Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fiolet - kolor na topie!

Marta Lubaszewska

Fuksja, purpura, fiolet, bordo, śliwka, burgund - to najmodniejsze kolory jesiennych kreacji. Warto przenieś ten trend do naszych wnętrz.

Fiolet to kolor niejednoznaczny, powstały z połączenia energetycznej czerwieni i uspakajającego błękitu. W zależności, która barwa przeważa w tej mieszance powstają różne odcienie fioletu. Natomiast w zależności od intensywności , możemy mieć albo delikatny pastelowy (wrzosowy, lawendowy) lub zdecydowany i mocny kolor. Fiolet korzystnie wpływa na pracę mózgu i stymuluje układ nerwowy. Kolor fioletowy w zależności od odcienia nada wnętrzu różny charakter. Ciemny fiolet stworzy elegancką i trochę tajemniczą atmosferę. Doda nieco blichtru i ekskluzywności. Najlepiej sprawdzi się jako akcent w dodatkach lub np. w formie ciekawej tapety na jednej ścianie.

Jasny, pastelowy odcień fioletu będzie wprowadzał  romantyczny i  delikatny klimat. Idealnie sprawdzi się w pokojach dziecięcych oraz w sypialniach. W przypadku takiego subtelnego koloru możemy zastosować go na większych powierzchniach bez obawy, że przesadzimy. Producenci oferują ciekawe dodatki i meble w tym modnym kolorze. Poduszki, narzuty, tapety , dywany - już niewielki akcent może odmienić nasze wnętrze i wprowadzić fiolet na salony.

Skomentuj:

Fiolet - kolor na topie!