Trend na surowe drewno w designie

Red.

Współczesny design docenił urodę drewna, i to w jego niedoskonałej formie. Sęki, pęknięcia, słoje w różnych odcieniach brązu są nie tylko tolerowane, lecz wręcz pożądane.

Meble z drewna
Panele ścienne Pure, 76 x 38 cm, woodcollection.pl
Fot. materiały prasowe

Już od kilku lat panuje moda na meble i dodatki z jak najmniej obrobionego drewna.  Najpierw zachwyciliśmy się stolikami zrobionymi z pni. Najpiękniej wyglądały te najmniej obrobione, jeszcze z korą. Producenci zaczęli coraz częściej eksponować niedoskonałą urodę drewna, i tak pojawiły się w sklepach stoły z popękanymi blatami, komody z sękami na frontach, lampy z desek z odzysku czy świeczniki z wyprawionego przez morze kawałka pnia czy korzenia. 

Kojący wpływ drewna

Człowiek ma naturalną potrzebę otaczania się przyrodą. Zbyt krótko żyjemy w betonowych miastach, aby dobrze się w nich czuć. Dużo lepiej jest nam na łonie natury - zwłaszcza w lesie. Być może właśnie ten fakt wpływa na to, że i w domu chcemy mieć drewniane meble, które są nie tylko ładniejsze, ale też zdrowsze (zawierają mniej szkodliwych dla zdrowia substancji), zwłaszcza te, które są wykończone ekologicznymi preparatami, np. olejami.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Trend na surowe drewno w designie