Design niezupełnie serio

Agata Ziółkiewicz

John Caswell to projektant z dużym poczuciem humoru.

projekty Johna Caswella
projekty Johna Caswella
fot. www.johncaswelldesign.co.uk

Ten młody brytyjski projektantrodem z Bristolu udowadnia, że design nie musi być strasznie poważny. I dlatego proponuje kilkanaście różnych, niekoniecznie bardzo potrzebnych, ale zawsze bardzo radosnych projektów.

Poznajcie kilka z nich.

 

projekty Johna Caswella

 

Mr Button - Pan Guzik może być barometrem naszych humorów. Wszystko zależy od tego jak poprowadzimy szew nitki. Może być zmartwiony, może mieć wyraźne brwi lub wąsy. Z Panem Guzikiem polubimy przyszywanie guzików, a nasza garderoba będzie niepowtarzalna.

 

Handy Ruler to linijka. Ale nie taka zwyczajna. Owszem, drewniana, jak wszystkie tradycyjne, ale na jej końcu znajduje się pomocna dłoń.Taką pomocną dłonią dla każdego kto w kuchni robi pierwsze i kolejne kroki na pewno będzie Apron Guide. Na tym fartuchu znajdziemy mnóstwo użytecznych informacji dotyczących miar, wag, czasu gotowania, pieczenia itd.

 

A skoro o jedzeniu mowa. Match Muncher pożera zapałki, całe pudełka. To podstawka na świeczkę z miejscem na pudełko zapałek. Już nie musimy ich szukać, są zawsze pod ręką gdy tylko zechcemy zapalić świeczkę.

 

I jeszcze o jedzeniu. Sylwester to klatka dla ptaków w kształcie kota. Ptaszki same wpadają do kociego pyszczka - marzenie każdego kota. Ale tego Sylwestra chętnie samemu powiesiłoby się na drzewie za oknem.

 

projekty Johna Caswella

 

Mr Switch to pan Pstryczek-Elektryczek, bo kto powiedział że włączniki światła muszą być takie nudne?

Nudne nie muszą być też wcale kliny do blokowania drzwi. Te od Johna przypomną nam o tym żeby się ruszyć: Surf, Skate, Ride.


Więcej pomysłów? Proszę bardzo!
Wycieraczka w kształcie wąsów to swego rodzaju hołd dla Herkulesa Poirota, słynnego detektywa.

 

Koszulki o nazwie Broń Masowej Konstrukcji (Weapon of Mass Construction) parafrazują pacyfistyczne hasła i niosą przekaz: nie czyń wojny, rób krzesła! (make chair not war!).

The Wailers, jak nazwa wskazuje - zawodzą, wyją. To głośniczki w kształcie głów, które mogą zawyć jeśli tylko im na to pozwolimy.

 

projekty Johna Caswella

 

Lustra też są ciekawe. Jedno ma w zestawie grzebień, a drugie nazywa się On TV i spełni nasze marzenie bycia w telewizorze za każdym razem gdy weń zajrzymy.

Wśród innych projektów znajdziemy też oświetlenie: Eureka - to oprawka w kształcie - jakżeby inaczej - żarówki, Slim Jim - może szczupły, ale klosz lampy utrzyma.

John Caswell zaprojektował też krzesła. Ale one też nie są całkiem zwyczajne. Jedno potrzebuje do istnienia stogu siana, a drugie o nazwie Flip dostosowuje swoją wysokość do osoby która na nim chce usiąść - może być wyższe lub niższe, ale ma jedną wadę - jest sobą, to jest krzesłem, tylko przy ścianie.


Przedmioty od Johna Caswella są oryginalne, dowcipne, ale i praktyczne.
I aż trudno utrzymać ton całkiem serio pisząc o nich.
I tak - można te przedmioty kupić. Informacji szukajcie na stronie projektanta - johncaswelldesign.co.uk

 

Koniecznie zajrzyjcie do galerii, aby zobaczyć więcej zabawnych projektów Johna >>

 

Agata Ziółkiewicz

 

Zobacz także:

Niecodzienne zaparzacze do herbaty
Krzesła nietypowe
Wybryki ceramiki