Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oryginalne dwupokojowe mieszkanie

red.

Ograniczony budżet i duża pomysłowość, czyli ciekawe dwupokojowe mieszkanie.

Pokazujemy Wam dziś najnowszy projekt rosyjskiej pracowni INT2 architecture. To oryginalne, dwupokojowe mieszkanie, o powierzchni 62 m kw., znajduje się w Petersburgu.

Mieszkanie składa się z przedpokoju, salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki z prysznicem i niewielkiego balkonu. Właściciele mieli ograniczony budżet. Na wykończenie mieszkania, umeblowanie i wyposażenie we wszystkie niezbędne sprzęty, mieli 800 tysięcy rubli (czyli ok. 46 tys. złotych).

Wnętrza to połączenie skandynawskiej prostoty, japońskiego minimalizmu i industrialnego charakteru. Wykorzystano tu stosunkowo tanie i łatwo dostępne materiały. Architekci pozostawili betonowe sufity. Przyjrzyjmy się dokładniej niektórym pomieszczeniom.

Przedpokój od salonu oddziela ścianka z bloczków z betonowego granulatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu do przedpokoju dostaje się nieco światła dziennego. Salon urządzony jest bardzo prosto. Podłogi z jasnych sosnowych desek pięknie korespondują z szarym surowym betonem. Zamiast tradycyjnej sofy są tu dwa duże fotele. W salonie stanął też duży stół z czterema krzesłami. Warto zwrócić uwagę na ciąg szafek pod oknami. Ukryto w nich grzejniki, jednocześnie zyskując dodatkowe miejsce do przechowywania.

W sypialni nie ma żadnych niepotrzebnych mebli. Stanęło tu duże dwuosobowe łóżko i dwie szafki nocne zrobione ze starych piecyków. Lampki nocne z miedzianych rurek nadają wnętrzu charakteru. Ścianę, do 1/3 wysokości pomalowano ciemną farbą. Powstała oryginalna "niedokończona" lamperia.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? My mamy mieszane uczucia.

Skomentuj:

Oryginalne dwupokojowe mieszkanie