skrzydła optycznie powiększą przestrzeń, a do tego doskonale sprawdzą się na przykład pomiędzy salonem a kuchnią. Podczas wizyty gości można swobodnie przechodzić między pomieszczeniami, nie tracąc kontaktu z odwiedzającymi nas osobami. Dodatkowo eliminujemy ryzyko głośnego trzaskania przy przeciągu. Natomiast jeśli zależy nam na wieczornym odpoczynku, wystarczy zamknąć drzwi, by zapewnić sobie spokój. Idealnym sposobem na łączenie i dzielenie pomieszczeń są drzwi Fresto marki VOX, inspirowane domowymi historiami wielu pokoleń. Występują w wielu kolorach, od bieli do orzecha, dzięki czemu można dopasować je do każdego wnętrza.

Idealnym sposobem na łączenie i dzielenie pomieszczeń są drzwi Fresto marki VOX.
Idealnym sposobem na łączenie i dzielenie pomieszczeń są drzwi Fresto marki VOX.
VOX

3. Montaż na dwa sposoby

Przy instalacji drzwi przesuwnych mamy do wyboru poniższe systemy:

● system naścienny:

- system z maskownicą, dzięki któremu skrzydło montowane jest na ścianie i porusza się za sprawą szyny jezdnej, a ta zasłonięta jest maskownicą.

- system bez maskownicy, gdzie szyna jezdna pozostaje widoczna, dzięki czemu stanowi element dekoracyjny.

● system chowany w ścianie, polegający na wykorzystaniu zabudowy kartonowo-gipsowej oraz instalacji kasety aluminiowej. Dzięki temu drzwi wyglądają tak, jakby chowały się w ścianie.

System chowany w ścianie wymaga wcześniejszego przygotowania otworu lub innego ułożenia prac. Jeśli zależy nam na takim wariancie drzwi przesuwnych, musimy wziąć go pod uwagę już na etapie projektowania wnętrza. System naścienny pozwala na szybki montaż, niezależnie od etapu metamorfozy przestrzeni. O sposobie instalacji powinien zadecydować specjalista, który weźmie pod uwagę wszystkie aspekty danego wnętrza.

zwraca uwagę Piotr Szczęśniak, ekspert marki VOX.
Istnieją dwa sposoby montażu drzwi przesuwnych.
Istnieją dwa sposoby montażu drzwi przesuwnych.
Na zdjęciu: drzwi Modus marki VOX w systemie przesuwnym naściennym z maskownicą

4. Dobierz drzwi pasujące do wnętrza

Drzwi przesuwne występują w wariancie jednoskrzydłowym lub dwuskrzydłowym. Najczęściej przy wyborze modelu kierujemy się estetyką i jakością wykonania, ale warto też zwrócić uwagę na budowę drzwi. W kolekcji Fresto marki VOX znajdziemy drzwi ramiakowe, wyróżniające się widoczną konstrukcją, wykonaną z warstwowo klejonego drewna, dodatkowo obłożonego cienkimi płytami HDF. Widoczne wypełnienie konstrukcji stanowi płyta MDF z okleiną. Drzwi Modus tej samej marki charakteryzują się natomiast budową płytową. Różnią się od drzwi ramiakowych tym, że rama wykonana z drewna iglastego schowana jest pod jednoczęściową płytą HDF. Wersja płytowa jest lekka, głównie ze względu na wypełnienie, które przypomina strukturą plaster miodu.

W kolekcji Fresto marki VOX znajdziemy także drzwi ramiakowe.
W kolekcji Fresto marki VOX znajdziemy także drzwi ramiakowe.
VOX

5. Pełna swoboda aranżacji

Wiele modeli drzwi można zakupić w wariancie przesuwnym. Mamy do wyboru różnorodne kolory, które będą idealnie współgrać ze ścianami oraz podłogą w naszym salonie lub sypialni. Uniwersalna biel sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, a dodatkowo powiększy je optycznie. Drzwi w odcieniu naturalnego drewna sprawdzą się w otoczeniu zarówno ciemnych, jak i wielokolorowych mebli. Warto także postawić na nieszablonowe rozwiązania. W kolekcji Modus marki VOX znajdziemy model z antracytowym obrzeżem, stanowiącym oryginalny akcent, a także zapewniającym mniejszą widoczność zabrudzeń.

W kolekcji Modus marki VOX znajdziemy model z antracytowym obrzeżem.
W kolekcji Modus marki VOX znajdziemy model z antracytowym obrzeżem.
VOX

Drzwi przesuwne pozwalają na niestandardowe wykorzystanie domowej przestrzeni, ułatwiają też codzienne funkcjonowanie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wariancie przesuwnym, warto odwiedzić dowolny salon VOX lub zajrzeć na stronę vox.pl, gdzie doradcy chętnie odpowiedzą na każde pytanie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Sprytne rozwiązania do domu: zalety drzwi przesuwnych