Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oryginalne wazony

Redakcja Pressland

Któż z nas nie pragnie w swoim wnętrzu mieć pięknych, oryginalnych wazonów? Jak wiele osób zgodnie twierdzi - diabeł tkwi w szczegółach. Warto, więc nie zapominać, że wazon pełni niezwykle ważną funkcję w domu. To nie tylko szkło umożliwiające przechowywanie kwiatów. To przede wszystkim dodatek sprawiający, że mieszkanie staje się przytulne i klimatyczne.

Jakie wazony wybrać?

Chcąc stworzyć wyjątkowe miejsce w domu warto zadbać o umieszczenie w nim kwiatów, ale też pięknych dodatków. To właśnie wazony będą jednym ze sposobów połączenia tych dwóch elementów. Nie tylko wiosną i latem wprowadzą ciepło, ale też będą pełnić funkcję elementu dekoracyjnego. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli wazonów. Wszystkie wykonane w różnych stylach, kolorach, kształtach, z różnych materiałów. Każdy z nich będzie idealny do innego wnętrza. Łączy je jednak jedno – wspaniale ozdobią mieszkanie.

Wazon z drewna

Wazony wykonane z drewna to świetny sposób na ozdobienie nie tylko wiosennego stołu. Drewno jest gwarancją piękna i naturalności, ale też wytrzymałości. Wazony drewniane dostępne są w prawie każdym sklepie. Wiele osób decyduje się jednak na ich samodzielne wykonanie. Nie ma nic prostszego. Wystarczy niewielkich rozmiarów pień – w jego wnętrzu wystarczy wydrążyć dziurę, w którą następnie należy włożyć naczynie – słoik, garnek czy też stary wazon.

 

Wazon z drewna
Wazon z drewna
Fot. Shutterstock

Jeśli jednak zależy Państwu na bardziej eleganckiej wersji drewnianego wazonu, warto wybrać się do sklepu i tam wybrać właściwy. Dostępne są modele o różnych, nieregularnych kształtach, wzbogacone nowoczesnymi bądź też prostymi dodatkami.

 

Wazon z drewna
Wazon z drewna
Fot. Shutterstock

Wazony ze „staroci”

Szukasz bardziej oryginalnego sposobu na umieszczenie kwiatów? Mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Twoje dziecko wyrosło z kaloszy? A może Ty już ich nie użytkujesz? Jeśli posiadasz kalosze kolorowe, wiosenne i radosne to świetnie! Wystarczy, że wlejesz do nich wodę i umieścisz w nich kwiaty – i wazon gotowy!

 

Wazony ze 'staroci'
Wazony ze 'staroci'
Fot. Shutterstock

NIe masz kaloszy? A może znajdziesz w swoim domu stare buty, zwane niegdyś „drewniakami” czy też „chodakami”? Wystarczy kilka kroków i zyskasz piękny wazon a nawet doniczkę! Pomaluj buty na swój ulubiony kolor. We wnętrzu możesz umieścić ziemię, w której zasadzisz kwiaty, ale też możesz wypełnić wnętrze folią czy innym tworzywem sztucznym nieprzepuszczającym wody i umieścić w nim ulubione kwiaty.

 

Wazony ze 'staroci'
Wazony ze 'staroci'
Fot. Shutterstock

Coś z niczego

Najefektowniejsze są jednak wazony wykonane z najprostszych rzeczy. Słoiki, butelki, stare żarówki i wiele innych. O słoikach i butelkach wiele mówić nie musimy. Czy to małe czy duże, wąskie czy szerokie, przeźroczyste czy brązowe – każde będą idealne na wazon. Wystarczy nalać do nich wody, umieścić w nich kwiaty i gotowe! Wazon bądź butelkę można dodatkowo owinąć wstążeczką, która doda całości elegancji.

 

Coś z niczego
Coś z niczego
Fot. Shutterstock
Coś z niczego
Coś z niczego
Fot. Shutterstock

Ciekawym rozwiązaniem jest również wazon z przepalonej żarówki, – choć powinniśmy go chyba nazwać mini wazonikiem. Wystarczy usunąć czarną stopkę znajdującą się na gwincie żarówki i usunąć wnętrze. Tak przygotowana żarówka może pełnić funkcję wazonu w różny sposób – można ją umieścić na stole, w wersji pionowej a można też wokół gwintu obwiązać sznureczek i stworzyć wiszący wazon. Pięknie prezentować się w nim będą niewielkie wiosenne a nawet letnie kwiaty. Idealny wazon na polne zdobycze!

 

Coś z niczego
Coś z niczego
Fot. Shutterstock

Eleganckie rozwiązania

Niezwykle elegancko prezentują się natomiast małe wiszące wazoniki w pełni wykonane z metalu i szkła. Ich korpus może przybrać różną formę, najczęściej zawieszony jest na łańcuszku. Ścianki korpusu wypełnione są szkłem, które umożliwia nie tylko przechowywani świeżyć kwiatów, ale też zasadzenie niewielkich roślinek.

 

Eleganckie rozwiązania
Eleganckie rozwiązania
Fot. Shutterstock

Skomentuj:

Oryginalne wazony