Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Suszarka ogrodowa Vileda Sun-Rise Premium 50

Katarzyna Jodłowska

Od zawsze marzyłam o suszeniu prania na świeżym powietrzu. Wyobrażałam sobie zapach ubrań przesiąkniętych wiatrem i promieniami słońca. Dzięki suszarce ogrodowej od Viledy mogłam zrealizować swoje marzenia. Zobaczcie jak do tego doszło.

Suszarka ogrodowa
Suszarka ogrodowa Vileda
Fot. Katarzyna Jodłowska

Suszarka ogrodowa - jakie wybrać miejsce? 

Jak tylko suszarka znalazła się w moim domu, od razu zapragnęłam ją zainstalować w ogrodzie – tym bardziej, że wydawało się to być niezwykle proste. Wzięłam więc solidnie zapakowany sprzęt i poszłam dla niego szukać najlepszego miejsca. Nie było to łatwe, ponieważ mój ogród ma już 30 lat i jest w większości zacieniony. Wiedziałam, że ubrania będą szybciej wysychać na pełnym słońcu. Suszarka ogrodowa wymaga także dobrego przepływu powietrza, aby skutecznie suszyć ubrania. Nie mogłam więc umieścić jej w zbyt zacisznym miejscu. W końcu znalazłam idealne miejsce, ale na koniec jeszcze upewniłam się, że jest ono wystarczająco duże, aby pomieścić suszarkę w pełnym rozłożeniu.

Suszarka ogrodowa Vileda Sun-Rise Premium 50
Suszarka ogrodowa Vileda Sun-Rise Premium 50
Fot. Katarzyna Jodłowska

Montaż suszarki - Krok 1 

Wyjęłam instrukcję, która była dołączona do zestawu, i rozpoczęłam proces instalacji. Dużym plusem było to, że suszarkę można było stabilnie umieścić w ziemi bez konieczności użycia betonu. Ponieważ nie byłam pewna, czy wybrane przeze mnie miejsce było ostateczne, postanowiłam użyć świdra i dołączonego do zestawu metalowego trzpienia, aby solidnie zamocować podstawę konstrukcji.

Montaż podstawy suszarki ogrodowej w ziemi
Montaż podstawy suszarki ogrodowej w ziemi
Fot. Katarzyna Jodłowska

Jeśli jednak planujesz trzymać suszarkę zawsze w tym samym miejscu lub potrzebujesz dodatkowej stabilności, istnieje również możliwość wykonania trwałego montażu. Maksymalne obciążenie suszarki wynosi 1 kg na metr kwadratowy, więc przy założeniu równomiernego rozłożenia na powierzchni suszenia o długości 50 metrów, maksymalne obciążenie wyniesie 50 kg.

Krok 2

Instrukcja była bardzo intuicyjna, więc kolejne kroki szły gładko. Wstawiłam obrotowy słup do podstawy i wyjęłam śruby montażowe, które w następnym kroku pomogły mi trwale połączyć górną część suszarki z dolną.

Demontaż śruby
Demontaż śruby
Fot. Katarzyna Jodłowska

Krok 3

Główną część suszarki z rozkładanymi ramionami umieściłam w odbezpieczonej szynie i bez wysiłku, przy użyciu śrubokręta i wkrętarki, połączyłam obie części, stabilizując całą konstrukcję. W ten sposób zakończyłam część instalacyjną i mogłam przejść do bardziej przyjemnej części - rozkładania.

Krok 4

Konstrukcja okazała się nieco za wysoka dla mnie, dlatego dopasowałam jej wysokość do swoich potrzeb. Wysokość suszarki jest regulowana - od 1,67 do 1,87 metra. To zapewnia wygodę podczas wieszania ubrań i gwarantuje, że nawet długie elementy garderoby, takie jak spodnie czy ręczniki, nie będą dotykać ziemi i pozostaną czyste.

Teraz pozostawało tylko otworzyć boczne ramiona, co było łatwe dzięki pociągnięciu linki... prościzna. Na koniec, poprzez pociągnięcie czerwonego uchwytu, naciągnęłam linki i suszarka była gotowa do pierwszego suszenia.

Moje marzenie się spełniło - pranie wyschło szybko, nie pomięło się i miało piękny zapach słońca i wiatru... dokładnie to, czego oczekiwałam.

Zalety suszarki ogrodowej 

  • Opatentowany system napinania linek
  • Pomieści 4 pełne prania
  • Retrakcja linek do środka
  • Łatwe i ergonomiczne otwarcie
  • Nierdzewna: 100% wysokiej jakości aluminium
  • Regulacja wysokości
  • Śruba do łatwego montażu
  • Dodatkowe miejsce na wieszaki

Choć cała konstrukcja wydaje się bardzo solidna to 5 letnia gwarancja producenta cieszy dodatkowo. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Suszarka ogrodowa Vileda Sun-Rise Premium 50