Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niezwykły stół z drewnem liczącym 50 tys. lat

red.

Włoski producent mebli stworzył stół, w którym wykorzystano drewno, które ma 50 tys. lat. Wygląda zjawiskowo.

Stół o nazwie Earth (ang. ziemia) to propozycja od firmy Riva 1920. Włoski producent mebli słynie z zamiłowania do drewna i klasycznego designu. Podczas tegorocznych targów meblarskich w Kolonii zaprezentował wyjątkowy model stołu. W okrągłym blacie z żywicy zatopiono fragmenty drzewa Kauri. Jest to antyczne drzewo z Nowej Zelandii, którego wiek szacuje się na 50 tys. lat. Drewno wygląda jakby swobodnie unosiło się na powierzchni. Taki efekt uzyskano dzięki zastosowaniu przeźroczystej żywicy. Blat podtrzymuje podstawa z rurek zaprojektowana przez włoskiego architekta Renzo Piano. Stół to połączenie ekspresji autentyzmu z doskonałością rzemiosła.

Wygląd stołu uwodzi. Fragmenty drewna i przeźroczystej żywicy wprowadzają też intrygującą grę światła i cienia. Historia stołu i fakt wykorzystania niezwykle rzadkiego drewna dodatkowo pobudza wyobraźnię widza.

Stół marki Riva 1920 wpisuje się w szerszy trend zainteresowania projektantów naturalnym drewnem i łączeniem go z transparentnymi materiałami, takimi jak żywica czy szkło. Wystarczy wspomnieć stoły brytyjskiego studia Duffy London. Przeczytaj o nich więcej w artykule: Stoły inspirowane głębią oceanu >>

Skomentuj:

Niezwykły stół z drewnem liczącym 50 tys. lat