Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawa latem – na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę?

Tekst: Wiktoria Konecka

Latem warto ruszyć się z domu, ponieważ stolica ma wiele ciekawych rozrywek do zaoferowania. W te wakacje w Warszawie, jak co roku, odbywa się mnóstwo interesujących koncertów, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Do wyboru są liczne atrakcje zarówno na świeżym powietrzu, jak i na niepogodę.

Warszawa latem – na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę?
Warszawa latem – na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę?
Creative Cat Studio/Shutterstock

Festiwale muzyczne: Festiwal Jazz na Starówce

5 lipca rozpocznie się 30. edycja festiwalu, który trwać będzie przez całe wakacje. W ramach wydarzenia na rynku Starego Miasta odbędzie się 10 koncertów muzyków z Polski i zagranicy. To świetna okazja zarówno dla miłośników jazzu, jak i tych, którzy chcieliby odkryć nowy gatunek muzyczny.

Więcej na:www.jazznastarowce.pl/index.php?jazz=festiwal-jazz-na-starowce-program

Festiwal Jazz na Starówce
Festiwal Jazz na Starówce
Źródło: http://www.jazznastarowce.pl/

Festiwale muzyczne: Ogrody Muzyczne

Pozostając przy muzyce jazzowej i klasycznej, na Zamku Królewskim organizowany jest festiwal Ogrody Muzyczne, czyli cykl koncertów i retransmisji oper oraz baletów z całego świata. Festiwal zaczyna się pod koniec czerwca, a potrwa do końca lipca. Program jest zróżnicowany, więc na pewno każdy znajdzie w nim interesujące wydarzenie dla siebie.

Więcej na:https://www.ogrodymuzyczne.pl/program/

Ogrody Muzyczne
Ogrody Muzyczne
https://www.ogrodymuzyczne.pl/

Festiwale muzyczne: Clout Festival

Clout Festival to wyjątkowa propozycja dla fanów amerykańskiego i zagranicznego rapu. 13 i 14  lipca na Torze Służewiec wystąpią jedni z najpopularniejszych obecnie zagranicznych raperów. To jedyny taki festiwal w Polsce, dodatkowo nominowany do nagród European Festival Awards.

Więcej na:www.tixyapp.com/event/clout

Clout Festival
Clout Festival
Źródło: https://www.tixyapp.com/event/clout

Festiwale muzyczne: SBM Ffestival

Festiwal wytwórni muzycznej SBM, na którym pojawią się topowi polscy raperzy z wytwórni i nie tylko - oraz wchodzące gwiazdy, na pewno zainteresuje szczególnie młodzież i fanów polskiego rapu. Wydarzenie potrwa 3 dni (29-31 sierpnia) na błoniach AWF. Koncerty odbywać się będą równolegle na kilku scenach, a na uczestników wydarzenia czekać będą też inne atrakcje.

Więcej na:sbmffestival.pl/

SBM Ffestival
SBM Ffestival
Źródło: https://sbmffestival.pl/

Aktywny wypoczynek: Park wodny Moczydło

Kompleks basenów Moczydło na Woli to świetna opcja na wyjście w upalny dzień, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tam kilka basenów do wyboru, wodny plac zabaw ze zjeżdżalnią i liczne boiska do siatkówki czy piłki plażowej.

Więcej na:

Park Moczydło w Warszawie
Park Moczydło w Warszawie
źródło: https://um.warszawa.pl/

Aktywny wypoczynek: Techno yoga

Na pewno dość nietypową propozycją są zajęcia yogi w rytmie techno. To wydarzenie to niecodzienne połączenie medytacji, yogi i DJ-skich setów, a odbędzie się 23 czerwca w Łazienkach Królewskich.

Więcej na:https://www.ebilet.pl/sport/pozostale/techno-yoga

Techno yoga
Techno yoga
Źródło: ebilet.pl

Aktywny wypoczynek: Warsaw Pilates

Warsaw Pilates to zajęcia z pilatesu prowadzone w pięknych miejscach. Organizowane są na przykład na szczycie wieżowca Skyfall, na dachach czy w Łazienkach Królewskich. Uczestniczyć w nich mogą zarówno początkujący, jak i zaawansowani.

Więcej na:https://www.warsawpilates.pl/

Warsaw Pilates
Warsaw Pilates
Źródło" https://www.warsawpilates.pl/

Wydarzenia kulturalne: kina plenerowe

Przez całe wakacje w kilku miejscach w Warszawie będzie można obejrzeć filmy na świeżym powietrzu. Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki oferuje seanse filmów koreańskich w dniach 5-7 lipca. Kino plenerowe Chono Lulu co wtorek wyświetla kinowe hity w Parku Pięciu Sióstr.

Więcej na:

Kinoteka - Kino Letnie.
Kinoteka - Kino Letnie.
Źródło: https://kinoteka.pl/
Koreańskie Kino Letnie 24 - 26 maja - Kinoteka
Koreańskie Kino Letnie 24 - 26 maja - Kinoteka
Źródło: https://kinoteka.pl/

Wydarzenia kulturalne: Wystawa „Surrealizm. Inne mity”

To wystawa w Muzeum Narodowym, która potrwa do 11 sierpnia. Ekspozycja ma na celu ujęcie surrealizmu jako globalnego ruchu oraz ukazanie przejawów tego nurtu w Polsce. Wystawa ukazuje prace od dwudziestolecia międzywojennego, aż do współczesności. Jest to świetny pomysł na deszczową pogodę.

Więcej na:www.mnw.art.pl/wystawy/surrealizm-inne-mity,261.html

Wydarzenia kulturalne: Wystawa „Łzy szczęścia”

Najnowsza wystawa w galerii sztuki Zachęta to największa prezentacja zbiorów muzeum. Znajdują się na niej dzieła niezwykle istotne dla historii polskiej sztuki, interpretowane współcześnie. Ekspozycja stara się odpowiedzieć na pytania: dla kogo powstają wystawy i kogo reprezentują, o rolę galerii sztuki jako instytucji oraz jak zmieniła się wrażliwość społeczna na przestrzeni czasu. Wystawę uzupełnia aktywność publiczności i program performatywny.

Więcej na:https://zacheta.art.pl/pl/wystawy/lzy-szczescia

Wystawa „Łzy szczęścia”
Wystawa „Łzy szczęścia”
Źródło: https://zacheta.art.pl/
    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawa latem – na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę?