Wnętrze RE: VERO INTERNO projektu REFORM ARCHITEKT

Przestronną strefę dzienną w tym domu tworzą: salon, kuchnia i jadalnia. Poszczególne części nie zostały wyraźnie wyodrębnione - za sprawą zastosowanych materiałów wykończeniowych płynnie przechodzą jedna w drugą.
- Kiedy budynek robi na nas wrażenie, po wejściu do środka nie możemy czuć się gorzej. Musimy czuć się JESZCZE lepiej. Powtarzalność form jest bardzo ważna. Oko wyłapuje te formy (mimo, że o tym nie wiemy), co później sprzyja odczuwaniu przyjemności. Przekraczając próg drzwi, od razu łapiemy to uczucie - mówi architekt Marcin Tomaszewski.
Kilka kroków za kuchnią urządzono gabinet właściciela domu. Tu możemy dostrzec, że elewacja domu przechodzi do jego wnętrza. Wisi tu reprodukcja obrazu Guernica autorstwa Pablo Picasso. Idealnie wkomponowała się w charakter tego miejsca. A wybór nie był przypadkowy – jest to jeden z ulubionych obrazów architekta, który zresztą sam mam wytatuowany na ręce.
Schody na piętro są praktycznie ukryte zaraz za salonem. Znalazło się tam popiersie wybrane przez projektanta specjalnie do tego projektu.
Na każdym kroku widać w tym domu konsekwencję w stosowaniu materiałów i kolorów. Wprowadzenie dużej ilości naturalnego drewna sprawiło, że wnętrza są przytulne i miłe dla oka.
- Stworzyłem wnętrze przestronne, ciepłe i funkcjonalne, a jednocześnie dopasowane do potrzeb każdego z mieszkańców. Wewnątrz wszystko się przeplata. Na każdym kroku czuć konsekwencję - materiałów, form i struktur - mówi Marcin Tomaszewski.








- Więcej o:
Pokolenie Z w biurach: nowe potrzeby, nowe wyzwania
Siedem unikalnych apartamentów w sercu Warszawy
BRIDGE HOUSE - nowoczesny dom na przedmieściach Poznania
Nowoczesny azyl: mieszkanie na Pradze pełne kolorów, elegancji i... kotów
63-metrowe mieszkanie inspirowane stylem mid-century
Nowoczesne 92-metrowe mieszkanie we Wrocławiu - projekt pracowni KODO
Pastelowe wnętrze na warszawskiej Woli z duszą lat 50.
Dębowa Clinic w Kwidzynie - projekt pracowni MAKA STUDIO