Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Urlop we wrześniu? Tak, bo jest tani, grzeje słońce i nie ma tłoku

Jolanta Korucu

Wrześniowe wczasy last minut można upolować z 20-30 proc. upustami. W popularnych greckich i tureckich kurortach temperatura powietrza wciąż przekracza nawet 30 stopni a wody 26 stopni. To wystarczy, aby znaleźli się chętni na późny urlop

- W połowie września wylatujemy z mężem na Santorini. Spędzimy na wyspie dwa tygodnie - mówi Magdalena, która od lat decyduje się na urlop właśnie w tym miesiącu. - Wciąż jest ciepło, ale nie gorąco. Popularne zagraniczne miejscowości już nie są tak zatłoczone, no i łatwiej przetrwać mi lato w pracy wiedząc, że wypoczynek przede mną - opowiada. Z wrześniowych propozycji wyjazdowych najczęściej korzystają pary szukające wypoczynku i relaksu, osoby, które nastawiają się na zwiedzanie, ale i rodziny z dziećmi, które mogą pozwolić sobie na urlop po wakacjach szkolnych. To też czas wyjazdów dla seniorów.Możliwość zmiany pokoju, brak dopłat za jedynkę, lato w pełni

- Do wyjazdów zachęca ich m.in. mniejszy ruch turystyczny co oznacza mniejsze kolejki do muzeów, większą punktualność linii lotniczych a w hotelu możliwość zmiany pokoju. Największym atutem są jednak niższe ceny wyjazdów oraz te, które zastaniemy już w miejscu wypoczynku - wylicza Aleksandra Olechnowicz z Ecco Holiday. W zależności od biura, kierunku i terminu wrześniowe wyjazdy są nawet o 20-30 tańsze niż te w szczycie sezonu.- O tej porze częściej też można liczyć na cenowe bonusy typu: brak dopłat za pokoje jednoosobowe czy dodatkowe noclegi w cenie - dodaje Magda Plutecka-Dydoń z Neckermanna. Jest też szansa na nocleg w hotelu o wysokim standardzie, ale w atrakcyjnej cenie. - Ceny hoteli spadają nawet o 40-50 proc. w stosunku do cen katalogowych, można więc znaleźć prawdziwą perełkę w niższej cenie - mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl.

Wciąż popularna Grecja i Turcja, ale i Portugalia

Gdzie odpoczywają Polacy? - Obok całorocznych kierunków takich jak Egipt czy Hiszpania, wciąż odpoczywamy w popularnych letnich kurortach w Grecji, Turcji oraz Bułgarii. We wrześniu większość hoteli pracuje tu pełną parą, dostępne są baseny, restauracje czy strefa wellness - mówi Klaudyna Mortka Wakacje.pl.

Do listy kierunków idealnych na jesienny urlop należą Wysypy Kanaryjskie, Portugalia i Turcja. Ile kosztują tygodniowe wczasy? - Najmniej, bo niecałe 1100 zł zapłacimy za tygodniowy wypoczynek na pięknej, niedocenionej jeszcze Malcie. Od 1359 zł kosztuje tygodniowy pobyt na jednej z hiszpańskich wysp - Costa Blanca. Z większym wydatkiem, choć i tak o wiele mniejszym niż w wysokim sezonie, muszą liczyć się planujący wypoczynek we Włoszech, czy w Portugalii. Tygodniowy pobyt na słonecznej Sycylii to wydatek rzędu od ok. 2199 zł, a na Wybrzeżu Lizbońskim kosztować będzie od 2599 zł - wylicza Aleksandra Olechnowicz z Ecco Holiday.

Z kolei w ofercie Neckermanna tygodniowe wakacje w Turcji w hotelu 3-gwiazdkowym dwoma posiłkami można spędzić za 1099 zł od osoby a w 4-gwiazdkowym od 1399 zł. Tygodniowe wakacje na Majorce w hotelu o średnim standardzie z all inclusive to koszt od 2182 zł.

Czas objazdówek, kilkudniowych wypadów, imprez z dojazdem własnym

We wrześniu polski turysta nie tylko odpoczywa na plaży. - To również czas, w którym ze względu na łagodniejsze temperatury, doskonale sprzedają się wycieczki objazdowe - mówi Radomir Świderski z Rainbow Tours. Wśród osób, którym nie pozostało zbyt wiele dni urlopu, popularne są wyjazdy 3-4 dniowe. Przykładowo w Ecco Holiday ceny kilkudniowych wypadów na Kretę, Maltę, Costa Brava, Costa del Sol, Sycylię i Cypr rozpoczynają się od 969 zł i obejmują przelot tanimi liniami, zakwaterowanie, wyżywienie, transfery oraz zazwyczaj polskojęzyczną obsługę.

We wrześniu uaktywniają się turyści lubiący górskie wędrówki, przez co sprzedają się oferty z dojazdem własnym. - Przykładowo wakacje w Austrii w Regionie Salzburskim z pobytem w apartamentach bez wyżywienia to koszt od 337 zł od osoby, natomiast w hotelu o średnim standardzie w Karyntii z wyżywieniem all inclusive koszt tygodniowego pobytu rodziny 2 dorosłych plus 2 dzieci wynosi 2292zł za siedem nocy - mówi Magda Plutecka-Dydoń z Neckermanna.

Egzotyka przed sezonem zimowym

Zanim na dobre zacznie się sezon zimowy, turyści szukają również przecen na wyjazdy egzotyczne. - Ceny ofert last minute zmieniają się dynamicznie, warto więc śledzić je na bieżąco. Przykładowo, ceny wycieczek samolotowych z wyjazdem we wrześniu na siedem dni do Emiratów Arabskich zaczynają się od ok. 3100 zł za osobę, do Tajlandii od 3200 zł, do Indii ok. 4000 zł, na Dominikanę od ok. 5400 zł - wylicza Klaudyna Mortka Wakacje.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Urlop we wrześniu? Tak, bo jest tani, grzeje słońce i nie ma tłoku