Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trendy w aranżacji wnętrz na 2023 rok

sponsorowany

Weszliśmy w nowy rok pełni sił do działania i realizowania wcześniej założonych planów. Jeśli wśród nich znalazł się projekt remontu lub zmiany aranżacji wnętrz, sięgnijmy po inspirujące pomysły, dzięki którym nasze mieszkania i domy staną się nie tylko bardziej funkcjonalne, ale i piękne. Leroy Merlin przygotowało cztery trendy, które idealnie wpisują się w te potrzeby. Przyjrzyjmy się im bliżej.

1. Mural egzotyczne liście 400 x 280 cm 599.00 zł 2. Poduszka Leya beżowa i szara 49.90 zł/szt 3. Poduszka z guzikiem Vintage 35.50 zł 4. Panele podłogowe dąb Tanganika 89.99 zł/m2
1. Mural egzotyczne liście 400 x 280 cm 599.00 zł 2. Poduszka Leya beżowa i szara 49.90 zł/szt 3. Poduszka z guzikiem Vintage 35.50 zł 4. Panele podłogowe dąb Tanganika 89.99 zł/m2
serwis prasowy Leroy Merlin

Kolekcja Trendy 2023 od Leroy Merlin

Obserwowanie i analiza trendów jest nieodłącznym elementem naszej pracy. W kolekcji Trendy 2023 wychodzimy naprzeciw potrzebom pasjonatów domów, proponując produkty atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim dostarczając nastrój i atmosferę do codziennych przestrzeni. W tym roku stawiamy na naturalne wzornictwo i nowoczesne rozwiązania. Będziemy chcieli ocieplić swoje wnętrza poprzez słoneczną paletę barw, nie zapominając przy tym o rozwoju technologii użytkowej, która na dobre zagości w naszych domach.

mówi Magdalena Teliżyn, Menedżer ds. Trendów z Leroy Merlin Polska.

1. Aranżacje inspirowane naturą

Własne cztery kąty są jak oaza spokoju, do której wracamy po całym dniu pełnym wrażeń, aby się wyciszyć, ale i nabrać energii do nowych wyzwań. W domu chcemy się czuć bezpiecznie i komfortowo, cieszyć oczy ciekawymi wizualnie rozwiązaniami aranżacyjnymi i czuć wolność. Dlatego w urządzaniu wnętrz warto postawić na elementy wyposażenia, które uczynią wnętrze przytulnym i maksymalnie wygodnym. Od razu nasuwa się więc skojarzenie z naturą - jej stonowaną, uspokajającą paletą barw, klimatem, który niemal otula już od pierwszego kontaktu, a także ponadczasowymi - również ze względu na jakość wykonania - materiałami.

W tym trendzie królują ciepłe odcienie drewna, które zestawiamy z kamieniem i dodatkami wykonanymi z surowców i materiałów, takich jak: ceramika, wiklina, bawełna i len. Nie zapominamy też o żywych dekoracjach w postaci dużych okazów egzotycznych roślin: daktylowców, palm, cytrusów, juk i szorstkowców, które jednocześnie wprowadzają zdrowy mikroklimat. Taka kompozycja to gwarancja nastrojowej aranżacji, do której zawsze chętnie będziemy wracać. 

2. Pekan - kolor jak promień słońca

Nic tak nie cieszy po kilku miesiącach zimna, jak ciepłe promienie wiosennego słońca na twarzy. Momentalnie dodają energii, zwiastując nadejście pięknej pory roku i kwitnięcia zieleni. To zapowiedź przyjemnych chwil spędzanych poza domem, na które z takim utęsknieniem wszyscy czekamy od zakończenia ubiegłorocznych wakacji. Zanim jednak utoniemy w słonecznych uściskach, możemy już teraz wprowadzić do wnętrz swoich domów nieco tego ciepła w postaci koloru. Leroy Merlin proponuje pekan - barwę miodowej musztardy, która ożywi je, doda im wigoru i uczyni bardziej przytulnymi. Co istotne, pekan świetnie komponuje się z tak popularnymi i chętnie stosowanymi we wnętrzach kolorami, jak: szarości (różne jej odcienie, zarówno jasne, jak i ciemne), beże, butelkowa zieleń, navy blue (który wiele osób nazywa jaśniejszym granatem), bordo, brązy i biele. 

Wprowadzając kolor pekan do aranżacji, możemy zdecydować się na pomalowanie ścian lub "zagranie" dodatkami na tle utrzymanym w kontrastującej palecie barw. Mamy do dyspozycji: poduszki, zasłony, dywany, pledy, tapety, lampy oraz mniejsze elementy dekoracyjne. Dla urozmaicenia koncepcji warto też pamiętać o detalach w kolorze klasycznego i/lub rdzawego złota.

3. Ryfle – detal, który robi wrażenie

Ten przestrzenny wzór dekoracyjny bije w ostatnich latach rekordy popularności, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Wielu z nas chce mieć w domu rytmiczne cięcia na ścianie w postaci lameli, tworzące symetryczną, uporządkowaną kompozycję. Geometryczna płaszczyzna może się tymczasem pojawić już nie tylko w postaci okładziny ściennej, ale i na różnorodnych - mniejszych i większych - elementach wyposażenia. Ryflowanie sprawia, że prosta i minimalistyczna dotychczas bryła staje się bardziej dynamiczna i intrygująca, a wnętrze zyskuje dodatkowy walor ozdobny i nabiera głębi.

Ryfle doskonale wpisują się w obecnie panującą modę dekoratorską - ponadto jest to uniwersalny wzór, który można zastosować we wnętrzach utrzymanych w różnych stylach: od nowoczesnego, poprzez glamour, japandi i skandynawski, aż po rustykalny. Wykorzystując ryflowanie na ścianie możemy uzyskać umowny - ale bardzo czytelny - podział wnętrza na strefy, co szczególnie przydaje się w pomieszczeniach wielofunkcyjnych.

4. Rozwiązania Smart Home – stwórz inteligentne wnętrza

Zagłębiając się w temat trendów w aranżacjach na 2023 rok - zarówno indywidualnych, jak i komercyjnych - nie sposób pominąć rozwiązań Smart Home. Inwestując w komfortowe wyposażenie domu czy biura, powinniśmy pamiętać również o urządzeniach, które są w stanie znacząco podnieść wygodę codziennego funkcjonowania w czterech ścianach. Do ich zadań należy między innymi: oczyszczanie i nawilżanie powietrza, czuwanie nad naszym bezpieczeństwem czy poprawa warunków pracy i wypoczynku. 

Z roku na rok coraz bardziej zaciera się granica pomiędzy światem fizycznym i cyfrowym - oczekujemy, że nowoczesne rozwiązania będą funkcjonalne, ale jednocześnie nie zdominują swoim wyglądem wnętrza - a czasem będą niemal niewidoczne. W ich wyborze kierujemy się designem, ponieważ pragniemy, aby otaczały nas piękne przedmioty, idealnie wpasowujące się w posiadane wyposażenie.

Lubimy, kiedy poprawiają nam nastrój, emitują przyjemne zapachy lub częściowo wyręczają z różnych prac. Wreszcie sięgamy po modele wielofunkcyjne, łączące w sobie kilka zastosowań, które pozwalają dodatkowo zaoszczędzić miejsce. Oswajamy technologię, która powstała, by nam służyć. A jeśli wciąż czujemy przed nimi pewne obawy, warto poprosić o pomoc doradcę klienta, który w jednym ze sklepów Leroy Merlin pomoże dopasować odpowiednie urządzenia. 

Kolekcja Trendy 2023 dostępna jest we wszystkich sklepach Leroy Merlin i na www.leroymerlin.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Trendy w aranżacji wnętrz na 2023 rok