Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Taras w stylu skandynawskim – co musi na niego trafić?

AS

Jakość wypoczynku na tarasie zależy oczywiście od sposobu zaaranżowania tej cennej, przydomowej przestrzeni. Trzeba zadbać nie tylko o tak podstawowe kwestie, jak odpowiednie meble, ale również wprowadzić nieco dodatków, które zbudują nastrój.

Taras w stylu skandynawskim – co musi na niego trafić?
Taras w stylu skandynawskim – co musi na niego trafić?
GDAQ.PL Multimedia

Jednym z popularniejszych trendów, kładących nacisk na komfort i funkcjonalność, jest zdecydowanie styl skandynawski. Czy warto wykorzystać go na przydomowych tarasach? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Styl skandynawski – nie tylko do modnego salonu

Przywykliśmy do tego, że styl skandynawski towarzyszy nam od dłuższego czasu w modnych aranżacjach wnętrz, jako praktyczne rozwiązanie dla zwolenników minimalizmu. Czy jednak jest to nurt, który nadaje się do wykorzystania poza domowymi ścianami?

Odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca. Specyfika stylu skandynawskiego, stawiającego głównie na komfort i funkcjonalizm przestrzeni do życia, sprawia, że nurt ten staje się wręcz idealną opcją, by stworzyć taras, który zapewni wygodę i praktyczność miejsca do rekreacji lub przyjmowania gości w plenerze.

Cechy stylu skandynawskiego – podstawowe informacje

Jak już wspomnieliśmy, styl skandynawski należy do szerokiej grupy stylów aranżacyjnych, wywodzących się z minimalizmu. Z tego też względu nie ma w nim nadmiernych dekoracji, a główny nacisk kładzie się na wysoką funkcjonalność wszystkich elementów.

W centrum tarasu skandynawskiego muszą zatem znaleźć się wygodne meble ogrodowe, najlepiej wzbogacone o praktyczne, miękkie poduszki. Dopiero wokół tego centrum buduje się dekoracje, uzupełniające przestrzeń i dodające jej przytulności.

W stylu skandynawskim niezmiernie ważny jest kolor. Stawia się przede wszystkim na barwy stonowane. Mogą to być odcienie beżu, bieli i szarości, wzbogacone oczywiście o kolory naturalnych materiałów, jak niezmiernie popularne surowe drewno, kamień lub wielobarwna roślinność. Niekiedy do tak neutralnych zestawów wprowadza się jeden intensywny akcent, na przykład słoneczne żółcienie lub eleganckie fiolety, które stają się główną dominantą, a przy tym piękną dekoracją przestrzeni przydomowej.

Jakie meble na taras skandynawski wybrać?

Nie da się zbudować tarasu skandynawskiego bez zestawu mebli wypoczynkowych, gwarantujących wysoki komfort siedzenia i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Najczęściej wprowadza się zatem na praktyczne fotele i sofy ogrodowe, jak te dostępne na stronie Bazkar. Ich wielkość i kształt dopasowuje się do indywidualnych potrzeb oraz dostępnej przestrzeni rekreacyjnej.

Z czego powinny być wykonane meble skandynawskie? Największą popularnością cieszą się oczywiście konstrukcje z surowego drewna, pokrytego jedynie warstwą ochronnego impregnatu. Miłośnicy praktycznych rozwiązań mogą jednak zdecydować się na trwałe i solidne meble z technorattanu lub polipropylenu o powierzchni imitującej drewno lub plecionki rattanowe. Takie produkty są w pełni odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.

Oprócz zestawu mebli do siedzenia, warto mieć na tarasie przynajmniej jedną skrzynię ogrodową, w której zmieszczą się wszystkie potrzebne akcesoria. To sposób na zachowanie porządku i funkcjonalności przydomowej przestrzeni.

Modne dodatki na tarasy skandynawskie

Jakie dodatki powinny trafić na funkcjonalny taras skandynawski? Podstawowym rozwiązaniem są oczywiście wspomniane wcześniej poduszki na fotele i sofy. Zwiększają komfort siedzenia, a przy tym wpływają na odbiór estetyczny tarasu.

Czy w tak minimalistycznej przestrzeni jest miejsce na inne akcesoria dekoracyjne? Przede wszystkim taras skandynawski ma być prosty i wygodny. Można zatem ozdobić go roślinami w prostych donicach i skrzyniach, najlepiej nawiązujących kolorem i formą do innych elementów wyposażenia.

Nastrój buduje się też przy pomocy produktów oświetleniowych. Mogą to być lampiony lub niewielkie lampy, montowane na elewacji. Dzięki nim przemieszczanie się po tarasie po zmierzchu jest bezpieczniejsze, a przestrzeń zyskuje ciekawy, przytulny charakter.

Taras skandynawski – idealne miejsce do wypoczynku

Skandynawski taras to miejsce wręcz stworzone do tego, by na nim wypoczywać lub podejmować gości. Gwarantuje komfort siedzenia oraz pozwala zrelaksować się po nawet najtrudniejszym dniu w pracy. Łączy to, co najlepsze w nowoczesnym i praktycznym wyposażeniu z siłą natury. A takie rozwiązanie przecież zawsze się sprawdza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Taras w stylu skandynawskim – co musi na niego trafić?