Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Unikatowe płyty fornirowane

mat. prasowe

Fornirowane płyty to idealne połączenie elegancji drewna i wszechstronności płyt wiórowych. Zapewniają one piękny, naturalny rysunek słojów bez konieczności używania ciężkiego drewna litego. Doskonale sprawdzą się na ścianach, w meblach czy jako elementy dekoracyjne.

Unikatowe płyty fornirowane
Unikatowe płyty fornirowane
JAF Polska

Mnogość wzorów i kolorów

Fornir to cienkie warstwy drewna, które różnią się od laminatu między innymi tym, że mają unikalny wzór, podczas gdy laminat jest powielany. Fornir jest niezwykle plastyczny i nadaje się do powierzchni zaokrąglonych. Dostępny jest w wielu gatunkach i odcieniach, które można łączyć w większe kompozycje, pasujące do mebli drewnianych czy podłóg.

Pozyskuje się go z kłody drewna, a każda kłoda to inna historia. Nie ma na świecie dwóch takich samych kłód, a co za tym idzie - nie ma dwóch takich samych fornirów. Zgodnie z metodą pozyskiwania forniru wzór usłojenia na płycie narasta lub maleje. Różni się też szerokością fladru, zależnie od tego, z której części pnia pochodzi. Choć na fornirze nie ma ciągłości wzoru, w obrębie jednej kłody możemy zapewnić wspólny odcień.

tłumaczy Rafał Pluta, ekspert materiałów płytowych w JAF Polska.
Unikatowe płyty fornirowane
Unikatowe płyty fornirowane
JAF Polska

Zalety płyt fornirowanych

Użycie płyt fornirowanych skraca czas produkcji. Są to gotowe półfabrykaty, popularne w przemyśle meblarskim i aranżacji wnętrz. Meble i inne elementy wykonane z tych płyt wyglądają wyjątkowo elegancko. Ich obróbka nie różni się od pracy z płytami laminowanymi.

Kiedy korzystamy z oddzielnych płyt i forniru, potrzebujemy dodatkowych narzędzi i umiejętności. Natomiast praca z płytami fornirowanymi wymaga jedynie rozkroju i wykończenia powierzchni, co dla doświadczonego stolarza jest łatwe i nie wymaga dodatkowych narzędzi. Otrzymujemy gotowy produkt i możemy od razu przystąpić do dalszej pracy.

Oszczędzamy też czas na wybieraniu forniru bazując na zdjęciach dostępnych w internecie. Natychmiast widzimy, jak fornir wygląda na płycie i czy spełnia nasze wymagania. Unikamy opóźnień i problemów związanych z dostawą, co eliminuje ryzyko uszkodzeń i błędów podczas oklejania.

Płyta fornirowana to gotowy półfabrykat, którego wierzch został oklejony fornirem. Oprócz niepowtarzalnego wyglądu, kolejnym atutem takiego rozwiązania jest indywidualny charakter wykończenia. Powierzchnię płyt można olejować, bejcować, malować i lakierować. Możemy ją też szlifować, szczotkować, patynować oraz postarzać na różne sposoby — możliwości są nieograniczone. Aranżacja zależy wyłącznie od naszej wizji i nie ma szans, że identyczne usłojenie spotkamy u kogoś innego.

mówi Rafał Pluta z JAF Polska.

Drewno to naturalna dekoracja domu, łódki, samochodu. Wprowadza do wnętrza poczucie ciepła, spokoju, a zarazem szlachetnej elegancji. Materiał premium pod każdym względem. Płyty fornirowane to sposób, aby wykorzystać je w swoim mieszkaniu — bez potrzeby rezygnacji z funkcjonalności nowoczesnych mebli na wymiar.

Unikatowe płyty fornirowane
Unikatowe płyty fornirowane
JAF Polska

Jedyny w swoim rodzaju

Fornir to na tyle unikatowa okleina, że nawet liczba płyt fornirowanych na palecie nie zawsze będzie jednakowa. Zależy przecież od tego, ile forniru dało się pozyskać z jednej kłody drewna, a każda jest inna. Kupując płyty fornirowane należy mieć świadomość, że nie otrzymujemy powtarzalności wzoru, koloru i rysunku słojów na każdej z płyt. To niemożliwe i wręcz sprzeczne z naturą forniru. Kupując fornir, płacimy przede wszystkim za niepowtarzalny i autentyczny charakter oraz możliwość obcowania z prawdziwym drewnem.

dodaje na koniec Rafał Pluta, ekspert materiałów płytowych w JAF Polska.

W ofercie JAF Polska znajdziemy bogaty wybór płyt wiórowych i MDF fornirowanych okleinami naturalnymi. Dębowymi, olchowymi oraz bukowymi. Dostępne wzory ułożenia to flader, półflader, fryza i mix. Niezależnie od wariantu, otrzymujemy szlachetny wygląd oraz dotyk prawdziwego drewna.

Więcej informacji na stronie www.jaf-polska.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Unikatowe płyty fornirowane