Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na ludowo

Marta Lubaszewska

Motyw ludowy co raz częściej pojawia się na dodatkach do wnętrz.

Nie omija także mebli. Projektanci chętnie korzystają z folkowych inspiracji ozdabiając nimi poduszki, naczynia, lampy , krzesła. Intensywne nasycone kolory, kwiatowe wzory, ludowe wycinanki czy łowickie pasiaki. Wszystko jest teraz na topie.

fot. azedesign.pl   Dywan NODUS

 Tradycyjne robótki naszych babć zyskują ostatnio nowe wcielenie. Twórczość szydełkowa wkracza w inny wymiar. Zarezerwowana dotąd dla niewielkich dodatków, stała się inspiracją do tworzenia większych obiektów. AZE Design proponuje nam dywan NODUS, wyprodukowany ze sznurka bawełnianego i filcu przez rzemieślniczą grupę kobiet BERDO. Dywan przypomina ogromną szydełkową serwetkę. Dostępny jest w trzech kolorach: zielonym, niebieskim i czerwonym.

Inny pomysł na użycie szydełka ma Grupa Projektowa OOdesign. W swojej ofercie proponują dywan i puf zrobione metodą szydełkową. Wykonane z kolorowych, pociętych starych ubrań są propozycją  nie tylko modną ale również bardzo ekologiczną.

fot. Studio Ditte

Łowicki pasiak na ścianie? Czemu nie. Holenderskie Studio Diette produkuje tapetę ze wzorem wielobarwnych wstążek, koronek i pasków. Ta oryginalna tapeta przywodzi na myśl babciny igielnik, w którym zawsze można znaleźć jakieś skarby. Pełna kolorów wprowadzi radosny nastrój do naszych wnętrz.

Bardzo popularnym motywem ludowym stały się rosyjskie matrioszki. Oryginalnie są to drewniane zabawki, złożone z kilku laleczek włożonych jedna w drugą. Ręcznie malowane, przedstawiają babuszki w ludowych strojach. Obecnie pojawiają się jako najmodniejszy motyw dekoracyjny. Znajdziemy je na talerzach, kubkach i tkaninach.

Takie bogato zdobione dodatki idealnie sprawdzą się w oszczędnych wnętrzach jako mocny akcent. Aby uniknąć efektu skansenu nie przesadzajmy z ilością. Co za dużo to nie zdrowo. Także dla naszych wnętrz . Wystarczy kilka ludowych detali, które z pewnością przyciągną wzrok każdego.

Zobacz także:

Kolorowe wnętrza

Piękne i modne tapety

Meble z tamtych lat

Skomentuj:

Na ludowo