Nowy Folk Design

red.

Zobaczcie, jak powstaje mobilna biżuteria, modernistyczna sukienka, modułowy mebel.

Od 15 listopada trwają w Poznaniu warsztaty dla projektantów Nowy Folk Design. Powstały już szkice mebli modułowych, prototypy sukienki i modele mobilnej biżuterii. Uczestnicy pracują w multidyscyplinarnych zespołach nad innowacyjnymi projektami produktów inspirowanych folkiem.

Na stronie www.nowyfolk.pl przez cały czas trwania warsztatów internauci mogą oceniać powstające szkice, projekty, komentować przebieg prac. Opiekunami kreatywnymi poszczególnych grup są doświadczeni projektanci: Monika Jakubiak, Anna Orska oraz Marteen Baptist. Prezentację projektów i prototypów będzie można zobaczyć 19 listopada o godz. 16.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Zwycięzców poznamy 22 listopada po obradach jury. Najlepsze produkty będą wdrożone w firmach biorących udział w projekcie: Meble Vox (wyposażenie wnętrz), W.Kruk (biżuteria), Solar (odzież). Dodatkowo najlepszy zespół projektantów otrzyma specjalną 50% zniżkę na studia Design Management prowadzone w WSNHiD.

W pierwszych dwóch dniach projektanci uczestniczyli w warsztatach innowacji i kreatywności prowadzone przez Annę Wróblewską (Designful Company) i Sylwię Hull-Wosiek. Odbyły się też prezentacje etnologów o tradycji projektowania odzieży, jubilerstwa oraz wyposażenia wnętrz - to niezbędna porcja wiedzy, którą projektanci wykorzystują w dalszej pracy nad innowacyjnymi produktami inspirowanymi folkiem. Wyzwaniem jest wspólna praca zespołu nad jednym projektem - po indywidualnych poszukiwaniach koncepcji i ich prezentacji, projektanci połączyli najlepsze rozwiązania w jeden projekt, który rozwijają. Do piątku uczestnicy warsztatów pracują w firmach Meble Vox, Solar i W.Kruk, pod okiem technologów, konstruktorów nad prototypami projektów.

Skomentuj:

Nowy Folk Design