Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

SuperTrio – energooszczędność zimą i latem

Fakro

Temat energooszczędności z roku na rok staje się coraz ważniejszym zagadnieniem w budownictwie. Nic dziwnego – energooszczędny budynek zapewnia niższe koszty eksploatacji, ale również przynosi korzyści środowisku naturalnemu. Budując energooszczędnie dbamy zatem o własną kieszeń na przestrzeni wielu lat oraz o zdrowie nas wszystkich. Oszczędzanie energii w budynkach kojarzy nam się głównie z okresem zimowym, kiedy występuje potrzeba ich ogrzewania. Tymczasem energooszczędność może generować dla nas korzyści przez cały rok. Taką możliwość mamy dzięki wysokiej jakości 3-szybowym oknom dachowym, oferowanym w pakiecie superTrio. Dzięki zestawowi superTrio zapewniamy sobie odpowiedni mikroklimat na poddaszu przez cały rok oraz energooszczędność zimą i latem. Poniżej wyjaśniamy na czym to polega.

Uchylno-obrotowe okna dachowe FPP-V U5 preSelect MAX
Uchylno-obrotowe okna dachowe FPP-V U5 preSelect MAX
Fakro

Na początku należy wyjaśnić czym jest kompleksowy zestaw superTrio. Składa się on z energooszczędnego, 3-szybowego okna dachowego, kołnierza uszczelniającego z dodatkową termoizolacją Thermo oraz markizy zewnętrznej. Dzięki takiemu zestawowi zyskujemy przede wszystkim doskonałą izolację termiczną. Oczywistą korzyścią jest tu zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach zimą. Przyjemne ciepło na poddaszu i niższe rachunki za ogrzewanie sprawią, że żadna zima nie będzie nam straszna.

Okna i markizy - superTrio
Okna i markizy - superTrio
Fakro

Wysoka termoizolacyjność zestawu superTrio to również korzyści w okresie letnim. W tym przypadku ciepło z zewnątrz nie dostaje się tak łatwo do środka. Okno trzyszybowe, o wysokiej termoizolacyjności wsparte kołnierzem Thermo oraz markizą zewnętrzną zapewnia nam niższą temperaturę na poddaszu w upalne dni. Szczególną rolę odgrywa tu markiza, która chroni przed nagrzewaniem do 8 razy skuteczniej niż rolety wewnętrzne. Ta naturalnie niższa temperatura na poddaszu w lecie, pozwoli nam zaoszczędzić na chłodzeniu pomieszczeń. Jak wiadomo, praca instalacji klimatyzacyjnej w lecie może znacznie zwiększyć kwotę rachunku za energię. Zamiast chłodzić pomieszczenia, chrońmy je więc przed przegrzewaniem. Nie dopuszczenie do nadmiernego nagrzania pomieszczeń na poddaszu jest często również rozwiązaniem zdrowszym niż klimatyzacja, która u wielu osób może powodować alergie czy infekcje.

Wysokiej klasy 3-szybowe okna dachowe występują w wielu wariantach, aby spełnić wszelkie wymagania użytkowników. Komfort odpowiedniej temperatury na poddaszu, zdrowie, ochrona środowiska naturalnego oraz dbałość o kondycję naszego portfela – wszystkie te korzyści możemy zapewnić sobie na wiele lat stosując kompletne rozwiązania na poddaszu.

Kompletny zestaw produktów to komplet korzyści na lata.
Kompletny zestaw produktów to komplet korzyści na lata.
Fakro

Funkcje 3-szybowych okien dachowych

Przez lata rozwoju techniki i technologii, okna dachowe stały się czymś więcej niż tylko sposobem na doświetlenie poddasza. Różne modele okien można dostosować do różnych rodzajów dachów, w taki sposób, aby zapewnić każdemu użytkownikowi maksymalny komfort. Niezależnie jednak od rodzaju okna dachowego, każde powinno charakteryzować się doskonałymi parametrami. Podstawowym elementem pakietu superTrio, który zapewnia komfortowe warunki na poddaszu zarówno zimą, jak i latem, jest 3-szybowe okno dachowe. Jego wysoka termoizolacyjność pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię cieplną oraz komfortowe warunki na poddaszu przez cały rok. Nowoczesne okna dachowe zawdzięczają swoje parametry wielu zastosowanym w nich rozwiązaniom. Przyjrzyjmy się w jaki sposób 3-szybowe okna dachowe, współtworzą skuteczność pakietu superTrio.

Energoszczędność - schemat
Energoszczędność - schemat
Fakro

Przeszklenia oszczędzające energię przez cały rok

Okna dachowe z pakietami 3-szybowymi powoli stają się standardem na rynku, ponieważ  charakteryzują się zdecydowanie lepszą energooszczędnością. Tak dobre parametry to rezultat nałożenia powłok niskoemisyjnych odbijających promieniowanie cieplne aż na dwóch szybach. W efekcie pozwala to zmniejszyć straty ciepła w okresie zimowym i ograniczyć nagrzewanie pomieszczenia latem.

W zimie powłoki ograniczają straty energii, ponieważ odbijają ciepło z powrotem do pomieszczenia. Zatrzymują jednocześnie pasywnie pozyskiwane ciepło słoneczne we wnętrzach, co pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na ogrzewanie zimą.

W lecie powłoki częściowo odbijają ciepło dochodzące z zewnątrz, lecz proces ten powinien być dodatkowo wspomagany przez markizy zewnętrzne, które bardzo skutecznie „zatrzymują” ciepło przed szybą, tym samym  chroniąc wnętrza przed przegrzewaniem.

Komory pakietów 3-szybowych w oknach FAKRO wypełnione są gazem szlachetnym, który zwiększa termoizolacyjność przeszklenia. Pomiędzy taflami szkła często znajdują się tzw. 'ciepłe' ramki dystansowe, które dodatkowo ograniczają przewodzenie energii cieplnej przez okno. Pakiet szybowy jest bardzo szczelny, jednak wypełniające ramkę dystansową sito molekularne stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Jego funkcją jest pochłanianie wilgoci, która ewentualnie mogłaby się dostać do komory międzyszybowej i zwiększenie trwałości okna dachowego.

Nowoczesne pakiety 3-szybowe w oknach FAKRO pozwalają zatem obniżyć rachunki za ogrzewanie zimą oraz za chłodzenie pomieszczeń w czasie upałów.

Okna FTP-V U5 i markizy - superTrio
Okna FTP-V U5 i markizy - superTrio
Fakro

Kołnierz Thermo – niezbędny element pakietu SuperTrio

Dzięki wspomnianym już rozwiązaniom 3-szybowe okna dachowe skutecznie zatrzymują ciepło i zapewniają komfort przebywania na poddaszu zimą i latem. Elementem niezbędnym do osiągnięcia bardzo dobrych parametrów izolacyjnych okna jest także kołnierz uszczelniający Thermo. A to dlatego, że nawet najlepsze okno nie spełni swoich funkcji, jeżeli nie będzie właściwie zamontowane, bo ciepło po prostu będzie przenikać na zewnątrz. Połączenie okna z dachem musi zatem być szczelne i eliminować tzw. mostki cieplne, czyli miejsca wzmożonego przenikania ciepła przez dach. Taką możliwość daje kołnierz uszczelniający Thermo, zawierający elastyczny materiał dociepleniowy. Przylega on szczelnie do ościeżnicy okna, dzięki czemu po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę. Zastosowanie kołnierza Thermo poprawia współczynnik przenikania ciepła okna nawet o 15%, co wpływa na ponoszony koszt ogrzewania.   

Szeroki wybór 3-szybowych okien dachowych sprawia, że możemy budować ekologiczne budynki i jednocześnie cieszyć się ich pełną funkcjonalnością. Wybór dobrej jakości produktu jest kluczowym czynnikiem, wpływającym na zapewnienie komfortu korzystania z naszego domu przez długie lata.

Kołnierz EHV-AT Thermo
Kołnierz EHV-AT Thermo
Fakro

Markizy skutecznie nas chronią

Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze potrzebujemy w nich komfortowego klimatu. Zbyt wysoka temperatura zmniejsza wydajność naszej pracy, wprowadzana dyskomfort podczas snu i pogarsza samopoczucie. Zawarte w pakiecie superTrio markizy AMZ są bardzo skutecznym narzędziem tworzenia komfortowego i zdrowego mikroklimatu na poddaszu.

Okna FTP-V U5 i markizy - superTrio
Okna FTP-V U5 i markizy - superTrio
Fakro

Stwierdzona skuteczność

Markizy AMZ osiągają bardzo dobre wyniki w zakresie ochrony przed upałem. Ich wysoka skuteczność wynika z faktu, iż zatrzymują one ciepło jeszcze przed pakietem szybowym. Dzięki temu pomieszczenia na poddaszu są zdecydowanie lepiej odizolowane od upału panującego na zewnątrz. Temperatura na poddaszu dzięki markizom może być nawet o 10° C niższa, a przebywanie w pomieszczeniach pod skośnym dachem dużo bardziej komfortowe.

Okna i markizy - superTrio
Okna i markizy - superTrio
Fakro

Inteligentna ochrona zimą i latem

Markizy zewnętrzne występują również w wersji elektrycznej AMZ Z-Wave, dzięki czemu mogą być sterowane zdalnie i są kompatybilne z systemem FAKRO smartHome. Warty uwagi jest też model AMZ Solar. To bezprzewodowa wersja markizy, ładowana energią słoneczną. Markiza AMZ Solar może być sterowana w każdej chwili zdalnie lub automatycznie pracować w trybie letnim i zimowym. W trybie letnim markiza samoczynnie zamyka się podczas dużego nasłonecznienia, dbając o utrzymanie przyjemnej temperatury na poddaszu. Gdy jest pochmurno markiza automatycznie się zwija, zwiększając ilość naturalnego  światła. W zimie AMZ Solar zamyka się na noc, a otwiera w godzinach największego oddziaływania promieni słonecznych, wspierając naturalne nagrzewanie się pomieszczeń.

SuperTrio w zgodzie z naturą

Zastosowanie pakietu superTrio pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię zimą i latem, co przynosi korzystne efekty dla środowiska, w którym żyjemy. Produkcja energii wiąże się przecież z degradacją natury, a dzięki temu zestawowi marki FAKRO nasze budynki zużywają jej mniej przez cały rok. Stosując kompletne rozwiązania jak sueprTrio, zapewniamy komfort życia oraz zdrowie sobie i innym.

Okna balkonowe FGH-V P5 Galeria
Okna balkonowe FGH-V P5 Galeria
Fakro
    Więcej o:

Skomentuj:

SuperTrio – energooszczędność zimą i latem