Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielkie przeszklenia – w poszukiwaniu światła i przestrzeni

Artykuł sponsorowany

„Natura nie jest miejscem do odwiedzenia. To jest nasz dom”. Nie ma wątpliwości, że współczesne projekty architektoniczne coraz lepiej odzwierciedlają tę prawdę. Po doświadczeniach pandemii, po latach nadmiernej industrializacji, w obliczu drastycznych zmian spowodowanych globalnym ociepleniem, doszliśmy do… ściany. Dziś doskonale zdajemy sobie sprawę, że hermetyczne zamknięcie w domach i mieszkaniach oraz zbytnie uprzemysłowienie nie służy naszemu zdrowiu ani dobremu samopoczuciu.

Wielkie przeszklenia – w poszukiwaniu światła i przestrzeni
Wielkie przeszklenia – w poszukiwaniu światła i przestrzeni
OknoPlus

Nadal potrzebujemy bezpieczeństwa oraz funkcjonalności, ale mamy dość wszechogarniającej betonozy, uproszczonych rozwiązań i działania na skróty. Wreszcie zaczęliśmy dostrzegać piękno świata zewnętrznego i wartości, jakie otrzymujemy podczas zrównoważonego kontaktu z naturą. Chcemy wygrzewać się w słońcu, oddychać czystym, świeżym powietrzem, rozkoszować się zapachem kwiatów i chłonąć moc płynącą z zieleni. Żeby przysłowiowo nie walić głową w mur, powstały wielkie przeszklenia – twórcze rozwiązanie zbliżające nas do natury na komfortowych warunkach.

Blisko natury, bliżej, biophilic design

Intensywnie rozwijający się nurt biophilic design nie jest jedynie gorącym trendem wnętrzarskim. Nie tylko otwiera nasze domy i mieszkania na świat zewnętrzny, ale przede wszystkim otwiera nasze serca i umysły na walory przyrody. Wydaje się, że wreszcie znaleźliśmy sprawdzony sposób na szczęśliwe życie. Zaczynamy dążyć do harmonijnego współistnienia z naturą oraz poszukiwać zielonych rozwiązań w trosce o kondycję środowiska. W aranżacji wnętrz dominują zatem kolory ziemi, meble i dodatki wykonane z naturalnych surowców oraz jasna, swobodna przestrzeń. Na pierwszy plan wysuwa się naturalne światło, a tuż za nim drewno, kamień i zieleń. Mnóstwo zieleni. Kwiaty doniczkowe pojawiają się we wszystkich pomieszczeniach, przywodząc na myśl istną dżunglę, leśne zacisze czy kwietną łąkę. Na tym jednak nie koniec. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego przeszklenia, najlepiej drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych, z łatwością zatrzemy granicę między roślinnością we wnętrzu a przydomowym ogrodem. Efekt? Natura króluje po obu stronach szklanej tafli, a domownicy zyskują świetny nastrój oraz niepowtarzalny wystrój skąpany w słońcu i zieleni.

Przeszklenia XXL
Przeszklenia XXL
OknoPlus

Duet słońca i zieleni – dobra energia we wnętrzu

Natura potrafi ukoić, wyciszyć, pomóc odnaleźć swój wewnętrzny rytm. Zapraszając świat przyrody do wnętrza, możemy mieć pewność, że tylko na tym skorzystamy. Słońce w duecie z zielenią potrafi wykreować najlepszy klimat więc warto to umiejętnie wykorzystać, wybierając innowacyjne przeszklenia podnoszące standard codziennego życia.

Czy można oczekiwać czegoś więcej? Okazuje się, że tak!

Odpowiednio doświetlone wnętrze pozwala użytkownikom osiągnąć upragniony komfort termiczny Współczynnik przenikania ciepła wybieranych rozwiązań nie może być wyższy niż 0,9 W/m2K, zaśpoziom przepuszczalności światła szyby Lt – nie mniejszy niż 70%. Nowoczesne, energooszczędne modele ALU lub PVC OknoPlus mogą poszczycić się wynikiem na imponującym poziomie Uw 0,7 W/m2K, a co za tym idzie, w sezonie zimowym nie trzeba się martwić o straty energii, ale można bez obaw cieszyć się świeżym, czystym powietrzem i niższymi rachunkami. Zaś w okresie letnim zyskujemy dodatkowy, mocny akcent aranżacyjny, bo dzięki szklanej tafli w rozmiarze XXL słońce i ogród stają się integralną częścią domowej przestrzeni. W ręce klientów oddajemy również szyby ECLAZ z przenikalnością na poziomie 77%. Okno nie zatrzymuje światła (i – co także istotne – nie zniekształca go), pozwala mu swobodnie wypełnić i doświetlić wnętrze, poprawiając tym samym samopoczucie domowników

mówi Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus.
Przeszklenia ECLAZ
Przeszklenia ECLAZ
OknoPlus

Natura w sercu miasta

Jeśli jednak nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami zachwycającego ogrodu czy właścicielami domu, bo przypadło nam w udziale mieszkanie w centrum miasta, nadal możemy korzystać z kojących, bezcennych darów natury. Z właściwym przeszkleniem możemy nawet małą kawalerkę rozjaśnić, powiększyć optycznie i sprawić, że miękkie, naturalne światło wydobędzie prawdziwą głębię z aranżacji. Obok doskonałej funkcjonalności, najlepszych parametrów i niezawodnej jakości, ważny jest również aspekt estetyczny. Wizualne walory mają szczególne znaczenie w olśniewającej kompozycji wnętrza. Użytkownikom zależy na tym, żeby zachwycająca aranżacja wywoływała efekt WOW już od progu. Czasami oprócz błękitnego nieba i ciepłych promieni słońca sączących się do środka naprawdę niewiele potrzeba do pełni szczęścia. Nieskazitelna, szklana tafla zamienia się w niezwykłe malowidło, które ukazuje różne oblicza natury – grę świateł i cieni, pejzaże zmieniające się wraz z porami dnia i roku, żywioły szalejące w bezpiecznej perspektywie.

Architektura dostrojona do natury

Już w starożytności, rzymski architekt powiedział: „Architektura polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości, użyteczności i piękna” i aż po obecne czasy nie można się nie zgodzić z tą opinią. Takie też są współczesne projekty. Solidne, wytrzymałe, bezpieczne oraz funkcjonalne. A jak sprawić, żeby każdy dzień był najpiękniejszym dniem życia? Najlepiej zainwestować w wielkie przeszklenia i tym samym pozwolić naturze czynić dla nas codzienne… cuda.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wielkie przeszklenia – w poszukiwaniu światła i przestrzeni