Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Światło na młodych: Kabo i Pydo

Anna Grużewska

Chcą i potrafią. Pojawiają się w najważniejszych miejscach światowego designu, zdobywają najcenniejsze wyróżnienia. Młodzi polscy projektanci bez kompleksów patrzą w przyszłość i zostają w Polsce. Bo to jest ich wybór, a nie konieczność.

KABO & PYDO

KABO & PYDO

duet: KABO & PYDO

czyli: Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo

ukończyli: ASP w Warszawie

www.kabo-pydo.com

W tym roku otrzymali Red Dot Design Award, nagrodę przyznaną systemowi wodnemu Ergo Line, zaprojektowanemu dla producenta akcesoriów ogrodowych firmy Cellfast.

Maksimum zaangażowania

KABO & PYDO realizują bardzo różne zlecenia. Nie tracą przy tym z oczu swoich pasji. Kasia lubi gotować. Interesuje się naturalnym odżywianiem, zielarstwem, dzikimi roślinami jadalnymi i wytwarzaniem naturalnych kosmetyków. Tomek pasjonuje się motoryzacją. Zna na pamięć pojemności silników i parametry konkretnych modeli.

"Zaczęliśmy pracować jako projektanci w trakcie studiów w 2010 roku. Marzyliśmy wtedy, że za pięć lat przekształcimy się z freelancerów w studio projektowe. Wszystko się spełnia" - mówią dziś Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo, pracujący jako KABO & PYDO. Po raz pierwszy zwróciłam na nich uwagę, gdy dostałam kubek ich autorstwa. Na spodzie miał szczeliny, aby podczas mycia w zmywarce na denku nie gromadziła się woda. Pomyślałam wówczas, że jeśli ktoś umie wprowadzić innowację w tak banalnym przedmiocie jak kubek, to musi być bardzo kreatywny!

Skomentuj:

Światło na młodych: Kabo i Pydo