Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

TRŁ KATOWICE! Co pokażą wystawcy w dniach 18-19 grudnia 2021 r.?

mat. prasowe

Już w najbliższy weekend Targi Rzeczy Ładnych zagoszczą w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To świetna okazja, aby osobiście poznać wyjątkowych polskich twórców oraz ich prace - a także wybrać prezenty dla bliskich. Przybliżamy sylwetki wybranych artystów, którzy zaprezentują swoją ofertę na TRŁ KATOWICE!

TRŁ KATOWICE!
TRŁ KATOWICE!
mat. prasowe

BE LOCAL

BE LOCAL to przewodnik po Górnym Śląsku i Zagłębiu. Jedz, pij, odkrywaj. Górny Śląsk i Zagłębie - to nowe spojrzenie na ten region. Stanowi nie tylko podsumowanie wielogodzinnych rozmów, pomysłów i poleceń, gdzie dobrze i smacznie zjeść, delektować się pysznymi trunkami, przeżywać zwykłe codzienne chwile, ale też celebrować wyjątkowe monety w życiu oraz gdzie i jak, aktywnie lub w stylu slow, spędzać wartościowo czas wolny z rodziną i przyjaciółmi. Pokazujemy w nim także jak zostać lokalsem z Śląska i Zagłębia, podpowiadamy co warto przeczytać o regionie, gdzie bywać i się świetnie się bawić. To ponad 300 różnych lokalizacji z treściwymi i przejrzystymi informacjami, danymi adresowymi oraz pięknymi zdjęciami. Świetnie wydany, stanowi nie tylko pozycję obowiązkową dla każdego lokalsa. Może też być pięknym prezentem dla rodziny z Gdańska, przyjaciół z Zielonej Góry czy Waszych partnerów biznesowych lub klientów, którym chcielibyście opowiedzieć, od serca, o naszym regionie. Warto dodać, że BE LOCAL jest dostępny  także w angielskiej wersji językowej.

BE LOCAL współtworzą: m.in. Przemo Łukasik, Czesław Mozil, Mariusz Kałamaga, Robert Orszulak (ONLEMON), Mateusz Ledwig, czyli Roobens był z Bytomia, Poszetka, Lokal Bakery, Grażyna Bułka.

Autorzy BE LOCAL to: Aleksandra Czapla - Oslislo, Michał Kubieniec i Joanna Durkalec.

be-local.pl

MIA COLONIA

"Jesteśmy polsko-włoską rodziną, która wszystkie produkty tworzy w Polsce. Jako mała manufaktura ręcznie wytwarzamy świece i dyfuzory zapachowe do wnętrz. Wykorzystujemy nietoksyczną, naturalną mieszankę wosków roślinnych pochodzących z krajów europejskich, z zawartością unikalnych, wysokiej jakości olejków zapachowych produkowanych we Włoszech. Nie używamy produktów zwierzęcych oraz GMO – na żadnym etapie produkcji! Wytwarzamy produkty w sposób odpowiedzialny środowiskowo. Używamy opakowań biodegradowalnych, nadających się do recyklingu."

miacolonia.it

MYŚLceramika

"Mam na imię Joanna i jestem twórczynią Myśli, jej dłońmi i sercem. Zajęłam się ceramiką, bo uczy mnie skupienia na tu i teraz. W mojej głowie powstała MYŚL, a chwilę później, w sercu, MYŚLceramika. Dzielę się z Wami tym, co sprawia mi największą przyjemność: własnoręcznie wykonaną, unikatową ceramiką, która pomaga pielęgnować małe radości.
Każdy przedmiot, który formuję, ma swoją historię i pamięta ślady moich palców. Wierzę, że precyzyjnie wykonane przedmioty mają w sobie niezwykłą moc: pomagają zatrzymać chwilę, skupić uwagę, uchwycić emocję i... myśl.

Świętujmy codzienność. Miło mi Was poznać.

Wraz z Arturem @freak_ceramic całe lato prowadziliśmy plenery ceramiczne. Wspólnie stworzyliśmy pracownię w pięknym starym domu zbudowanym w tradycyjnym stylu w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru w Marczowie."

  • instagram.com/myslceramika
  • myslceramika.shopshood.com

OTOOTO

OTOOTO to jednoosobowa manufaktura z Katowic prowadzona przez Monikę. Powstają w niej produkty z gipsu polimerowego. Jest to nietoksyczny, przyjazny środowisku materiał. W ofercie znajdziecie tace, podkładki, mydelniczki, czyli dodatki, które podkreślą klimat wnętrza. Od niedawna asortyment powiększył się także o meble. Wszystkie przedmioty są robione ręcznie, przez co jeszcze bardziej wyjątkowe.

www.otooto.co

Papier plus

Papier plus druk to autorska pracownia grafiki i marka papiernicza założona przez absolwentkę ASP w Łodzi Joannę Kurkiewicz. Studio graficzne działa w Kielcach od 2016 roku. W  pracowni powstają autorskie serie zeszytów, papiery czerpane, limitowane edycje grafik, a także unikatowe projekty użytkowe i scenografie wystaw na bazie papieru.

"W swoich projektach łączę doświadczenia grafiki artystycznej i pracy projektowej. Wykorzystuję stare techniki drukarskie i klasyczne szycie introligatorskie do tworzenia rzemieślniczych produktów papierniczych. Przy tworzeniu kolekcji kładę nacisk na zrównoważony sposób produkcji. Wybieram do projektów papiery certyfikowane, recyklingowe i ekologiczne. Wszystkie prace związane z drukiem okładek, szyciem i oprawą notesów realizuję samodzielnie w zaciszu mojej pracowni. Dobieram kolory farb drukarskich i podłoże do druku. Własnoręcznie tworzę matryce w technice linorytu i drukuję wzory na okładkach zeszytów. Następnie składam wszystkie komponenty w całość, szyję i docinam na gilotynie. Druki offsetowe tak lubianych przez klientów kartek w kropki do wnętrz zeszytów przygotowują dla mnie fantastyczni panowie w pobliskiej drukarni. Dzięki temu mam kontrolę nad każdym etapem produkcji, która odbywa się we w pełni zrównoważony sposób.

Poza projektowaniem i wykonywaniem kolekcji papierniczych prowadzę warsztaty, podczas których dzielę się swoją wiedzą na temat papieru i druku.

Aktualnie pracownię prowadzę wspólnie ze swoim partnerem, Łukaszem Sokołowskim - projektantem graficznym. Poza produktami papierniczymi realizujemy wspólnie zlecenia z zakresu identyfikacji wizualnej, a także scenografii i kompleksowego opracowania graficznego przestrzeni wystawienniczych. Od niedawna nasze studio wyposażone jest w nowe urządzenia, w tym złociarkę, także niedługo w naszej ofercie można się spodziewać projektów papierniczych z jej wykorzystaniem. Pojawią się też w końcu grube notesy, które prototypujemy już od ponad roku."

  • pracownia@papierplusdruk.pl
  • www.facebook.com/papierplusdruk/
  • www.instagram.com/papierplusdruk/?hl=pl

Wood&Paper

"Wood&Paper to nie fabryka, a mała, rodzinna manufaktura. Personalizacja to nasze drugie imię. Dzięki własnej stolarni każdy mebel jest tworzony na konkretne zamówienie i może być spełnieniem dowolnych marzeń oraz wymagań klienta. Nie straszne nam centymetry i milimetry. Sprostaliśmy już niejednemu wyzwaniu.

W naszych projektach wszystko ma jakiś cel. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Stawiamy na prostotę i formę, ale nadrzędnymi cechami są jest funkcjonalność i trwałość. Zaczerpnęliśmy to z wzornictwa lat 50. i 60., gdy polski design utrzymywał bardzo wysoki, światowy poziom. Zdobyta w rodzinnej stolarni świetna znajomość drewna w różnych postaciach i gatunkach pozwala nam kultywować kunszt polskich rzemieślników – artystów stolarzy.

Korzystamy z naturalnych i ponadczasowych materiałów - litego drewna, forniru (cienkich płatów z różnych gatunków drewna), sklejki oraz płyty stolarskiej.

Bardzo lubimy, gdy mebel spełnia kilka funkcji, może się zmieniać według potrzeb właściciela. Nie lubimy, gdy coś się marnuje – czy to przestrzeń czy to skrawek drewna. Dlatego nasze meble można personalizować, a z resztek pozostałych po ich produkcji robimy małe, zabawne gadżety.

Kochamy drewno, kolor i geometryczne wzory. Nie boimy się odważnych połączeń, a znajomość materiałów pozwala nam osiągnąć zaskakujące efekty. Naszym znakiem rozpoznawczym jest intarsja. To tradycyjna technika stolarska polegająca na ozdabianiu, między innymi mebli, wzorami z forniru. Nasi stolarze ręcznie docinają, szlifują i sklejają drewniane mozaiki. Projekty Magdy nadają tej starodawnej metodzie nowoczesnego charakteru - nasze wzory są proste, geometryczne, inspirowane np. jodełką francuską lub orientalnymi dywanami.

Nasze produkty wykonujemy ręcznie od pierwszego cięcia do ostatniego pociągnięcia pędzlem. Daje nam to możliwość powiedzenia z czystym sumieniem: meble Wood&Paper to stolarstwo najwyższej klasy, łączące tradycję i nowoczesność."

woodandpaper.pl

ÅOOMI

ÅOOMI Studio to niewielka, polska marka ceramiczna z wielkimi marzeniami i ogromnym sercem. Misją ÅOOMI jest codzienne wywoływanie radości poprzez dostarczanie ceramiki do domów na całym świecie… i dopilnowanie, żeby żadna owsianka nie wystygła zbyt szybko.

Jak to wszystko się zaczęło? Założycielka ÅOOMI Studio, Patrycja, po zakończeniu nauki na Akademii Sztuk Pięknych zaprojektowała ceramikę, w której zakochał się cały świat kawy. W małej pracowni na Śląsku powstają, talerze, miski i kubki, z których kawy można napić się nie tylko w Polsce i Europie, ale także w Kuwejcie, na Filipinach czy w Kanadzie.

ÅOOMI narodziło się z zainteresowania teksturą, zachwytu nad rękodziełem i z inspiracji zmiennym, polskim krajobrazem. Minimalizm, proste formy, ręczne wykończenie każdego produktu i subtelne kolory to znaki szczególne marki.

  • aoomistudio.com
  • INSTAGRAM: ÅOOMI STUDIO (@aoomistudio)
  • www.facebook.com/aoomistudio

Plywood Project

Plywood Project to marka, którą tworzy duet – Dariusz Gapski i Katarzyna Kućko. Darek to mózg i kręgosłup całej tej firmy. Projektuje meble, dba o każdy detal przy produkcji i nie tylko. To on zapoczątkował kolekcję Frisk, to on na początku, przez długi czas, robił wszystko - zaczynając od rysowania, poprzez szukanie odpowiedniego materiału do produkcji, wypracował techniki szlifowania i olejowania mebli tak, żeby móc przekazać pałeczkę dalej. To dzięki jego precyzji i zamiłowaniu do nieskazitelnych detali możecie cieszyć się w domach opływowymi i niesamowicie aksamitnymi w dotyku meblami. A Kasia jest typowym zadaniowcem. Lubi porządkować, kończyć zadania, układać. Robi zdjęcia, pilnuje kontaktów, byście czuli, że rozmawiacie z człowiekiem, który wie o waszym zamówieniu wszystko, a nie z botem czy automatyczną sekretarką. Nienawidzi robić jednej rzeczy - to, co robi, wychodzi jej tylko wtedy, kiedy ma kilka rzeczy na raz do ogarnięcia. Oboje pilnują, żeby każdy aspekt tej firmy był wyjątkowy. Chcą znać każdego posiadacza Friska, a największą satysfakcję daje im pozytywny odzew klientów na efekt ich pracy.

  • instagram.com/plywood_pro
  • plywoodproject.pl

Szaromi

Szaromi to mała pracownia, założona przez absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej - Macieja Rakowskiego, tworząca niezwykłe przedmioty użytkowe z papieru. Autorska marka powstała z pasji tworzenia pięknych przedmiotów i fascynacji odręcznym pismem, szkicem oraz analogową czarno-białą fotografią. Pracownia powstała w wyniku niekończących się przemyśleń o odcieniach szarości i tonacjach czerni. Szaromi tworzy minimalistyczne przedmioty, które zaciekawiają detalem. Wszystkie materiały użyte do produkcji są starannie wyselekcjonowane. Pracownia dużą wagę przykłada do wysmakowania kolorystycznego, subtelności faktur i wykończeń tworzonych przedmiotów. Wszystkie produkty wykonywane są własnoręcznie w niewielkich nakładach.

Finalny produkt sprawia wrażenie oczywistego - tak, jakby każdy element pasował do wszystkich pozostałych. A tak naprawdę jest efektem długiej pracy, w trakcie której powstaje wiele prototypów. Zaprojektowane produkty są opowieścią o tęsknocie za materialnością przedmiotów. To opowieść o fakturze papieru wyczuwalnej pod palcem, o emocjach ukrytych w odręcznym piśmie, szkicu, o chwilach uchwyconych obiektywem aparatu. Minimalistyczna, pełna oddechu forma przedmiotów sprawia, że to zdjęcia, słowa, szkice wychodzą na pierwszy plan, a sam produkt staje się dla nich tylko spokojnym tłem.

W ofercie marki znaleźć można takie produkty, jak albumy na zdjęcia inspirowane starymi albumami oraz ramki na zdjęcia ozdobione subtelnym rozdarciem papieru. Nowością w ofercie jest zestaw kółeczek do pakowania prezentów oraz szkicownik, który można rozwiązać, zarysować luźne kartki oraz okładkę, a całość ponownie związać. Ciekawym dodatkiem w ofercie są ekspresyjne miniatury autorstwa artystki plastyczki Krystyny Rakowskiej.

  • szaromi.com
  • IG: @_szaromi_
  • FB: @studio.szaromi
    Więcej o:

Skomentuj:

TRŁ KATOWICE! Co pokażą wystawcy w dniach 18-19 grudnia 2021 r.?