TRŁ KATOWICE! Co pokażą wystawcy w dniach 18-19 grudnia 2021 r.?
Już w najbliższy weekend Targi Rzeczy Ładnych zagoszczą w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To świetna okazja, aby osobiście poznać wyjątkowych polskich twórców oraz ich prace - a także wybrać prezenty dla bliskich. Przybliżamy sylwetki wybranych artystów, którzy zaprezentują swoją ofertę na TRŁ KATOWICE!
BE LOCAL
BE LOCAL to przewodnik po Górnym Śląsku i Zagłębiu. Jedz, pij, odkrywaj. Górny Śląsk i Zagłębie - to nowe spojrzenie na ten region. Stanowi nie tylko podsumowanie wielogodzinnych rozmów, pomysłów i poleceń, gdzie dobrze i smacznie zjeść, delektować się pysznymi trunkami, przeżywać zwykłe codzienne chwile, ale też celebrować wyjątkowe monety w życiu oraz gdzie i jak, aktywnie lub w stylu slow, spędzać wartościowo czas wolny z rodziną i przyjaciółmi. Pokazujemy w nim także jak zostać lokalsem z Śląska i Zagłębia, podpowiadamy co warto przeczytać o regionie, gdzie bywać i się świetnie się bawić. To ponad 300 różnych lokalizacji z treściwymi i przejrzystymi informacjami, danymi adresowymi oraz pięknymi zdjęciami. Świetnie wydany, stanowi nie tylko pozycję obowiązkową dla każdego lokalsa. Może też być pięknym prezentem dla rodziny z Gdańska, przyjaciół z Zielonej Góry czy Waszych partnerów biznesowych lub klientów, którym chcielibyście opowiedzieć, od serca, o naszym regionie. Warto dodać, że BE LOCAL jest dostępny także w angielskiej wersji językowej.
BE LOCAL współtworzą: m.in. Przemo Łukasik, Czesław Mozil, Mariusz Kałamaga, Robert Orszulak (ONLEMON), Mateusz Ledwig, czyli Roobens był z Bytomia, Poszetka, Lokal Bakery, Grażyna Bułka.
Autorzy BE LOCAL to: Aleksandra Czapla - Oslislo, Michał Kubieniec i Joanna Durkalec.
be-local.pl
MIA COLONIA
"Jesteśmy polsko-włoską rodziną, która wszystkie produkty tworzy w Polsce. Jako mała manufaktura ręcznie wytwarzamy świece i dyfuzory zapachowe do wnętrz. Wykorzystujemy nietoksyczną, naturalną mieszankę wosków roślinnych pochodzących z krajów europejskich, z zawartością unikalnych, wysokiej jakości olejków zapachowych produkowanych we Włoszech. Nie używamy produktów zwierzęcych oraz GMO – na żadnym etapie produkcji! Wytwarzamy produkty w sposób odpowiedzialny środowiskowo. Używamy opakowań biodegradowalnych, nadających się do recyklingu."
miacolonia.it
MYŚLceramika
"Mam na imię Joanna i jestem twórczynią Myśli, jej dłońmi i sercem. Zajęłam się ceramiką, bo uczy mnie skupienia na tu i teraz. W mojej głowie powstała MYŚL, a chwilę później, w sercu, MYŚLceramika. Dzielę się z Wami tym, co sprawia mi największą przyjemność: własnoręcznie wykonaną, unikatową ceramiką, która pomaga pielęgnować małe radości.
Każdy przedmiot, który formuję, ma swoją historię i pamięta ślady moich palców. Wierzę, że precyzyjnie wykonane przedmioty mają w sobie niezwykłą moc: pomagają zatrzymać chwilę, skupić uwagę, uchwycić emocję i... myśl.
Świętujmy codzienność. Miło mi Was poznać.
Wraz z Arturem @freak_ceramic całe lato prowadziliśmy plenery ceramiczne. Wspólnie stworzyliśmy pracownię w pięknym starym domu zbudowanym w tradycyjnym stylu w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru w Marczowie."
- instagram.com/myslceramika
- myslceramika.shopshood.com
OTOOTO
OTOOTO to jednoosobowa manufaktura z Katowic prowadzona przez Monikę. Powstają w niej produkty z gipsu polimerowego. Jest to nietoksyczny, przyjazny środowisku materiał. W ofercie znajdziecie tace, podkładki, mydelniczki, czyli dodatki, które podkreślą klimat wnętrza. Od niedawna asortyment powiększył się także o meble. Wszystkie przedmioty są robione ręcznie, przez co jeszcze bardziej wyjątkowe.
www.otooto.co
Papier plus
Papier plus druk to autorska pracownia grafiki i marka papiernicza założona przez absolwentkę ASP w Łodzi Joannę Kurkiewicz. Studio graficzne działa w Kielcach od 2016 roku. W pracowni powstają autorskie serie zeszytów, papiery czerpane, limitowane edycje grafik, a także unikatowe projekty użytkowe i scenografie wystaw na bazie papieru.
"W swoich projektach łączę doświadczenia grafiki artystycznej i pracy projektowej. Wykorzystuję stare techniki drukarskie i klasyczne szycie introligatorskie do tworzenia rzemieślniczych produktów papierniczych. Przy tworzeniu kolekcji kładę nacisk na zrównoważony sposób produkcji. Wybieram do projektów papiery certyfikowane, recyklingowe i ekologiczne. Wszystkie prace związane z drukiem okładek, szyciem i oprawą notesów realizuję samodzielnie w zaciszu mojej pracowni. Dobieram kolory farb drukarskich i podłoże do druku. Własnoręcznie tworzę matryce w technice linorytu i drukuję wzory na okładkach zeszytów. Następnie składam wszystkie komponenty w całość, szyję i docinam na gilotynie. Druki offsetowe tak lubianych przez klientów kartek w kropki do wnętrz zeszytów przygotowują dla mnie fantastyczni panowie w pobliskiej drukarni. Dzięki temu mam kontrolę nad każdym etapem produkcji, która odbywa się we w pełni zrównoważony sposób.
Poza projektowaniem i wykonywaniem kolekcji papierniczych prowadzę warsztaty, podczas których dzielę się swoją wiedzą na temat papieru i druku.
Aktualnie pracownię prowadzę wspólnie ze swoim partnerem, Łukaszem Sokołowskim - projektantem graficznym. Poza produktami papierniczymi realizujemy wspólnie zlecenia z zakresu identyfikacji wizualnej, a także scenografii i kompleksowego opracowania graficznego przestrzeni wystawienniczych. Od niedawna nasze studio wyposażone jest w nowe urządzenia, w tym złociarkę, także niedługo w naszej ofercie można się spodziewać projektów papierniczych z jej wykorzystaniem. Pojawią się też w końcu grube notesy, które prototypujemy już od ponad roku."
- pracownia@papierplusdruk.pl
- www.facebook.com/papierplusdruk/
- www.instagram.com/papierplusdruk/?hl=pl
Wood&Paper
"Wood&Paper to nie fabryka, a mała, rodzinna manufaktura. Personalizacja to nasze drugie imię. Dzięki własnej stolarni każdy mebel jest tworzony na konkretne zamówienie i może być spełnieniem dowolnych marzeń oraz wymagań klienta. Nie straszne nam centymetry i milimetry. Sprostaliśmy już niejednemu wyzwaniu.
W naszych projektach wszystko ma jakiś cel. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Stawiamy na prostotę i formę, ale nadrzędnymi cechami są jest funkcjonalność i trwałość. Zaczerpnęliśmy to z wzornictwa lat 50. i 60., gdy polski design utrzymywał bardzo wysoki, światowy poziom. Zdobyta w rodzinnej stolarni świetna znajomość drewna w różnych postaciach i gatunkach pozwala nam kultywować kunszt polskich rzemieślników – artystów stolarzy.
Korzystamy z naturalnych i ponadczasowych materiałów - litego drewna, forniru (cienkich płatów z różnych gatunków drewna), sklejki oraz płyty stolarskiej.
Bardzo lubimy, gdy mebel spełnia kilka funkcji, może się zmieniać według potrzeb właściciela. Nie lubimy, gdy coś się marnuje – czy to przestrzeń czy to skrawek drewna. Dlatego nasze meble można personalizować, a z resztek pozostałych po ich produkcji robimy małe, zabawne gadżety.
Kochamy drewno, kolor i geometryczne wzory. Nie boimy się odważnych połączeń, a znajomość materiałów pozwala nam osiągnąć zaskakujące efekty. Naszym znakiem rozpoznawczym jest intarsja. To tradycyjna technika stolarska polegająca na ozdabianiu, między innymi mebli, wzorami z forniru. Nasi stolarze ręcznie docinają, szlifują i sklejają drewniane mozaiki. Projekty Magdy nadają tej starodawnej metodzie nowoczesnego charakteru - nasze wzory są proste, geometryczne, inspirowane np. jodełką francuską lub orientalnymi dywanami.
Nasze produkty wykonujemy ręcznie od pierwszego cięcia do ostatniego pociągnięcia pędzlem. Daje nam to możliwość powiedzenia z czystym sumieniem: meble Wood&Paper to stolarstwo najwyższej klasy, łączące tradycję i nowoczesność."
woodandpaper.pl
ÅOOMI
ÅOOMI Studio to niewielka, polska marka ceramiczna z wielkimi marzeniami i ogromnym sercem. Misją ÅOOMI jest codzienne wywoływanie radości poprzez dostarczanie ceramiki do domów na całym świecie… i dopilnowanie, żeby żadna owsianka nie wystygła zbyt szybko.
Jak to wszystko się zaczęło? Założycielka ÅOOMI Studio, Patrycja, po zakończeniu nauki na Akademii Sztuk Pięknych zaprojektowała ceramikę, w której zakochał się cały świat kawy. W małej pracowni na Śląsku powstają, talerze, miski i kubki, z których kawy można napić się nie tylko w Polsce i Europie, ale także w Kuwejcie, na Filipinach czy w Kanadzie.
ÅOOMI narodziło się z zainteresowania teksturą, zachwytu nad rękodziełem i z inspiracji zmiennym, polskim krajobrazem. Minimalizm, proste formy, ręczne wykończenie każdego produktu i subtelne kolory to znaki szczególne marki.
- aoomistudio.com
- INSTAGRAM: ÅOOMI STUDIO (@aoomistudio)
- www.facebook.com/aoomistudio
Plywood Project
Plywood Project to marka, którą tworzy duet – Dariusz Gapski i Katarzyna Kućko. Darek to mózg i kręgosłup całej tej firmy. Projektuje meble, dba o każdy detal przy produkcji i nie tylko. To on zapoczątkował kolekcję Frisk, to on na początku, przez długi czas, robił wszystko - zaczynając od rysowania, poprzez szukanie odpowiedniego materiału do produkcji, wypracował techniki szlifowania i olejowania mebli tak, żeby móc przekazać pałeczkę dalej. To dzięki jego precyzji i zamiłowaniu do nieskazitelnych detali możecie cieszyć się w domach opływowymi i niesamowicie aksamitnymi w dotyku meblami. A Kasia jest typowym zadaniowcem. Lubi porządkować, kończyć zadania, układać. Robi zdjęcia, pilnuje kontaktów, byście czuli, że rozmawiacie z człowiekiem, który wie o waszym zamówieniu wszystko, a nie z botem czy automatyczną sekretarką. Nienawidzi robić jednej rzeczy - to, co robi, wychodzi jej tylko wtedy, kiedy ma kilka rzeczy na raz do ogarnięcia. Oboje pilnują, żeby każdy aspekt tej firmy był wyjątkowy. Chcą znać każdego posiadacza Friska, a największą satysfakcję daje im pozytywny odzew klientów na efekt ich pracy.
- instagram.com/plywood_pro
- plywoodproject.pl
Szaromi
Szaromi to mała pracownia, założona przez absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej - Macieja Rakowskiego, tworząca niezwykłe przedmioty użytkowe z papieru. Autorska marka powstała z pasji tworzenia pięknych przedmiotów i fascynacji odręcznym pismem, szkicem oraz analogową czarno-białą fotografią. Pracownia powstała w wyniku niekończących się przemyśleń o odcieniach szarości i tonacjach czerni. Szaromi tworzy minimalistyczne przedmioty, które zaciekawiają detalem. Wszystkie materiały użyte do produkcji są starannie wyselekcjonowane. Pracownia dużą wagę przykłada do wysmakowania kolorystycznego, subtelności faktur i wykończeń tworzonych przedmiotów. Wszystkie produkty wykonywane są własnoręcznie w niewielkich nakładach.
Finalny produkt sprawia wrażenie oczywistego - tak, jakby każdy element pasował do wszystkich pozostałych. A tak naprawdę jest efektem długiej pracy, w trakcie której powstaje wiele prototypów. Zaprojektowane produkty są opowieścią o tęsknocie za materialnością przedmiotów. To opowieść o fakturze papieru wyczuwalnej pod palcem, o emocjach ukrytych w odręcznym piśmie, szkicu, o chwilach uchwyconych obiektywem aparatu. Minimalistyczna, pełna oddechu forma przedmiotów sprawia, że to zdjęcia, słowa, szkice wychodzą na pierwszy plan, a sam produkt staje się dla nich tylko spokojnym tłem.
W ofercie marki znaleźć można takie produkty, jak albumy na zdjęcia inspirowane starymi albumami oraz ramki na zdjęcia ozdobione subtelnym rozdarciem papieru. Nowością w ofercie jest zestaw kółeczek do pakowania prezentów oraz szkicownik, który można rozwiązać, zarysować luźne kartki oraz okładkę, a całość ponownie związać. Ciekawym dodatkiem w ofercie są ekspresyjne miniatury autorstwa artystki plastyczki Krystyny Rakowskiej.
- szaromi.com
- IG: @_szaromi_
- FB: @studio.szaromi
- Więcej o:
Targi Slow Weekend #Prezenty już 7-8 grudnia na PGE Narodowym
TRŁ ZIMA! - największe przedświąteczne targi stolicy już 30.11-1.12.2024 r.
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Konkurs „Roca One Day Design Challenge” 2024 już 28 listopada w BUW w Warszawie – zarejestruj swój udział!
Laureaci konkursu Dobry Wzór 2024
Jubileuszowe Targi Slow Weekend i nowe wyróżnienia dla polskich marek
Thermomix® sprawi, że święta będą wyjątkowe! Poznaj limitowaną wersję urządzenia
Premiera lamp STORM od Gie El na Warsaw Home & Contract