IKEA pomaga bezpańskim zwierzętom znaleźć nowych właścicieli

red.

Jak szwedzka sieć pomaga czworonogom?

ikea, akcja, psy, akcja charytatywna
Akcja IKEA mająca na celu znaleźć zwierzętom nowy dom
Fot. youtube/HomeForHope

Sklepy IKEA, z różnych zakątków świata, co jakiś czas angażują się w ciekawe akcje. Rok temu w Niemczech, przed sklepami powstały wygodne i bezpieczne miejsca w których można było zostawić psa, wpadając na krótkie zakupy. "Psie parkingi" wyposażono w platformy do leżenia oraz miski z wodą, a na małe pieski czekały zamykane budy.

Teraz IKEA poszła o krok dalej, biorąc udział we wspólnym projekcie z agencją adopcyjną Home For Hope. W sklepach w Singapurze oraz w Tempe, w amerykańskim stanie Arizona, umieszczono na ekspozycji wydrukowane na tekturze zdjęcia psów i kotów, czekających na nowy dom.

ikea, akcja, psy, akcja charytatywnaFot. youtube/HomeForHope

Akcja rozpoczęła się od sesji zdjęciowej, w której udział wzięło sześć psów. Zdjęcia zostały wydrukowane i naklejone na sztywny papier. Kartonowe zwierzęta ustawione były w przestrzeni sklepu - siedziały w kuchni, na łóżkach czy krzesłach. Na każdym umieszczono kod kreskowy - po jego zeskanowaniu można było przeczytać całą historię

Program okazał się olbrzymim sukcesem! Sześć psiaków szybko znalazło nowe domy. IKEA zapowiada więcej takich akcji! Co o tym sądzicie?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

 

Skomentuj:

IKEA pomaga bezpańskim zwierzętom znaleźć nowych właścicieli