Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

TRŁ WIOSNA! Targi Rzeczy Ładnych 1-2 kwietnia w Warszawie

mat. partnera

Takiego otwarcia wiosny z Targami Rzeczy Ładnych jeszcze nie było. Halę EXPO XXI w Warszawie w dniach 1-2 kwietnia wypełni aż 220 znakomitych wystawców z całej Polski, a w otwartych spotkaniach z publicznością wezmą udział Filip Springer, twórcy Trzask Ceramics, duet Kwiaty&Miut i Bartosz Kosowski. To wielki start obchodów 10-lecia TRŁ i największe targi designu w tym roku w Warszawie.

TRŁ WIOSNA!: Targi Rzeczy Ładnych 1-2 kwietnia w Warszawie
TRŁ WIOSNA!: Targi Rzeczy Ładnych 1-2 kwietnia w Warszawie
mat. partnera

- Ten rok będzie dla TRŁ wyjątkowy. Czujemy niesamowitą energię wystawców i publiczności! Głód na oryginalny polski design mimo niełatwych czasów jest być może większy niż kiedykolwiek. TRŁ WIOSNA! to pierwsza odsłona 10-lecia Targów Rzeczy Ładnych i świętowanie rozpoczynamy tak mocno, tak fantastyczną edycją, z takimi wystawcami i takimi gośćmi, że aż boimy się pomyśleć, co będzie dalej! - mówią organizatorzy TRŁ, Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski

Energia Targów Rzeczy Ładnych nie słabnie od 10 lat. Fenomen TRŁ i fenomen polskiego designu przyciągają na każdą edycję wielotysięczną publiczność. To unikatowa mieszanka znakomitych marek i twórców, legendarnej selekcji wystawców i niepodrabialnej atmosfery. Targi Rzeczy Ładnych odkrywają przyszłe gwiazdy polskiego wzornictwa, prezentują kultową klasykę i inspirują całe pokolenia projektantek i projektantów. I krok po kroku zmieniają Polskę na trochę ładniejszą - w tym roku w Warszawie, Trójmieście (debiut!) i we Wrocławiu.

Sezon na MEBLE! 366 Concept - kultowa klasyka w nowym wydaniu i największe stoisko w historii TRŁ! 

Fotele, komody, stoliki, regały, krzesła, lampy - tej wiosny MEBLE wracają na Targi Rzeczy Ładnych w wielkim stylu! Przygotujcie się na strefę pełną nowości, premier i zaskoczeń, której największą gwiazdą będzie niewątpliwie fantastyczna marka 366 CONCEPT - wspaniały projekt, który od 10 lat z popularyzuje klasykę polskiego wzornictwa - słynne meble projektu Jerzego Chierowskiego - w Polsce, w Europie i na świecie. To prawdziwe święto dla fanek i fanów designu! Ich współczesne meble i ich wariacje  tworzone na wyłącznej licencji - w tym klasyka klasyków, czyli legendarny fotel 366 w ponad 100 kolorystycznych wersjach! - to najlepsza jakość, niepodrabialny styl i najlepsza reklama polskiego designu, jaką moglibyśmy sobie wymarzyć. Podczas TRŁ WIOSNA! 366 CONCEPT na dwa dni przeniesie do EXPO XXI cały swój showroom i stworzy największe stoisko w historii Targów Rzeczy Ładnych wypełnione meblowymi perełkami z ich oferty. Po prostu “must see”!

366 Concept
366 Concept
mat. partnera
366 Concept
366 Concept
mat. partnera
366 Concept
366 Concept
mat. partnera

Nie przegapcie też fantastycznych meblowych debiutów, które z rozmachem rozgoszczą się na TRŁ WIOSNA!, takich jak GÓRNA PÓŁKA, czy WTEDY DREWNO oraz nowych kolekcji marek, które już podbiły gusta publiczności TRŁ, takich jak DESIVA FURNITURE, WOOD & PAPER, czy IDEEËN. To będzie meblowa uczta!

Górna Półka
Górna Półka
mat. partnera
Desiva Furniture
Desiva Furniture
mat. partnera

CERAMIKA na TRŁ to potęga! TRZASK, GLITCH, MAU i 50 topowych polskich pracowni!

Największa z tegorocznych stref! Pełna zaskoczeń, nowości, debiutów i gwiazd. Targi Rzeczy Ładnych to po prostu ceramiczna potęga i największe w Polsce ceramiczne wydarzenie, które przyciąga tłumy! Od pierwszych minut targów tłoczno będzie na pewno na stoisku TRZASK CERAMICS, których nowe dropy w internecie znikają w kilka minut, a TRŁ WIOSNA! to jedyne wydarzenie, na którym można cudeńka z ich pracowni zobaczyć, dotknąć i kupić na żywo. Nie przegapcie fantastycznej kobiecej energii zamkniętej w przedmiotach GABI STRAMA, MAUCERAMICS, czy HUMAN NATURE STUDIO. Musicie zobaczyć nową kolekcję ozdobnych talerzy od RÉVOLTE, niezmiennie prowokującą “streetową” porcelanę od GLITCH LAB, uderzająco precyzyjną i cudownie powściągliwą ceramikę WESKY STUDIO, czy debiutującą na TRŁ markę MAKI, której minimalistyczna porcelanowa kolekcja jest na naszej liście “nie przegap!”.

Wśród ponad 50 marek gwiazdami targów mogą być oryginalne debiuty, np. NOT.BAD.STUDIO, które współczesne, urocze, pełne kolorów szklane i ceramiczne naczynia łączy zaskakującymi “przedłużeniami” tworzonymi w technice druku 3D. Na przeciwnym estetycznym biegunie będą czekali projektanci z debiutanckiej marku HUBA, w których artystycznej pracowni powstają pojedyncze sztuki niezwykłych kamionkowych form wypalanych w piecu opalanym drewnem. Mnóstwo tu kolorów ziemi, minerałów i popiołów. Punkt obowiązkowy tej edycji!

Trzask Ceramics
Trzask Ceramics
mat. partnera
Glitch Lab
Glitch Lab
mat. partnera
Gabi Strama
Gabi Strama
mat. partnera
MAKI
MAKI
mat. partnera
not.bad.studio
not.bad.studio
mat. partnera
Huba
Huba
mat. partnera
Revolte
Revolte
mat. partnera
Wesky Studio
Wesky Studio
mat. partnera
Trzask Ceramics
Trzask Ceramics
mat. partnera
Nodi Studio
Nodi Studio
mat. partnera

3 x P - PLAKATY, PRINT, PAPIER, czyli raj dla fanek i fanów ilustracji, notesów i gadżetów!

To właśnie targowe ściany pełne plakatów tworzą niepodrabialną scenografię TRŁ, a  Targi Rzeczy Ładnych na dwa dni stają się największą w Polsce wystawą współczesnego polskiego plakatu i ilustracji. Znane nazwiska i debiuty, nowoczesność i klasyka, małe projekty i wielkie międzynarodowe współprace - to wszystko znajdziecie na stoiskach takich twórców jak BARTOSZ KOSOWSKI, JAGODA STĄCZEK, ADAM KOSIK, PAULA DUDEK, BEATA ROJEK, JUSTYNA FRĄCKIEWICZ, PSZLOTAWA czy ADELA MADEJ. Ale na tej edycji TRŁ WIOSNA!, w tym morzu plakatów i ilustracji, szczególnie jasno błyszczą debiutanckie marki, które po prostu kochają papier! I BELIEVE IN PAPER i CURATED PAPER to notesy, którym trudno się oprzeć. Pomysł, wykonanie, styl! To przeciwieństwa (kolory kontra czerń i biel, geometria kontra nieregularne kształty) które łączy jakość i którymi trudno się nie zachwycić. Podobnie jak innymi cudownymi ilustratorskimi debiutami. Jeśli nie znacie jeszcze POTATO FACE - kameralnych “rysunków o nieradzeniu sobie”, to jest szansa, że po TRŁ WIOSNA! zostaniecie ich wielkimi fanami. Polecamy uważnie przeczesać całą strefę PRINT!

Bartosz Kosowski
Bartosz Kosowski
mat. partnera
PSZLOTAWA
PSZLOTAWA
mat. partnera
PSZLOTAWA
PSZLOTAWA
mat. partnera
Curated Paper
Curated Paper
mat. partnera
I Believe In Paper
I Believe In Paper
mat. partnera
Adela Madej
Adela Madej
mat. partnera

Kwiaty z farmy, lokalne polskie wina i kosmetyki bez chemii - to jest plan na wiosnę z TRŁ! 

KWIATY&MIUT to kwiaciarnia, organiczna kwiatowa farma i marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jak na wiosnę przystało przywiozą na targi bogactwo kolorów, zapachów i produktów, które za każdym razem zachwycają setki fanek i fanów dobrego stylu i smaku. A zieleni na TRŁ WIOSNA! nie zabraknie także dzięki wrocławskiemu PROJEKTOWI ROŚLINY, którego stoisko będzie budziło do życia wszystkie zmysły!

Wiosenną energię będzie czuć także w strefie DELI, gdzie tym razem zaskoczy Was pop-up z fantastycznymi polskimi winami z lokalnych winnic przygotowany przez BRAĆ POLSKIE WINA, obok będziecie mogli kupić i spróbować najbardziej nagradzanego na świecie polskiego giny HERITAGE MAGNOLIA GIN, a jeszcze dalej poznacie lokalne miody pitne w nowoczesnym i unikalnym wydaniu marki THE BIG FELLOW. Gwarantujemy - wszystkie te projekty nie tylko dobrze smakują, ale też znakomicie wyglądają!

Jak na wiosnę przystało, tętnić życiem będzie bogata strefa WELLNESS I EKO, pełna kosmetycznych, naturalnych polskich marek, których produkty odkrywacie na Targach Rzeczy Ładnych od wielu edycji. Ale WELLNESS na TRŁ to także dbanie o swoje samopoczucie i sen, dlatego nie przegapcie poduszek i akcesoriów od PLANTULE PILLOWS i BIOSENNIE, a także akcesoriów do jogi i treningu ARTSOPHY, FEMIPHYSIO, czy MOONCO.

BRAĆ polskie wina
BRAĆ polskie wina
mat. partnera
Projekt Rośliny
Projekt Rośliny
mat. partnera
busz.busz
busz.busz
mat. partnera
Plantule Pillows
Plantule Pillows
mat. partnera
Mydlarnia 4 Szpaki
Mydlarnia 4 Szpaki
mat. partnera
LAS
LAS
mat. partnera
Marcelina Jarnuszkiewicz
Marcelina Jarnuszkiewicz
mat. partnera
Targi Rzeczy Ładnych
Targi Rzeczy Ładnych
mat. partnera

Spotkania na TRŁ WIOSNA!: Springer, Kachniarz, Berent & Marcinkowski i Kosowski

Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko ładne przedmioty, ale przede wszystkim wspaniali utalentowani ludzie. I właśnie z nimi będzie można spotkać się podczas tej edycji targów. Lista gości wygląda imponująco! 

 • FILIP SPRINGER - pisarz, reportażysta i fotograf opowie (i pokaże zdjęcia!) 
  o swojej wyczekiwanej, najnowszej książce “Mein Gott, jak pięknie!”, która prosto drukarni trafi na targi na stoisko wydawnictwa KARAKTER, gdzie będzie też można zdobyć autograf autora
 • MARTA KACHNIARZ, ceramiczka, twórczyni fenomenalnego sukcesu TRZASK CERAMICS, zdradzi kulisy budowania marki w czasach Instagrama i TikToka i opowie o wydanej niedawno wspólnie z Olkiem Kozielskim książce “Warsztat ceramika”. Rozdawanie autografów jest oczywiście przewidziane!
 • RADOSŁAW BERENT i ŁUKASZ MARCINKOWSKI, czyli słynny duet KWIATY&MIUT z pasją i ogromną wrażliwością opowie o kwiatach, o swojej filozofii tworzenia organicznej kwiatowej farmy i o tym, dlaczego #kwiatysąpiękne. Na spotkaniu będzie można zdobyć autograf na wydanym przez nich w ubiegłym roku przepięknym “Elementarzu kwiatowym”
 • BARTOSZ KOSOWSKI - jeden z najbardziej nagradzanych i uznanych polskich ilustratorów. Współczesny klasyk. Rysuje dla firm i mediów z całego świata, pracuje z największymi markami, a jego filmowe plakaty, takie jak “Lolita”, stały się już kanonem polskiego plakatu. To rzadka okazja posłuchać o kulisach tworzenia słynnych ilustracji, warsztacie i pracy ilustratora

Dokładny program spotkań z godzinami znajdzie się na www.targirzeczyladnych.pl.

To tylko mała próbka tego, co 1-2 kwietnia będzie działo się na TRŁ WIOSNA!! w hali EXPO XXI na warszawskiej Woli. 220 wystawców z całej Polski, dwa dni z najlepszym niezależnym designem i najważniejszymi markami, projektantami i twórcami plus niepowtarzalny klimat Targów Rzeczy Ładnych! Plus pyszna kawa od HayB, słodkości od MOD Donuts i cała strefa DELI!. Jeśli kochacie polskie wzornictwo, jesteście ciekawi nowości i trendów, lubicie otaczać się ładnymi rzeczami i spotykać ciekawych ludzi - to jest właśnie to miejsce. A jeśli po prostu szukacie inspiracji, dobrej energii, pomysłu na spędzenie fantastycznego weekendu w Warszawie, po prostu nie powinniście przegapić tego wydarzenia sezonu. Do zobaczenia na TRŁ WIOSNA!

TRŁ WIOSNA! - pierwsza odsłona 10-lecia TRŁ!

 • 1-2 kwietnia
 • EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa
 • Godz. 11-19
 • Bilety: 10 zł w przedsprzedaży (online), 15 zł w dniach imprezy (online i w kasach)
 • Bilety online dostępne od 20 marca.

Patroni medialni: Gazeta.pl, TOK FM, naTemat.pl, PLN Design, Domosfera.pl, Bryla.pl, KMAG, HIRO, STGU, Magazif, WhiteMAD, Contemporary Lynx, Homebook, FASHION Magazine, Fashionpost.pl.

Więcej informacji:

 • targirzeczyladnych.pl
 • facebook.com/targirzeczyladnych
 • instagram.com/targirzeczyladnych
  Więcej o:

Skomentuj:

TRŁ WIOSNA! Targi Rzeczy Ładnych 1-2 kwietnia w Warszawie