Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Garaż przerobiony na wakacyjny domek

red.

Dawny garaż z przylegającym warsztatem został przekształcony na wygodny domek z licznymi udogodnieniami, jak np. jacuzzi na tarasie. Teraz każdy chce tu mieszkać.

Garaż z warsztatem znajdujący się w północnej Kornwalii był wykonany w betonie i drewnie. Całość stanowiła prostą i niezbyt atrakcyjną konstrukcję. Garaż tylko z jednej strony miał ścianę, z trzech stron był otwarty. Tę strukturę postanowiono rozbudować do rozmiarów samodzielnego domku. Impulsem do zmian było świetne położenie garażu. Budowla przynależała do starego domku krytego strzechą. Właściciele urządzili w nim pensjonat. Zainteresowanie noclegami było tak duże, że gospodarze szukali miejsca na kolejne pokoje. Nowy domek miał być luksusowym przybytkiem dla dwojga.

Beton i drewno w przytulnym wydaniu

W przerobionym garażu, tak jak wcześniej, główną rolę odgrywają beton i drewno. Część fasady została wyłożona gontem, co daje ciekawy kontrast z pozostałymi betonowymi ścianami. Wyróżniającym się elementem całości stały się oryginalne okna, wysunięte pod kątem z ram. Architektom chodziło o uzyskanie jak najlepszego widoku na okolicę oraz lepsze doświetlenie wnętrz.

Wnętrze zostało zaaranżowane na planie otwartym i znajdziemy w nim wiele udogodnień. W kuchni jest podwójny piekarnik, płyta indukcyjna, ekspres do kawy, zmywarka, lodówka z zamrażalką oraz pralka z suszarką. W sypialni znajduje się małżeńskie łóżko. Do sypialni przylega łazienka z oryginalną, betonową wanną. Jest też otwarty prysznic z widokiem na ogród oraz imponująca drewniana, podwójna umywalka.

Na zewnątrz mamy taras z miejscem do grillowania, paleniskiem oraz meblami wypoczynkowymi. Wisienką na torcie jest jacuzzi na tarasie, z którego rozciąga się widok na dolinę. Całość wygląda jednocześnie nowocześnie i rustykalnie, idealnie wpisując się w otaczający, wiejski krajobraz.

Skomentuj:

Garaż przerobiony na wakacyjny domek