Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Design dziś: Thelermont Hupton

Agata Ziółkiewicz

Siła ekstrawagancji i prawda drewna.

Yve Thelermont i David Hupton to brytyjscy projektanci. Ich pasją i pracą jest design. Zajmują się projektowaniem mebli, oświetlenia, tworzą niepowtarzalne i bardzo wyraziste kolekcje dodatków do wnętrz. Ich projekty cechuje odwaga i zaskakująca użyteczność. Są rozpoznawalni także dlatego, że w swoich projektach odzwierciedlają społeczne konwencje i przeróżne osobliwości. Studio projektowe istnieje od 2004 roku. Niespełna dekada funkcjonowania na rynku przyniosła projektantom może nie tyle sławę ile sporo interesujących projektów i możliwości współtworzenia nie tylko mieszkań prywatnych, ale i miejsc użyteczności publicznej: klubów, barów, hoteli, biur czy szkół. Wszystkie te miejsca zaznaczyli oni swoją oryginalnością. Proces twórczy zaczyna się od poszukiwania historii do opowiedzenia. Projektanci potrzebują konkretnego powodu by rozpocząć projektowanie. Następnie ich uwaga skupia się na szczegółach, funkcjonalności, materiałach. Co zatem mają do zaproponowania projektanci ze studia Thelermont Hupton? Po pierwsze: dodatki. Nieco szalone, ekscentryczne, zabawne, nietypowe. Można by rzecz: wieszaki to ich znak rozpoznawczy. Ktoś powie, że to drobiazg. Owszem, ale jaki fajny! Przykłady? Bardzo proszę!

Handjob Hooks to pracujące dłonie - wieszakiem jest dłoń złożona w określonym geście.
Gesty mają swoją siłę i wymowę. Ruch dłoni, odpowiednie ustawienie palców mogą wyrazić całe mnóstwo emocji, od tych bardzo pozytywnych, zapraszających po wrogie i agresywne. Kolorowe dłonie już od samego progu, w korytarzu mogą wprowadzić odpowiedni charakter i zapewne co nieco opowiedzą o właścicielu mieszkania. Stuck On You to kolekcja wieszaków które powstały w skutek rzucenia w ścianę przeróżnych sprzętów kuchennych. Rzucone, utknęły i nadano im nową funkcję. W kolekcji znajdziemy nóż, wałek i garnek z rączką. Pix Hooks to zestaw pikselowych wieszaków w kilku zestawach. Tidy House Tidy Mind - w czystym domu czysty umysł - to coś dla wielbicieli sprzątania albo dla tych którym trzeba o nim przypominać. To szczotki w nowej roli - wieszaka. Jak się okazuje, szczotka w roli ozdobnej też nieźle się sprawdza. Off The Wall Hook to z kolei kolorowe prostopadłościany wystające ze ściany. Stanowią jej ciekawą ozdobę, a zarazem jest gdzie powiesić płaszcz czy torbę. Inne projekty drewnianych z kolei wieszaków zaskakują prostotą, ale i ozdobnością. Roll Hook to wielokolorowe kuleczki przymocowane do drewnianej ramy. Suspence Hook to sznur z kołkami rozpięty na gwoździach.

Ale Thelermont Hupton to nie tylko projekty wieszaków, ale i oryginalne meble. Bowiem w przypadku tej pary Brytyjczyków przygoda z designem rozpoczęła się od mebli, które wytwarzali. Dopiero później zajęli się projektowaniem. Projekty ich autorstwa ujmują prostotą i funkcjonalnością. Widać znajomość rzemiosła, ale i umiejętność zabawy z materiałem jakim jest drewno. Projektanci proponują stołki, krzesła, stoły, półki, szafki, regały. Szczególnie wyróżnia się seria The Farm czyli stołki - koniki czy koziołki/stojaki pod blat biurka. Thelermont Hupton zaopatrzą nas także w ciekawe lustra, zegary, kubeczki i inne dodatki, które z całą pewnością nie zostaną niezauważone. Wybrane produkty Thelermont Hupton są dostępne także w polskich sklepach.

Skomentuj:

Design dziś: Thelermont Hupton