Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na ludowo

Marta Lubaszewska

Motyw ludowy co raz częściej pojawia się na dodatkach do wnętrz.

6639736 https bi
fot. byhanna.com

Nie omija także mebli. Projektanci chętnie korzystają z folkowych inspiracji ozdabiając nimi poduszki, naczynia, lampy , krzesła. Intensywne nasycone kolory, kwiatowe wzory, ludowe wycinanki czy łowickie pasiaki. Wszystko jest teraz na topie.

 Tradycyjne robótki naszych babć zyskują ostatnio nowe wcielenie. Twórczość szydełkowa wkracza w inny wymiar. Zarezerwowana dotąd dla niewielkich dodatków, stała się inspiracją do tworzenia większych obiektów. AZE Design proponuje nam dywan NODUS, wyprodukowany ze sznurka bawełnianego i filcu przez rzemieślniczą grupę kobiet BERDO. Dywan przypomina ogromną szydełkową serwetkę. Dostępny jest w trzech kolorach: zielonym, niebieskim i czerwonym.

Inny pomysł na użycie szydełka ma Grupa Projektowa OOdesign. W swojej ofercie proponują dywan i puf zrobione metodą szydełkową. Wykonane z kolorowych, pociętych starych ubrań są propozycją  nie tylko modną ale również bardzo ekologiczną.

Łowicki pasiak na ścianie? Czemu nie. Holenderskie Studio Diette produkuje tapetę ze wzorem wielobarwnych wstążek, koronek i pasków. Ta oryginalna tapeta przywodzi na myśl babciny igielnik, w którym zawsze można znaleźć jakieś skarby. Pełna kolorów wprowadzi radosny nastrój do naszych wnętrz.

Bardzo popularnym motywem ludowym stały się rosyjskie matrioszki. Oryginalnie są to drewniane zabawki, złożone z kilku laleczek włożonych jedna w drugą. Ręcznie malowane, przedstawiają babuszki w ludowych strojach. Obecnie pojawiają się jako najmodniejszy motyw dekoracyjny. Znajdziemy je na talerzach, kubkach i tkaninach.

Takie bogato zdobione dodatki idealnie sprawdzą się w oszczędnych wnętrzach jako mocny akcent. Aby uniknąć efektu skansenu nie przesadzajmy z ilością. Co za dużo to nie zdrowo. Także dla naszych wnętrz . Wystarczy kilka ludowych detali, które z pewnością przyciągną wzrok każdego.

Skomentuj:

Na ludowo