Łódź Design Festival 2011 - relacja

Marta Lubaszewska

5. Festiwal Designu za nami. Dla tych, którzy nie mogli być w tym roku w Łodzi jak zawsze przygotowaliśmy specjalną wideo relację.

Łódź Design Festival 2011
Łódź Design Festival 2011, Wystawa Pzrekierowania
materiały prasowe Łódż Design Festival

Tegoroczna edycja Festiwalu przebiegała pod hasłem "Zmiana!" (Change).

Właśnie zmianom, rozumianym jako zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, a zatem i w myśleniu o projektowaniu,  poświęcono na Festiwalu dwie wystawy Programu Głównego: PRZEKIEROWANIE, przygotowaną przez Centrum Architektury z Warszawy oraz NEOFARM, której kuratorami byli Boaz Cohen i Sayaka Yamamoto, izraelsko-japońska para działająca na co dzień w Eindhoven w Holandii.

Jak mówi Agnieszka Jacobson -  Cielecka, Dyrektor Artystyczny Łódź Design Festival, obiewystawy "zapraszają do refleksyjnego zwolnienia biegu i ponownego zadania pytania skąd przychodzimy, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy".

 

"Zmiana" to w tym roku również nowa, imponująca siedziba Festiwalu oraz kilka nowości, min. specjalna strefa dla dzieci Edukreacja czy plebiscyt Mast Have - w którym grupa ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków designu w Polsce i za granicą, wskazała najciekawsze, zasługujące na uwagę projekty rodzimego designu.

 

Rozdano również nagrody w konkursie Make me. Nagrodę Główną w wysokości 20.000 zł otrzymał Thibaut Godard (Francja) za zestaw porcelanowych butelek do wina "Porcelain". W Waszym imieniu wręczyliśmy też nagrodę użytkowników Domosfery grupie Fawory za projekt "Transformacja".

 

Ponad to można było jak co roku obejrzeć wystawy światowej sławy projektantów wyznaczających najnowsze trendy w designie i spotkać znakomitych twórców oraz specjalistów z branży na wykładach, warsztatach i prezentacjach.

Jak podają organizatorzy przez pierwszy weekend imprezy Centrum Festiwalowe odwiedziło ponad 12 tys. osób!

 

Jeśli nie mogliście być w tym roku w Łodzi zapraszamy do obejrzenia naszej wideo relacji.

 

 


Skomentuj:

Łódź Design Festival 2011 - relacja