Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kropka w kropkę

Marta Lubaszewska

Co się stanie gdy do białego pokoju wkroczą dzieci uzbrojone w kolorowe naklejki?

"The Obliteration Room" to projekt japońskiej artystki Yayoi Kusama. Zaprezentowany został  w Queensland Gallery of Modern Art w ramach wystawy "Look Now, See Forever", która trwa jeszcze do 12 marca tego roku. W ramach projektu Kusama stworzyła pokój, przypominający typowy australijski dom, który miał być białą, niezapisana tablicą. Białe meble, podłogi, sufit, wyposażenie - całość miała pełnić rolę niezamalowanego płótna.

Przez dwa tygodnie najmłodsi uczestnicy wystawy dostawali okrągłe, kolorowe naklejki. Każdy mógł przykleić je gdzie tylko chciał, według własnego uznania. I tak biały pokój krok po kroku zapełniał się kolorowymi kropkami. Efektem jest wibrująca, multikolorowa, wykropkowana przestrzeń. Na stronie galerii dostępna jest również wersja on-line projektu, w której można wirtualnie wykropkować biały pokój oraz inne pomieszczenia.

Kusama, jedna z najbardziej wpływowych awangardowych, współczesnych artystek nazwała swój projekt "Obliteration", czyli unicestwienie, oznaczające  proces całkowitego zacierania i usuwania wszelkich śladów po przedmiotach. Proces ten towarzyszy artystce od 40 lat,  podczas których Kusama używa kropek w swoich fotografiach, rzeźbach, obrazach i innych projektach.

Sama artystka mówi, że zakropkowuje wszystko w swoim życiu. Tym razem do zakropkowywania zaprosiła również najmłodszych.

Zobacz także:

Lampy inspirowane lasem>>

Ogród w szufladzie>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Kropka w kropkę