Nowość od Huty Julia. Kolekcja Etno zrodzona z etnicznych inspiracji

Anna Oporska

Najnowsza kolekcja Huty Szkła Kryształowego Julia została zainspirowana modnym stylem etno. Odwołuje się do wzorów tworzonych przez ludowych artystów.

Nowość od Huty Julia. Kolekcja Etno zrodzona z etnicznych inspiracji
Kolekcja Etno Huty Szkła Kryształowego Julia
fot. mat. prasowe

Nowa kolekcja Huty Julia nazywa się Etno, co jednoznacznie zdradza jej rodowód. Autorką serii jest Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz. Autorka postawiła na geometryczne szlify, które niczym wzory tworzone przez ludowych artystów i rzemieślników, choć proste i oszczędne w formie, kryją w sobie bogactwo znaczeń i skojarzeń.

To kolekcja dla ludzi lubiących poznawać nowe miejsca, odkrywać nowe światy i doznania. Minimalizm w szlifowanych cięciach, oszczędne linie, dyskretnie nawiązują do egzotycznych motywów podkreślają kształt naczyń. Etno to marzenie o dalekich ekspedycjach i pejzażach ukrytych w minimalistycznych wzorach i formach

– opowiada o kolekcji Etno projektantka.

Siła wyrazu etnicznego rękodzieła często opiera się na prostocie – funkcjonalnych, znanych od dziesiątków lat formach i nieskomplikowanych dekoracjach, wynikających z kształtów przedmiotów, technik ich wykonania oraz wyobraźni ich twórców. Powtarzające się motywy – często o geometrycznej, regularnej formie, opasują naczynia, powtarzają się na tkaninach i plecionkach, pokrywają drewniane, kościane czy rogowe elementy. Ten sam efekt wykorzystała autorka kolekcji Etno.

Przeczytaj także: Święciły triumfy w PRL-u. Legendarne polskie marki znów podbijają rynek

W skład kolekcji wchodzą szklanki, kieliszki do wódki, karafka oraz owocarki w dwóch rozmiarach. Kolekcja Etno to propozycja idealna na letni stół: przyjęcie w ogrodzie czy na tarasie. Prostym ceramicznym naczyniom i obrusom lnianym czy bawełnianym doda elegancji, świetnie będzie wyglądać nawet na prostym drewnianym stole. Kolekcja Etno jest w sprzedaży w sklepie internetowym Huty Szkła Kryształowego Julia, w sklepach firmowych w Piechowicach oraz u wybranych partnerów handlowych na terenie Polski.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Nowość od Huty Julia. Kolekcja Etno zrodzona z etnicznych inspiracji