Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trendy w aranżacji wnętrz: natura i mocne akcenty

mat. prasowe

Jak przyznają eksperci, zawsze modnych jest jednocześnie kilka linii kolorystycznych we wnętrzach. Od pewnego czasu zauważalny jest zwrot w kierunku natury – od ciepłych barw ziemi do kontrastujących z nimi odcieni niebieskich i zielonych. Grono osób lubi mocniejsze akcenty w swoich domach, jak choćby ciemny granat. W trendy te doskonale wpisuje się nowa kolekcja rolet VELUX, która oferuje 70 kolorów, dzięki którym stworzymy wyjątkowe stylizacje na poddaszu.

velux
Trendy w kolorach wnętrz
Velux

Obecnie zauważanym trendem w kolorach są barwy natury. Przesuwamy się w stronę kolorów ciepłych, różnych barw ziemi. Są wśród nich kolory pochodzące od terakoty, ochry, a także ciepły brąz, który widoczny jest w trendach modowych. Jednak nie są to tylko ciepłe barwy ziemi, lecz także kontrastujące z nimi barwy niebieskie. W naszych wnętrzach pojawiła się również zieleń, która ładnie komponuje się z barwami ciepłymi. Potrzeba otaczania się różnymi zróżnicowanymi bierze górę nad popularnymi przez dłuższy czas szarościami.

Wprawdzie neutralne zestawienia są najbardziej popularne, jednak coraz więcej osób sięga po zdecydowane połączenia. Jak przyznaje Ida Mikołajska, architektka z pracowni Mikołajska Studio z Krakowa, po kilku latach od pojawienia się w Mediolanie bardzo wyrazistych, mocnych kolorów, jak granaty czy zielenie, również wśród polskich klientów można zauważyć takie wybory. Coraz odważniejsze barwy pojawiają się również w ofercie rolet na okna. 

velux
Do jadalni możesz wybrać półprzezroczystą roletę dekoracyjną VELUX RFL w naturalnym odcieniu, dzięki której delikatnie rozproszysz światło i zapewnisz sobie prywatność.
Velux

Na podium mamy szarości oraz beże, ale trzecie miejsce zajmuje granat. Co ciekawe, te same najpopularniejsze barwy dominują na kilku rynkach europejskich. Choć nasi klienci coraz częściej decydują się na nowe, modne kolory.

mówi Dominika Majchrzak, Kierownik Produktu w VELUX.

Skąd popularność szarego koloru?

Nawet, jeśli pojawiają się różnokolorowe akcenty, nadal dominują we wnętrzach odcienie szarości. Wszystko zaczęło się od bieli, która w pewnym momencie stała się nużąca jako jedyna barwa stanowiąca tło aranżacji. Szarości były naturalnym rozwinięciem tego trendu, aż do coraz mocniejszych odcieni - i w końcu barwy czarnej. Szarość jest postrzegana jako uniwersalne rozwiązanie, do którego można dodać kolorowe detale i w ten sposób łatwo zmienić wnętrze, które już się nam opatrzyło.

Jak powstają trendy?

To bardzo ciekawy mechanizm działający z dużym wyprzedzeniem. Po pierwsze - bardzo trudno sobie wyobrazić, co będzie modne za dwa, trzy lata, gdyż nasze upodobania kolorystyczne są w jakimś stopniu związane z różnymi wydarzeniami.

przekonuje Agata Kwiatkowska-Lubańska, prorektor i prof. na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
velux
Dzięki rolecie zaciemniająco-plisowanej VELUX DFD 2w1 możesz regulować natężenie światła i zapewnić sobie prywatność lub całkowicie zaciemnić wnętrze. Zależnie od potrzeb możemy skorzystać z jej części zaciemniającej lub tylko z plisowanej w kolorze białym rozpraszającej delikatnie promienie słoneczne.
Velux

Ma na nie wpływ sytuacja ekonomiczna, wydarzenia kulturalne, jak np. film, który wszystkich oczarował. Ostatecznie grupy ekspertów, którzy spotykają się na specjalnych warsztatach, ustalają pewien kierunek, określoną bazę kolorystyczną na konkretny rok oraz dla konkretnej branży. Zdarza się jednak, że nie zawsze wybrane kolory trafią w gust klientów.

Chcąc przewidzieć trendy kolorystyczne we wnętrzach, warto obserwować modę odzieżową, gdyż ona trochę szybciej się zmienia, a następnie trendy te lubią pojawiać się we wnętrzach. Dwa lata temu były popularne żakiety we wszelkich odcieniach pudrowego różu. A potem zobaczyliśmy takie kanapy w zestawieniach z zielonymi elementami.

twierdzi Ida Mikołajska, architektka z pracowni Mikołajska Studio z Krakowa.

Harmonia kolorów na poddaszu

Doskonałym dodatkiem do wnętrza na poddaszu są rolety, które mogą nadać mu wyjątkowy wygląd. A wszystko dzięki szerokiej ofercie kolorystycznej, którą oferuje firma VELUX.

Wprowadzając nową ofertę rolet, myśleliśmy nie tylko o aktualnych trendach, lecz także o przyszłych. Dlatego kolekcja jest przygotowana na następnych 5 lat. W tym procesie wsparł nas skandynawski instytut trendów i kolorów Pej Gruppen. Kolory podzielone zostały na 3 grupy - uniwersalne, czyli beże i szarości, a więc w tym momencie najbardziej popularne, następnie klasyczne, które od zawsze są w domach naszych klientów, oraz na kolory nowoczesne, czyli kolory głębsze, w tonacji ziemi. Zadbaliśmy o to, aby w tych samych kolorach były zarówno rolety zaciemniające, jak regulujące światło.

mówi Dominika Majchrzak, Kierownik Produktu w VELUX.
velux
Żaluzje VELUX PAL są idealnym rozwiązaniem odpornym na wilgoćIstotną zaletą jest możliwość regulacji kąta nachylenia lameli i ilości wpadającego światła w zależności od pory dnia.
Velux
velux
Roleta plisowana VELUX subtelnie rozprasza światło i zapewnia prywatność. Można ją zatrzymać w dowolnym miejscu regulując jej położenie za pomocą dolnej i górnej prowadnicy.
Velux
velux
Do wnętrz, w których uczymy się lub pracujemy, warto wprowadzić chłodne odcienie, które sprzyjają koncentracji. Dzięki energooszczędnej rolecie zaciemniająco-plisowanej VELUX FHC zapewnisz sobie skuteczną osłonę przeciwsłoneczną i zapobiegniesz odbiciom światła na ekranie komputera, a dodatkowo lepszą izolację okna w chłodne dni.
Velux

Nowa paleta inspirowana jest skandynawską prostotą i zawiera barwy, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Tym, co czyni tę kolekcję jeszcze bardziej wyjątkową, jest bogata gama rolet z różnymi efektami przyciemniania światła, od całkowitego zaciemnienia po lekką przezierność. W kolekcji znajdują się rolety dekoracyjne, zaciemniające, plisowane, podwójnie plisowane, rolety 2w1 zaciemniająco-plisowane oraz żaluzje o nowoczesnym designie. Co więcej, oprócz klasycznych prowadnic z matowego aluminium, dostępne są również białe prowadnice, która idealnie komponują się z białymi oknami dachowymi VELUX. Dodatkowo prowadnice boczne oraz górna listwa mają tę samą szerokość i są wyjątkowo wąskie. Po zwinięciu tkaniny rolety nie blokują światła słonecznego i zapewniają wyjątkowy efekt estetyczny. Wszystkie rolety posiadają certyfikat OEKO-TEX®, który gwarantuje, że są wolne od szkodliwych substancji.

                                                                            ***

Materiał powstał na podstawie rozmowy ekspertek - Ewy Mierzejewskiej, Agaty Kwiatkowskiej-Lubańskiej - prorektor i prof. Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prowadzącej pracownię wiedzy o barwie, Idy Mikołajskiej - architektki z pracowni Mikołajska Studio z Krakowa oraz Dominiki Majchrzak - Kierownik Produktu w firmie VELUX, przy okazji webinaru „Moc Kolorów" zorganizowanego przez firmę VELUX.

velux
W sypialniach ważne jest, aby mieć możliwość zaciemnienia wnętrza. Roleta zaciemniająca VELUX DKL w kolorze pomarańczowym nadaje przestrzeni spokój i pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie po przebudzeniu się rano.
Velux
    Więcej o:

Skomentuj:

Trendy w aranżacji wnętrz: natura i mocne akcenty