Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wiosenne porządki bez trudu

Artykuł sponsorowany

Na szczęście wszystko wygląda na to, że wiosna już się rozgościła, a szara rzeczywistość oddala się od nas z każdym upływającym dniem. Razem z wiosną nadszedł czas na zmianę zimowych kurtek i płaszczy na lekkie okrycie wiosenne, a ciężkich butów zimowych na wygodne trampki czy czółenka. Większość z nas decyduje się także na wykonanie wiosennych porządków, by uprzątnąć nieco przestrzeń i wtłoczyć życie do naszych wnętrz. Na szczęście, na pomoc przybywają liczne akcesoria i triki, dzięki którym sprzątanie może być nie tylko prostsze i szybsze, a nawet przyjemne.

Wiosenne porządki bez trudu
Wiosenne porządki bez trudu
Euro.com.pl

Triki, które zmienią Twoje podejście do sprzątania

Istnieją nowoczesne sposoby, ale także triki przekazywane z pokolenia na pokolenie, które znacząco ułatwiają prace porządkowe w naszych domach. Sporządziliśmy dla Państwa listę, która skupia się na domowych sposobach na uporanie się z trudnymi czynnościami, a także hackach na ułatwienie sobie tych czynności, które wymagają nieco sprytu.

Każdy z nas zna już chyba wykorzystanie w sprzątaniu sody i octu. Niektórzy jednak wciąż popełniają popularny błąd łączenia tych dwóch składników w celu uzyskania lepszego rezultatu. Nie ma takiej potrzeby! Wymieszanie ze sobą sody z octem nie ułatwia zadania, ze względu na odczyny chemiczne tych produktów - zasadowej sody i kwasowego octu. Po połączeniu powstała mieszanina się zobojętnia, dlatego odradzamy takiej praktyki.

O wiele korzystniejsze będzie zastosowanie sody do czyszczenia piekarnika, garnków czy patelni. Świetnie radzi sobie z usuwaniem przypaleń i z jej pomocą nasze przybory kuchenne będą wyglądać jak nowe.

Ocet natomiast jest naturalnym odkamieniaczem. Możemy na przykład wlać wodę do garnka i dodać do niej trochę octu, a potem zagotować. Po wylaniu naszego roztworu i przemyciu czajnika płynem do zmywania, nasze naczynie jest idealnie odkamienione i gotowe do dalszego użytkowania. Octu nie należy się bać także w łazience! Pozostawienie wacików nasączonych tym płynem na kranie na kilkanaście minut pozwoli na bezproblemowe usunięcie kamienia.

Rolka do ubrań, którą większość z nas posiada, idealnie sprawdzi się w usuwaniu kurzu i zabrudzeń z ciężko dostępnych zakamarków kanapy. Ponadto, w wyczyszczeniu drobnych zabrudzeń na sofie idealnie sprawdzi się namoczona wodą ścierka z mikrofibry. Oszczędzi nam to odkurzania i prania kanapy, które pochłaniają ogromną ilość czasu i siły.

Zapewne wielokrotnie myśleliście, żeby wymienić ciężkie w wyczyszczeniu żaluzje na wygodne rolety. Wyciągamy do Was pomocną dłoń ze… skarpetką! Za jej pomocą wygodnie wyczyścicie z kurzu nie tylko piękne żaluzje, ale wszystkie trudno dostępne miejsca. Wystarczy, że dacie radę wjechać tam palcami.

Żeby uporać się z zaschniętymi resztkami w mikrofali, polecamy wstawienie do niej miski z wodą i sokiem z cytryny i wstawienie na dwie minuty. Dzięki temu, para nie tylko zmiękczy brud, pozwalając na jego łatwiejsze usunięcie, ale też odświeży zapach w urządzeniu, dzięki soku z cytrusa.

Po zakończeniu prac porządkowych, aby utrzymać w domu piękny zapach można skorzystać z kilku sposobów. Oczywiście, można wstawić odświeżacz powietrza, dyfuzory i świece zapachowe. Oszczędniejszym sposobem jest ustawienie w pomieszczeniu ładnego naczynia z wodą i kilkoma kroplami olejku eterycznego, dzięki któremu nasze mieszkanie będzie pachnieć równie pięknie.

Pomocne przyrządy, ułatwiające pracę

Kolejnym usprawnieniem naszych wiosennych porządków są wszelkiego rodzaju akcesoria i sprzęty, dzięki którym prace się nieco automatyzują bądź znacznie przyśpieszają.

Wiadomo, są roboty sprzątające, które nie tylko odkurzą podłogi, a także je wymopują - jednak nie jest to wystarczające w przypadku generalnych porządków, które wymagają nieco więcej wysiłku i pracy… ale czy aby na pewno? Nowoczesne odkurzacze wielofunkcyjne są w stanie nie tylko pracować na suchych, jak i mokrych powierzchniach, ale także posiadają wyjątkowo silną moc i zostały zaprojektowane z myślą o wyjątkowej mobilności i elastyczności. Dzięki temu łatwo skręca się takim urządzeniem, doskonale nadaje się on do manewrowania w trudno dostępnych miejscach, takich jak przestrzeń pod kanapą.

Kolejną nowinką jest mop parowy, który nie tylko z łatwością myje każdą powierzchnię podłogową - zrobi to bez użycia chemikaliów, przy użyciu jedynie pary do dezynfekcji i usuwania trudnych zabrudzeń.

Mycie okien to chyba największa udręka sprzątania po zimie. Szybkie i dokładne doprowadzenie szyb do porządku mogą zapewnić myjki do okien, których jest ogromny wybór na rynku. Przede wszystkim dzięki nim oszczędzamy sobie męczącego treningu rąk, ale także kłopotania się ze smugami. Ze specjalnym sprzętem za pomocą kilku pociągnięć nasze okna będą przejrzyste, a nasze mieszkanie rozjaśni się od ilości wpadającego przez nie słońca.

Bez względu na to, czy korzystają Państwo tylko z domowych trików i hacków czy też posiadają wszelkie udogodnienia - liczymy, że wiosenne porządki obejdą się bez większych problemów.

Skomentuj:

Wiosenne porządki bez trudu