Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Walentynki: dekoracje i pomysły na prezenty

mat. prasowe

Wręczanie prezentów to jeden z pięciu języków miłości. Ukochanej osobie warto wręczyć coś, co odpowiada jej zainteresowaniom lub jest jej na tę chwilę potrzebne – na przykład do urządzenia mieszkania.

Aranżacja na Walentynki
Aranżacja na Walentynki
Salony Agata

Obdarowywanie bliskich jest ważnym aspektem relacji, który wzmacnia więzi między dwiema osobami. Aby prezenty te miały wyjątkowe znaczenie, powinny być przemyślane i dopasowane do osoby, którą będziemy obdarowywać.

Kwiaty, a do kompletu... wazon

Wręczanie ukochanej bukietu kwiatów to klasyczne, eleganckie i zawsze sprawdzone rozwiązanie. W zależności jednak od koloru kwiatów, możemy nimi okazać przeróżne uczucia. Tak na przykład:

  • kwiaty czerwone są oznaką wielkiej miłości,
  • kwiaty różowe symbolizują wdzięczność i podziw,
  • białe oznaczają niewinność i lojalność,
  • żółte – przyjaźń i wyrazy gratulacji.

Bez względu na kolor bukietu, na jaki się zdecydujemy, warto później umieścić go w wazonie, który podkreśli piękno kwiatów i razem z ozdobną kompozycją będzie stanowił dekorację pomieszczenia. Wazony różnią się nie tylko wielkością i wysokością, ale też materiałem wykonania, kształtem i kolorem, które również należy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy sprawić drugiej połówce prezent dopasowany idealnie do jej/jego upodobań w zakresie aranżacji czterech kątów.

Wspólne chwile zamknięte w ramce

Zdjęcia to romantyczny sposób na upamiętnienie najważniejszych chwil w związku. Dzięki nim wracamy do wspomnień ze wspólnych momentów w życiu oraz utrzymujemy o nich pamięć. Aby odpowiednio wyeksponować je w mieszkaniu, powinniśmy oprawić je w ramki, które będą pasowały do wystroju pomieszczenia – zarówno te, które postawimy pojedynczo na komodzie, jak i te, które oprawimy w dużych ramach w formie galerii na ścianie. Jeśli zdjęcia wolicie jednak trzymać w albumach cyfrowych, bądź papierowych kronikach, oryginalnym pomysłem na Walentynki będzie wręczenie drugiej osobie obrazu, który kojarzy się wam z istotnym miejscem, bądź ważną sytuacją w waszym życiu. Kwiaty, które zostały wręczone na pierwszym spotkaniu, krajobraz, który przypomina miejsce oświadczyn czy panorama miasta, do którego wybraliście się na pierwsze wspólne wakacje. Taki obraz to subtelny ukłon w stronę wspomnień, które niosą za sobą szczególne znaczenie, lecz znane są tylko dwojgu zakochanym.

Świece nie tylko do romantycznej kolacji

Klimat w pomieszczeniu tworzy niewątpliwie oświetlenie. Do stworzenia romantycznej i nastrojowej atmosfery idealnie sprawdzą się więc świeczki. Możemy ozdobić nimi każde pomieszczenie i niemal każdy mebel. Podczas kolacji oświetlimy nimi stół i potrawy. Ustawione na półkach łazienkowych stworzą klimatyczną atmosferę do relaksującej kąpieli, a rozmieszczone na podłodze mogą wyznaczyć drogę do pomieszczenia, w którym znajduje się prezent-niespodzianka. Dodatkowego klimatu dodadzą świeczki zapachowe, które pobudzą zmysły nie tylko wzroku, ale także węchu. Możemy użyć ich do ozdobienia mieszkania i postawić w eleganckich świecznikach oraz lampionach - lub zapakować na prezent. Sprawdzą się w każdej formie i okolicznościach.

Szkło na wyjątkowe okazje

Walentynki celebrować można na wiele sposobów, a jednym z nich jest uczczenie wspólnej relacji przy romantycznym posiłku. Jako prezent sprawdzą się więc także eleganckie kieliszki do wina bądź whisky czy wyrafinowane karafki. Spełnią one funkcję nie tylko ozdobną, gdy ustawimy je na półce za szklanymi drzwiczkami witryny, ale także praktyczną, gdyż sprawdzą się później przy wielu różnych okazjach i uroczystościach. Kieliszki kupić można w całym zestawie, bądź kompletować je pojedynczo, tworząc własną, unikatową kolekcję.

    Więcej o:

Skomentuj:

Walentynki: dekoracje i pomysły na prezenty