Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Światło pod płaskim dachem

sponsorowany

Architektura poszukuje optymalnych form, poddając sprawdzianowi coraz to nowe kształty obiektów. Budynki jednorodzinne z płaskimi stropodachami coraz śmielej wkraczają w krajobraz zdominowany przez obiekty ze skośnymi dachami. Sprzyja temu między innymi nowoczesna technologia, która umożliwia budowę szczelnych i termoizolacyjnych stropodachów. Dodatkowo zdobyta przestrzeń na płaskim dachu może być wykorzystana jako taras, miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu czy nawet mały ogród. Zostaje tylko jedno pytanie. Jak doświetlić naturalnym światłem pomieszczenia pod płaskim dachem? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – okna do płaskich dachów firmy FAKRO.

Okna do dachów płaskich typu F
Okna do dachów płaskich typu F
Fakro

Nowatorskie produkty FAKRO, okna do dachów płaskich typu F i typu C, łączą w sobie wysoką funkcjonalność i doskonałe parametry termoizolacyjne. Umożliwiają napływ odpowiedniej ilości naturalnego światła oraz pozwalają na przewietrzenie wnętrz pod płaskim dachem. Teraz każde tego typu pomieszczenie może być ciepłe i pełne naturalnego światła. Przeanalizujmy dane techniczne tych produktów. Specjalnie zaprojektowane kształty profili skrzydeł i ościeżnic sprawiają, że okna do płaskich dachów FAKRO charakteryzują się do 16% większą powierzchnią przeszklenia w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Po prostu, montując okna FAKRO we wnętrzu zyskujemy więcej naturalnego światła.

Okno do dachów płaskich typu C
Okno do dachów płaskich typu C
FAKRO

Konstruktorzy okien do płaskich dachów nie zapomnieli również o bardzo ważnym aspekcie jakim jest energooszczędność. Przykładowo okna typu F z czteroszybowym, pasywnym pakietem DU8 charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła (dla tego okna U = 0,64 W/m2 K, wg EN 14351-1), dlatego mogą być stosowane w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Stosując takie rozwiązania, zaoszczędzimy na energii potrzebnej do ogrzania pomieszczenia w chłodne dni. Myśląc dalej o oknach w suficie zastanawiamy się, jak je obsługiwać. Przecież bezpośredni dostęp do nich jest utrudniony. Produkt został tak pomyślany, aby każdy inwestor znalazł coś dla siebie.

Okna do dachów płaskich typu F
Okna do dachów płaskich typu F
Fakro

Możemy wybrać okno nieotwierane, służące jedynie do doświetlenia. Możemy również zainstalować okno otwierane manualnie (za pomocą drążka) lub sterowane elektrycznie. Ta wersja posiada czujnik, który automatycznie zamyka skrzydło podczas deszczu. Do okien można zamontować rolety wewnętrzne, które służą do zasłonięcia zbyt ostrego światła, a także markizy zewnętrzne chroniące przed nagrzaniem. Postulat „wygoda użytkowania” spełniony jest w 100%. Przyglądając się ofercie, zauważymy szeroką gamę standardowych rozmiarów. Okna typu F, z unikatowym na skalę światową nowatorskim pakietem szybowym, mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze (w zakresie od 60 x 60 cm do 120 x 220 cm). Jest to rozwiązanie umożliwiające wymianę starych, nieefektywnych naświetli na nowe okna. Okna do płaskich dachów firmy FAKRO to produkty spełniające wszelkie wymagania inwestorów budujących obiekty z płaskim dachem. Duża ilość światła, energooszczędność, wygodna obsługa oraz szczelność produktów sprawiają, że budynki z płaskimi dachami już wkrótce mogą zmienić nasz krajobraz.

Okna do dachów płaskich typu F
Okna do dachów płaskich typu F
Fakro
    Więcej o:

Skomentuj:

Światło pod płaskim dachem