Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: kolekcja wyposażenia łazienek Marmorin by Eva Minge

red.

Glamour w łazience, czyli umywalka do... głaskania?

Moda i design - te dwa światy coraz częściej się przenikają. Pięknie urządzone mieszkanie jest przecież jak świetnie skrojony strój - służy wygodzie, relaksuje i poprawia humor. Jedną z najbardziej znanych polskich projektantek mody jest bez wątpienia Eva Minge. Stworzyła ona dla marki Marmorin bardzo oryginalną kolekcję wyposażenia łazienek.

Marmorin by Eva Minge to przede wszystkim kolekcja Eva, którą tworzą: umywalka stojąca, umywalka nablatowa i wanna. Kształty produktów bardziej niż do tradycyjnego designu łazienkowego nawiązują do rozłożystych, wygodnych poduszek, które aż proszą by wygodnie się w nich ułożyć.

- Łazienka kojarzy mi się od zawsze z miejscem w którym można odpocząć i uciec przed całym światem. Dziwne? Nie. Kiedyś jako matka malutkich dzieci, żona, szefowa sporej firmy, zamykałam się w łazience żeby odciąć się od zgiełku i goniącego życia. Zatrzymywałam czas dla siebie na relaksującą kąpiel, domowe zabiegi upiększające i czasami lekturę w wannie... świeczki, muzyka i przyjemny zapach. Brakowało mi jednak miękkiej wanny.... umywalki którą będzie chciało się głaskać. Piany wychodzącej z poduszek..... - wspomina Eva Minge.

Marzenie znalazło swoje odbicie w pikowanej serii zaprojektowanej ręką projektantki. Poduszkowe, przyjemne kształty to nie koniec marzeń o umywalce do głaskania. Dzięki zastosowanym materiałom produkty rzeczywiście chce się dotykać bez końca. Gładka powierzchnia tworzywa gelcoat® material, które nabiera temperatury otoczenia, przyjaźnie wychodzi naprzeciw odprężonej, rozgrzanej w kąpieli skórze.

W kolekcji widać również fascynację projektantki Hieronimem Boschem i jego nierealną, baśniową estetyką. Kolejne projekty kolekcji: umywalki Matti i Marco oraz kolekcja półek Harriet stanowią właśnie poszukiwanie estetyki z pogranicza marzeń sennych i malarstwa. Obłe formy produktów wprowadzają do wnętrza wrażenia harmonii i łagodności.

Luksusowa kolekcja wyposażenia łazienek to nie pierwsze wspólne przedsięwzięcie Evy Minge i Marmorinu. W 2010 roku projektantka przygotowała koncepcję wnętrz dla domu pokazowego Villa Natura. Jego centralnym punktem była oryginalna, zaprojektowana na kształt otwartej walizki, wyspa kuchenna. Projekt zrealizowano w zakładach Marmorinu.

Co sądzicie o tej kolekcji?

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski projekt: kolekcja wyposażenia łazienek Marmorin by Eva Minge