Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Typografia - design i pomysły na dekoracje

Elżbieta Błasikiewicz Wykonanie i stylizacja: Marta Dzikowska, Kinga Anna Kłosińska, Agnieszka Lorenc

Typografia to kopalnia inspiracji do dekorowania przedmiotów i całych wnętrz - również w formie... mebli. Zobacz, jak można zastosować typografię we własnym domu.

Typografia
Typografia w formie neonu
Elena Seiryk/Shutterstock

Typografia we wnętrzach

Gazetami, fragmentami plakatów, wydrukami komputerowymi czy pojedynczymi literami możemy ciekawie i w prosty sposób ozdobić wiele domowych przedmiotów. Nie tylko do pokoju ucznia.

Pomysły na wykorzystanie typografii

Tekturową podkładkę na biurko, zeszyt, pudełko, abażur lampy i plastikowe pojemniki na ołówki oklejamy komputerowymi wydrukami. Można użyć wydruków z regułami ortograficznymi albo wzorami matematycznymi, fizycznymi bądź chemicznymi - uczeń będzie je sobie mimowolnie utrwalał. Przedmioty warto pokryć brzbarwnym lakierem, tak by były trwałe i łatwe do czyszczenia.

Typografia
Typografia
Fot. Mariusz Pietroń

Typografia na meblach

Prostą drewnianą ramę lustra ozdabiamy alfabetem z gotowych literek z samoprzylepnej folii. Z większych liter wyklejamy imiona na szufladach komody.

Typografia
Typografia
Fot. Mariusz Pietroń

Typografia - zegar i podpórka

Wydrukami komputerowymi oklejamy tekturę - obramowanie tarczy zegara z wmontowanym mechanizmem (kupuje się go wraz ze wskazówkami w hurtowniach zegarów albo w internecie). Na tarczy przyklejamy samoprzylepne cyfry. Wydrukami możemy również ozdobić podpórki do książek w kształcie liter zrobione z tektury grubości 2 mm. Na koniec wykonane przedmioty lakierujemy.

Typografia
Typografia
Fot. Mariusz Pietroń

Litery tworzące imię-wieszak wycinamy z płyty piankowej grubości 5 mm (do kupienia w sklepach dla plastyków - stacjonarnych albo internetowych). Do literek mocujemy uchwyty do szafek i przyklejamy do ściany.

Typografia
Typografia
Fot. Mariusz Pietroń

Tekturowe pudełka na różne różności będą wyglądać atrakcyjniej, jeśli ozdobimy je samoprzylepnymi kolorowymi literkami.

Typografia
Typografia
Fot. Mariusz Pietroń

Na bilecikach z brystolu naklejamy napisy z samoprzylepnych literek. Pudło na prezent ozdabiamy dużymi literami wyciętymi z zadrukowanego papieru. Miseczki, np. na przybory szkolne, możemy uformować ze ścinków gazet i kleju. Po wyschnięciu naklejamy na nie gdzieniegdzie pojedyncze literki i lakierujemy.

Typografia
Typografia
Fot. Mariusz Pietroń

Typografia jest inspirująca! 

Usiądź! Jedz! Tak! Ty! Te meble mówią do nas.Aranżacja wnętrza oraz komunikacja - te dwa zadania doskonale spełniają meble Tabisso.

Meble jak czcionka

Tabisso to francuska kolekcja mebli oraz lamp w kształcie liter, cyfr i znaków interpunkcyjnych. Fotele mają formy wszystkich liter alfabetu oraz cyfr. Dostępne są w wielu różnych kolorach i materiałach. Lampy stojące i na biurko są w kształcie wykrzyknika, znaku zapytania, przecinka, plusa, minusa i innych. Lampy dostępne są w trzech różnych rozmiarach. Dodatkowo firma proponuje niski stolik jako uzupełnienie.

Meblowa czcionka świetnie sprawdzi się we wnętrzach korporacyjnych, biurach, hotelach. Idealna będzie przy tworzeniu stoisk targowych czy wystawach, wszędzie tam, gdzie trzeba wyraźnie zaznaczyć miejsce swojej firmy. Meble Tabisso mogą też stać się elementem wyposażenia prywatnych mieszkań. Typograficzna Kolekcja Mebli to propozycja oryginalna, zabawna i niestandardowa, choć sam pomysł wykorzystania alfabetu nie raz pojawiał się już we wzornictwie. Tabisso wyróżnia się jakością materiałów i starannością wykonania mebli.

Typografia
Meble Tabisso
fot. tabisso.com
Typografia
Meble Tabisso
fot. tabisso.com
Typografia
Meble Tabisso
fot. tabisso.com

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Typografia - design i pomysły na dekoracje